Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Nowy Raport Dostawców już na rynku [Pobierz]

Pierwszy numer Dostawców Mediów i Maszyn jest już na rynku. Pierwszy numer w roku to okazja do podsumowań i refleksji nad tym, co minione, jak również spojrzenia w przyszłość.

W numerze m. in. wywiad z przedstawicielem Agfa o jubileuszu 25 lat firmy w Polsce – nie tylko o historii i wspomnieniach, ale też o tym dokąd firma zmierza i jak otwiera się na ekologiczne rozwiązania. Branża poligrafii reklamowej stoi bowiem u progu zmian, a część z nich już ma miejsce.

Gospodarka o obiegu zamkniętym, recykling materiałów, ograniczenie zużycia chemii i energii – to hasła, które w branży słyszymy już coraz częściej. Zwrot w stronę ekologii to niewątpliwie jeden z głównych kierunków zmian. Każdy biznes nastawiony jest na zysk, ale coraz częściej mówi się o tym, by nie był to zysk generowany za wszelką cenę. W sytuacji pogłębiającego się kryzysu klimatycznego, zrównoważony rozwój jest  nie tyle szansą, co obowiązkiem.

Co jeszcze w branży druku piszczy? FESPA (Federacja Europejskich Związków Sitodrukarzy) wraz z firmą konsultingową InfoTrends uznały światowy rynek tekstyliów ozdobnych za najbardziej obiecujący segment branży druku wielkoformatowego. Jego wartość szacuje się obecnie na 165 mld dolarów. Trendy na sezon 2020/2021 oraz najnowsze technologie wykorzystywane w przemyśle tekstylnym, można było poznać podczas ostatniej edycji targów Fast Textile, których podsumowanie znajdziemy na kolejnych stronach.

O tym, co ważne na tym rynku, o nowościach branżowych i najnowszej ofercie dostawców w kontekście mediów i maszyn – można przeczytać na kolejnych stronach Raportu. Na bieżąco można aktualizować wersję online Raportu – www.dostawcy.oohmagazine.pl 

A co nowego w branży będzie można zobaczyć podczas wrześniowego FestiwalDruku.pl. 9-10 września w EXPO XXI Warszawa.

Pobierz bezpłatnie najnowsze wydanie Raportu Dostawców TUTAJ

KL