Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Targi drupa przełożone. Nowy termin: kwiecień 2021

Targi drupa, które pierwotnie miały odbyć się w czerwcu 2020 w Düsseldorfie, zostały przełożone na przyszły rok i odbędą się 20 – 30 kwietnia 2021 roku.

Jak czytamy na stronie organizatora Messe Düsseldorf, jest to działanie zgodne z zgodne z zaleceniami zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu federalnego, który z kolei powołuje sie na zalecenia Instytutu Roberta Kocha, które są stosowane przy ocenie ryzyka poważnych wydarzeń. W oparciu o nie oraz ze względu na znaczny wzrost liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, Messe Düsseldorf dokonało ponownej oceny sytuacji i zdecydowało o przełożeniu terminu targów. Co więcej, w dniu 11 marca 2020 roku została wydana ogólna decyzja przez miasto Düsseldorf, w której zabroniono organizacji wydarzeń z udziałem ponad 1000 uczestników jednocześnie.

– Decyzja została podjęta w ścisłym porozumieniu z naszymi radami doradczymi i sponsorami – mówi Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. Ma ona odzwierciedlać także życzenia poszczególnych branż: – Jako ich partner robimy obecnie wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć straty finansowe ponoszone przez naszych wystawców.

Jak dodaje, prezes drupy Claus Bolza-Schünemann: – Odłożenie targów drupa było nieuniknione ze względu na ostatnie wydarzenia. Decyzja ta jest słuszna i odpowiedzialna. Wielu wystawców rozpoczyna przygotowania logistyczne w połowie marca – ogłoszenie tej informacji teraz daje wszystkim zainteresowanym możliwość natychmiastowej rekacji i przygotowania się na to wydarzenie w kwietniu 2021 r.

Jednym głosem mówi także branża hotelarska w Düsseldorfie, która wysyła również ważny sygnał za pośrednictwem swojej organizacji branżowej DEHOGA (Stowarzyszenie branży hotelarsko-gastronomicznej). – Apelujemy do naszych członków i całej branży o elastyczność, jeśli chodzi o zmianę rezerwacji przez wystawców i zwiedzających. Targi takie jak drupa, odgrywają niezwykle ważną rolę dla miasta, branży hotelowej i gastronomii. Nieproduktywne byłoby nie okazywanie dobrej woli w tej sytuacji – powiedzieli reprezentanci DEHOGA Giuseppe Saitta oraz Rolf D. Steinert.

Więcej informacji TUTAJ.

www.drupa.com

KL