Etykiety i opakowania, Nowości

Zakład Metsä Board Kemi otrzymuje certyfikat bezpieczeństwa żywności FSSC 22000

Metsä Board – europejski producent tektur premium należący do Metsä Group – z przyjemnością informuje, że procedury bezpieczeństwa żywności w zakładzie w Kemi, otrzymały niedawno certyfikat zgodności z systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności FSSC 22000. Certyfikat ten dowodzi, że zakład Metsä Board kompleksowo zapewnia bezpieczeństwo swoich produktów, które mogą być używane do wymagających zastosowań, takich jak bezpośredni kontakt z żywnością.

Będąc czołowym europejskim producentem tektury z pierwotnych mas włóknistych, Metsä Board chce przestrzegać tych samych norm, co jej klienci w przemyśle spożywczym. We wszystkich zakładach Metsä Board wdrożono już system bezpieczeństwa żywności ISO 22000, a zakłady Metsä Board Simpele, Kyro, Äänekoski, Husum i Kemi mają obecnie również dodatkową akredytację FSSC 22000.

– Nasi klienci w branży spożywczej wykorzystują certyfikację w systemie bezpieczeństwa żywności FSSC 22000 lub podobnym. Z tego powodu jest ważne, aby używana przez nich tektura opakowaniowa była wytwarzana zgodnie z tymi samymi surowymi wymaganiami, w celu zapewnienia nienaruszonego łańcucha bezpieczeństwa żywności”– powiedziała Marjatta PunkkaProduct Safety Manager, Metsä Board.

FSSC 22000 to schemat zatwierdzony przez organizację GFSI (Global Food Safety Initiative). Określa on wymagania wobec kompleksowego systemu bezpieczeństwa żywności, który spełnia oczekiwania zarówno klientów przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Dzięki stosowaniu norm zatwierdzonych przez GFSI, branża spożywcza może zapewnić bezpieczeństwo żywności na całym świecie.

www.metsaboard.com

KL