Nowości, Wielki Format

W legendarne plotery tnące Summa zaopatrzysz się w Atrium

Znane i cenione plotery tnące Summa, można nabyć u polskiego dystrybutora – Atrium Centrum Ploterowe.

Polski dystrybutor Atrium Centrum Ploterowe w swoim portfolio posiada systemy tnące serii F, serii S Class 2 oraz SummaCut.

– Plotery Summa serii D to najczęściej wybierane cuttery na rynku. Za ich sukcesem stoi legendarna jakość cięcia, stabilność i długowieczność – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

SummaCut – legendarna jakość cięcia

SummaCut to plotery, które posiadają optymalny stosunek jakości plotera do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X.

Wszystkie plotery Summa używają zaawansowanej technologii przewidywania wektorowego, która wycina skomplikowane rysunki i litery ze zwiększoną wydajnością. Czas wycinania jest zredukowany, łuki są łagodniejsze a silniki mniej obciążone, co zwiększa żywotność maszyny.

„Powtarzalność” to termin, który odnosi się do dokładności cięcia noża podczas transportu nośnika. Gwarantowana powtarzalność linii ploterów tnących SummaCut wynosi 8 metrów. Dla serii ploterów tnących S Class 2 będzie to 12 metrów. Ważne jest, aby nóż był w stanie ciąć odpowiednie wymiary tak samo dokładnie przez cały czas, co można zagwarantować dzięki powtarzalności Summa.

System OPOS X umożliwia odczyt nadrukowanych znaczników dla konturowego wycinania, (wycinanie nadrukowanych elementów po konturze) nie tylko na standardowych materiałach, ale również na materiałach odblaskowych, holograficznych, lustrzanych a także na różnego rodzaju laminatach.

Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju nalepek i etykiet. W przypadku niedokładnego załadowania zadrukowanych mediów, OPOS X automatycznie przestawi układ współrzędnych tak, aby dostosować wycinanie do ułożenia folii. Lata doświadczeń producenta sprawiły, że OPOS X jest najszybszym, najłatwiejszym w obsłudze i najdokładniejszym systemem pozycjonowania na rynku.

SummaCut wyposażony jest w kilka interesujących rozwiązań. System podawania mediów pozwalający szybko załadować a następnie ciąć grube i ciężkie rolki z folią do szablonów w branży kamieniarskiej. Opatentowane systemy prowadzenia mediów pozwalają na dokładne pomiary materiałów do wycinania co daje możliwość optymalizacji ułożenia elementów na folii.

Panel sterujący plotera pozwalający na wybór jednego z wielu języków. Logiczny rozkład przycisków sprawia, iż obsługa plotera jest bardzo intuicyjna i łatwa nawet dla początkujących. Wszystkie parametry pracy plotera są sterowane elektronicznie, zarówno bezpośrednio z panelu jak i z komputera. Opatentowana technologia Opti Cut niwelująca błędy cięcia w miarę zużywania się końcówki noża, która ulega stępieniu podczas codziennej pracy. Funkcja Opti Cut przeciwdziała temu umożliwiając dalsze dokładne cięcie nawet niedużych elementów. Obsługa technologii czytania kodu kreskowego (Barcode). W celu zapewnienia maksymalnego wykorzystania materiału oraz zminimalizowania strat, istnieje możliwość ustawienia trybu rozszerzonego, umożliwiając cięcie poza standardową szerokością (poza rolkami).

Plotery tnące Pharos cechują się prędkością cięcia do 113 cm/sek. Nacisk noża można ustawić w zakresie od 0 do 400 g (z dokładnością do 5 gram). Przyspieszenie noża sięga 3G.

Najmniejszy model D60R obsługuje materiały od 70 do 670 mm, z kolei największa SummaCut D160 może wycinać folie w szerokości od 180 do 1640 mm. Ploter wyposażony jest w dedykowane oprogramowanie .

Współpraca z ploterem drukującym

Plotery Summa serii D często pracują w tandemie z drukarkami Mutoh ValueJet serii X. Są to sprawdzone zestawy do produkcji wszelkiego oznakowania, naklejek, etykiet i innych grafik wielkoformatowych – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Stare przysłowie mówi „Jeżeli coś jest do wszystkiego, jest do…”. Niektórzy producenci ploterów drukujących (np. Mutoh) od lat z sukcesem przekonują, że systemy drukująco-tnące powinny być złożone z dwóch niezależnych urządzeń: plotera drukującego i plotera tnącego. Dlaczego?

Plotery drukujące współpracują z ploterami tnącymi w sposób niemal automatyczny. Zintegrowane oprogramowanie pozwala na ploterze drukującym zadrukować znaczniki cięcia. Wprowadzony taki wydruk do plotera tnącego jest rozpoznawany poprzez optyczny / laserowy system pozycjonowania umożliwiający cięcie np. po obrysie zadrukowanej grafiki lub też wycinając obrysy etykiet.

Z tego powodu można zarabiać podwójnie, tzn. podczas druku na ploterze, w tym samym czasie można wycinać prace na Summie dla drugiego klienta. Daje to nam też elastyczność kolejkowania pracy. Wydrukowaną pracę możemy wyciąć w dowolnym momencie po zdjęciu z drukarki, przez co w przeciwieństwie do „uniwersalnego” plotera drukująco-tnącego możemy zmieniać priorytety produkcji. Przykładowo: w czasie produkcji etykiet, można na ploterze drukującym wydrukować grafikę „na już” przerywając produkcję naklejek. Ich wycięciem ploter tnący może się zająć później, gdyż wydruk nie musi być założony na ploterze drukująco-tnącym od początku procesu druku do końca procesu cięcia.

Dwa niezależne urządzenia to też większe bezpieczeństwo. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub przestoju można nadal pracować na drugim urządzeniu i zarabiać. Wyobraźmy sobie co się dzieję na „uniwersalnym” ploterze drukująco-tnącym gdy awarii ulega np. moduł cięcia… nie możemy ani drukować, ani ciąć, a przez to zarabiać!

Na koniec warto wspomnieć, że cena zestawu 2 niezależnych urządzeń (np. plotera drukującego i plotera tnącego) jest porównywalna z maszynami  „2 w 1”.

Polskim dystrybutorem ploterów Summa jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

KL