Nowości, Wielki Format

IKONOS w walce z koronawirusem: bezbarwne folie PET

Polski producent materiałów samoprzylepnych i powlekanych informuje, że pracuje na pełnych obrotach, aby zapewnić wysoką dostępność pożądanych w okresie pandemii materiałów: przezroczystych folii PET, folii i laminatów podłogowych.

Bezbarwne folie PET na ekrany, przegrody i maski

W obecnych czasach walki z koronawirusem, transparentne , poliestrowe folie PET, do tej pory kojarzone z drukiem UV znalazły swoje nowe zastosowanie. Ich wysoka sztywność i przezroczystość sprawia, że są idealnym rozwiązaniem do budowy ekranów oddzielających pracowników, barier ochronnych, przyłbic, masek oraz innych elementów higienicznej ochrony osobistej. Zapewnia, więc bezpieczeństwo w urzędach, na pocztach, kasach sklepowych, punktach usługowych, stacjach paliw, szpitalach, przychodniach… a jeśli zajdzie potrzeba w lokalach wyborczych.

Opolska fabryka IKONOS, zapewnia stałą dostępność folii PET o grubości 175 oraz 250 mikronów. Materiał oferowany jest w szerokościach 1.27 oraz 1.52 metra, w klasycznych 50 i 100-metrowych nawojach jak i w 2-kilometrowych jumborolach.

Z zalet folii PET, można wymienić brak podatności na kurczenie się, spowodowane temperaturą pochodzącą np. od źródeł ciepła lub światła. Materiał jest także łatwy do montażu i późniejszego demontażu.

Warto dodać, że folię PET można również zadrukować, nanosząc w technologii LED-UV przykładowo dodatkowe informacje np. ostrzegawcze, informacyjne czy instrukcje higieniczne.

Ikonos PET CUV 175 jak i 250 w swoim składzie nie zawierają PVC, dlatego są bezpieczne dla korzystających i nadają się do recyklingu, co jest istotne po okresie jego wykorzystania. Opolski materiał jest wykonany zgodnie z najwyższymi standardami europejskimi i troską o środowisko.

O fabryce IKONOS

Ikonos to pierwszy i jedyny, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. Linia produkcyjna zlokalizowana jest w Opolu, gdzie znajduje się także siedziba, magazyny i zarząd przedsiębiorstwa.

Firma dysponuje zaawansowanym parkiem maszynowym, wyspecjalizowanym w produkcji materiałów powlekanych i samoprzylepnych, dedykowanych do druku, dekoracji i laminacji i innych, specjalistycznych zastosowań.

W fabryce IKONOS stosuje się wyłącznie europejskie komponenty, od uznanych dostawców. Oznacza to, że są zgodne ze wszystkimi Dyrektywami UE, szczególnie z tymi z zakresu bezpieczeństwa użytkowania, takimi jak REACH lub ROHS.

Oprócz ciągłego rozwoju nowych technologii, IKONOS inwestuje w ekologię. Zrównoważony rozwój przedsiębiorstwa zawsze był i będzie powiązany z poszanowaniem środowiska naturalnego oraz szeroko rozumianą ekologią.

Dystrybutorem materiałów IKONOS na terenie Polski jest Atrium Centrum Ploterowe.

Materiały można zamówić telefonicznie pod numerem telefonu 77 458 16 81 lub zakupić online na stronie www.ikonos.pl

KL