Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Papier syntetyczny Synaps od Igepa Polska – w zgodzie ze środowiskiem

Synaps, mimo że jest papierem syntetycznym, w procesie produkcji oraz w czasie użytkowania wywiera minimalny wpływ na środowisko naturalne. Jest to produkt 100% PET, więc poddaje się recyclingowi.

Synaps to produkt o eleganckim wyglądzie i aksamitnej powierzchni, zapewniający wyjątkową jakość wydruków, przy jednoczesnej dużej odporności na rozdarcia, wodę, chemikalia, promienie UV. Wykazuje dużą wytrzymałość bez potrzeby laminacji. Jest kompatybilny z większością technologii drukarskich. Świetnie sprawdza się w procesach introligatorskich i uszlachetniania.

Synaps został wyprodukowany całkowicie bez użycia produktów gospodarki leśnej. Do jego wytworzenia stosowane są wyłącznie materiały syntetyczne. 100% odpadów powstałych podczas produkcji jest ponownie wykorzystywanych. Woda używana w procesie wytwarzania i recyclingu Synapsa jest w 100% oczyszczana za pomocą naturalnego procesu mikrobiologicznego. Po oczyszczeniu woda jest ponownie wykorzystywana w procesie produkcyjnym.

Synaps jest papierem syntetycznym wytworzonym w 100% z PET. Nie zawiera PVC, ani plastyfikatorów, co oznacza bardziej przyjazny dla środowiska proces produkcji i brak toksycznych gazów podczas spalania. Podczas produkcji i recyclingu Synapsa nie powstają odpady chemiczne. Zakład produkcyjny Agfa, w którym produkowany jest Synaps, otrzymał certyfikat systemu zarządzania środowiskiem ISO 14001.

Igepa Polska oferuje trzy rodzaje tego papieru syntetycznego:

  • Synaps XM – przeznaczony do druku laserowego suchotonerowego,
  • Synaps OM – dedykowany do druku offsetowego oraz HP Indigo,
  • Synaps OM AP/AR – papiery samoprzylepne z klejami usuwalnym i permanentnym, do druku offsetowego i HP Indigo.

Igepa Polska jest wyłącznym dystrybutorem tego produktu w naszym kraju.

www.igepa.pl

KL