Nowości, Wielki Format

Atrium Centrum Ploterowe na rozpoczęcie sezonu 2020

Ponad 20 ploterów i drukarek wielkoformatowych w akcji, zaprezentuje  w lutym Atrium Centrum Ploterowe. Oto, co przygotował ten czołowy polski dostawaca rozwiązań do druku wielkoformatowego na rozpoczęcie sezonu 2020.

Od 27 lat firma Atrium Centrum Ploterowe przyzwyczaiła, że w ofercie nie brakuje branżowych premier i nowości, bestsellerów i atrakcyjnych promocji.

PREMIERA: najbardziej ekologiczny ploter na rynku – Mutoh XpertJet

W lutym 2020 będzie miała miejsce premiera najnowszej serii japońskich drukarek XPERTJET  firmy MUTOH.

Mutoh XpertJet 1641 i 1682SR to nowa linia drukarek 4- i 8-kanałowych, o wydajności 53 m²/h oraz 87 m²/h, łączących w sobie najlepsze cechy serii ValueJet i szereg nowych, innowacyjnych rozwiązań jak np. technologię Mutoh DropMaster 2.

Urządzenia mogą drukować 2 rodzajami atramentów: żywiczne Mutoh UMS – z certyfikatem druku do wewnątrz EUROFINS oraz eko-solwentowe nowej generacji – z certyfikatem GREENGUARD Gold.

PREMIERA: drukarka LED-UV do „grubych” tematów – Mutoh SmartColor

Po raz pierwszy w Polsce, w lutym można będzie poznać drukarkę Mutoh Smartcolor H200.

Mutoh SmartColor H200 wyposażony jest w pas transmisyjny o szerokości 1.61 m umożliwiający zadruk materiałów i przedmiotów o nieograniczonej długości i grubości do 24 cm, takich jak drewno, kartony, kamień, metal, szkła, ceramika, skóra i wiele innych…

Stół posiada mocny i cichy podsys ciśnieniowy sterowany z poziomu elektronicznego panelu sterowania oraz czujnik ochrony obwodowej.

PREMIERA: japoński flatbed LED-UV – Mutoh PerformanceJet PJ-2508UF

Mutoh PerformanceJet 2508UF to pierwszy, wielkoformatowy flatbed LED-UV marki Mutoh, o wymiarach 1250 x 2540 mm z ruchomą bramą karetki.

Drukarka łączy w sobie zestaw zaawansowanych funkcji, które maksymalizują wydajność: 4 lub 6 wysokowydajnych głowic drukujących w technologii „grayscale” (zmienna kropla atramentu), obsługę nośników o grubości do 10 cm i maksymalnej gramaturze 50 kg/m², wielostrefowy stół z podsysem (o różnych rozmiarach stref), system pinów pozycjonujących i wiele innych.

Bestsellery: żywiczne drukarki wielkoformatowe Mutoh ValueJet serii X

W ofercie 2020, nie zabraknie uznanych i popularnych, drukarek „Made in Japan” Mutoh ValueJet 1604X, 1324X oraz 1638X, które drukują w technologii żywicznej.

Oznacza to, że drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje na żywicach. Co więcej, szeroki gamut kolorystyczny pozwala drukować „korporacyjne” kolory, dzięki 83-procentowemu pokryciu palety Pantone C.

Drukarki wielkoformatowe ValueJet X to kilka modeli różniących się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru są 2 szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m²/h.

Wszystkie natomiast posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving, Mutoh DropMaster oraz zmienną wielkość kropli. Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

Bestsellery: drukarki do wszystkiego

Mutoh ValueJet serii UF to tzw. „drukarki gadżetowe”, służące do zadruku gadżetów reklamowych jak i szerokiego spektrum wszelkich przedmiotów o grubości do 15 cm: szkła, ceramiki, kamienia, metali, drewna, tworzyw…

Mutoh ValueJet 426 i 626UF to kompaktowe drukarki LED-UV przeznaczone do druku na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym odpowiednio A3+ i A2+. Stół roboczy pozwala na bezpośredni zadruk materiałów o grubości do 7 i 15 cm i ciężarze do 4 oraz 6 kg.

Mutoh ValueJet 626UF może być wyposażony także w dodatkowy moduł obrotowy (do obiektów walcowatych, np.: szklanka, termos, wazon).

Drukarki Mutoh wyróżniają się na rynku także atramentami bez zapachu (w czasie druku jak i na wydruku), z certyfikatem druku na zabawkach.

Druk hybrydowy: z roli i na płytach

Mutoh ValueJet 1638 UH to przedstawiciel drukarek hybrydowych, czyli drukujących na mediach elastycznych i sztywnych do 15 mm. Technologia druku LED-UV z zastosowaniem dodatkowego koloru białego, pozwoli dodatkowo oprócz klasycznych nośników, zadrukować także materiały „nie białe”. Mogą to być materiały fluorescencyjne, odblaskowe, kolorowe, przezroczyste, odblaskowe i wiele innych.

Innowacja: ploter do zadruku tkanin naturalnych, sztucznych i nie tylko

Na wszechstronnym ploterze Mutoh ValueJet 1938 TX można drukować bezpośrednio na szerokim spektrum podłoży, są to m.in.: materiały do dekoracji wnętrz (tapety, dzianiny), tkaniny naturalne (pościel, obicia meblowe, odzież klasyczna) jak i popularne tkaniny poliestrowe (flagi, zasłony, dekoracje, odzież sportowa).

Zastosowany atrament polimerowy nie wymaga dodatkowych procesów utrwalających i posiada atest Oeko-Tex®.

Nowość: produkcyjny, hybrydowy EFI Pro 16h

EFI Pro 16h to hybrydowy, czyli rolowo-stołowy ploter drukujący w technologii LED o szerokości maksymalnej 165 cm i produktywności do 91 m²/h. Jest to drukarka klasy przemysłowej, wyposażona w głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (grayscale).

EFI Pro 16h drukuje atramentami CMYK i jest wyposażony w podwójny kanał koloru białego dla zachowania wysokiej prędkości tym kolorem. Warto wspomnieć, że kolor biały w ploterach EFI jest śnieżnobiały. „Szesnastka” umożliwia zadruk w wysokiej rozdzielczości, do 1200 x 1200 dpi.

Drukarka jest wyposażona w wiele „pro” rozwiązań, takich jak: listwa antystatyczna, modułowy stół, energooszczędne lampy LED, profesjonalny serwer EFI Fiery pro Server Core.

Innowacja: druk LED-UV na Super-Banerze i ploterze Pulsar 2

Na rynek trafił właśnie rewolucyjny pod wieloma względami IKONOS Super-Baner. IKONOS Super Baner to ultra lekki, wyjątkowo mocny, ekologiczny (PE zamiast PVC), atrakcyjny wizualnie (czarny tył) baner do wielu zastosowań.

Artemis Pulsar 2 to ciężki ploter LED-UV o szerokości druku 3.20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym zarówno do bardzo ciężkich materiałów jak kilkuset gramowych plandek jak i lekkiego, 140-gramowego Super Banera.

Super-szybki druk: 260 m²/h

Solwentowy Artemis serii KM 32xx może poszczycić się kilkuset instalacjami w Polsce. Cechuje go szerokość robocza 320 cm, 4 lub 8 głowic Konica Minolta 512i (30 pL), wydajność maksymalna od 160 do 260-280 m²/h, nowy system suszący (IR + wentylatory). Jego zastosowanie to głownie banery, plakaty wyborcze i reklamowe, plandeki, reklamy zewnętrzne i wiele innych.

Do oferty trafił także nowy atrament twardo-solwentowy o obniżonej intensywności zapachu, bez cyklohexanonu.

Hit: laser CO2 dobry i niedrogi

Artemis SF 1390 dedykowany jest do cięcia m.in. akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry. Posiada obszar roboczy 1300 x 900 mm. Moc tuby można dobrać do wymagań produkcyjnych: 150W – 100W – 80W – 60W. Artemis posiada 2 stoły: typu plaster miodu oraz panel nożowy. Prędkość pracy urządzenia sięga 600 mm/s.

Post-produkcja: włoskie trymery XY i laminatory marki Neolt

Atrium Centrum Ploterowe  to także polski dystrybutor firmy NEOLT.

Neolt XY Matic Trim Plus to zaawansowany, automatyczny trymer XY pozwalający na rozcinanie elastycznych materiałów (tapet, folii, papierów, banerów) na formatki (cięcie z 4 stron). Zaawansowany system optyczny rozpoznaje najpopularniejsze na rynku znaczniki cięcia, gwarantując wysoką dokładność i prędkość pracy.

Neolt Shield to wydajny laminator pneumatyczny, wyposażony we wbudowaną, cichą sprężarkę, gwarantującą ciągły i stały docisk rolek laminujących do 6 bar. Jest to najważniejsza przewaga tego urządzenia nad innymi laminatorami elektrycznymi. Urządzenie umożliwia laminację materiałów od szerokości do 1650 mm.

Bestseller: legendarna jakość cięcia

SummaCut to synonim plotera tnącego. Urządzenia te posiadają optymalny stosunek jakości do ceny, bardzo dobre parametry techniczne, specjalizowane akcesoria, powszechnie uznany i dopracowany system prowadzenia nawet najgrubszych folii oraz automatyczny system pozycjonowania OPOS X. Dzięki wspomnianemu systemowi OPOS X plotery są odpowiednim narzędziem do produkcji wszelkiego rodzaju naklejek, etykiet, szyldów, itp.

www.atrium.com.pl     

 KL