Nowości, Wielki Format

Atrium zaprasza na styczniowy VIP Event EFI z drukarkami Pro 32r+ i Pro 30f

EFI i polski dystrybutor tej marki – Atrium Centrum Ploterowe – zapraszają 28-29 stycznia 2020 na VIP Event w Brukseli podczas, którego zaprezentują najnowocześniejsze urządzenia do druku LED.

Podczas 2-dniowego spotkania w europejskiej siedzibie EFI z Zaventem pod Brukselą, można będzie zapoznać się z dwoma najnowszymi drukarkami wielkoformatowymi amerykańskiego producenta. Pierwsza z nich to rolowy EFI Pro 32r+ o szerokości roboczej 3.20 metra. Drugi to „pełnowymiarowy” flatbed – EFI Pro 30f.

Pierwszego dnia uczestnicy będą mieli okazję podczas kolacji poznać innych właścicieli firm oraz zespół EFI. Drugiego dnia, już w Centrum Obsługi Klienta EFI, odbędą się demonstracje najnowszych, produkcyjnych drukarek EFI, w tym wspomnianych EFI Pro 32r+ i EFI Pro 30f.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegóły na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

EFI Pro 32r PLUS – szybka, rolowa drukarka LED (3.20m)

Nowy EFI Pro 32r+ (PLUS) to sukcesor EFI Pro 32r. Najbardziej zauważalna różnica między tymi modelami to wzrost wydajności, z 207 na 265 m2/h!

EFI Pro 32r+ to wielofunkcyjne urządzenie, zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wzrost konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Na początek oznacza to radykalne zwiększenie wydajności . Dodatkowo posiadacze takiego urządzenia, będą mogli zaoferować swoim klientom bogatszy wybór zastosowań – włącznie z wydrukami atramentem białym, na tkaninach i wydrukami dwustronnymi – na znacznie szerokim spektrum typowych i nietypowych podłoży. A wszystko to przy niższych kosztach eksploatacji wynikających z niższego zużycia tuszu i niższych opłat za energię.

Połączenie wszystkich tych zalet sprawia, że drukarka wielkoformatowa EFI Pro 32r+ jest w stanie zmienić sytuację w firmie. Dzięki jednej maszynie można zdobyć więcej zleceń, wyeliminować outsourcing, skrócić czas realizacji zadań i przyjmować większe zamówienia bez obaw o możliwości ich realizacji. Wszystko to umożliwia sprawdzona i niezawodna platforma LED firmy EFI.

Na pokładzie Pro 32r+ znajduje się technologia UltraDrop. To największa innowacja w druku atramentowym ostatnich lat. Wymagający klienci oczekują najwyższej jakości obrazu, maksymalnej wyrazistości i niezrównanych możliwości technicznych. Dlatego właśnie opracowana przez firmę EFI technologia UltraDrop zapewnia jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku.

Rezultaty robią oszałamiające wrażenie. Głowice drukujące w EFI Pro 32r+ wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Jakość wydruku w wysokiej rozdzielczości przekłada się na niezrównane wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Znakomita jakość tekstu o wielkości 4 pt, zarówno przy standardowej, jak i wysokiej jakości wydruku to mniejsza liczba tzw. „satelitów” i większa czytelność w każdym trybie drukowania.

Opracowana z niezwykłą precyzją technologia utrwalania atramentu „na zimno” światłem LED pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów. Oznacza to lepsze wyniki finansowe, dzięki zwiększeniu liczby wysokodochodowych zleceń, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych i negatywnego wpływu na środowisko.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie, obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii (1,8 kW zamiast 10 kW) oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte, usprawnienie kontroli nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte, zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO, mniejszym zużyciem energii, niższą ilością strat oraz mniejszą liczbą części zamiennych.

Na niesamowite możliwości EFI Pro 32r ma wpływ szereg unikalnych właściwości, razem tworząc spójną i bezkonkurencyjną platformę druku.  

EFI Pro 32r to platforma przeznaczona do druku na materiałach elastycznych w szerokości do 320 cm i ciężarze do 200 kg w prędkości maksymalnej do 265 m²/h, co oznacza, że mamy do czynienia z przemysłową konstrukcją przeznaczoną do druku 24/7 obsługiwaną przez jednego operatora.

Na pokładzie znajduje się 8 głowic Ricoh Gen-5 z natywną kroplą 7 pL (847 dpi) z technologią UltraDrop. Umożliwiają one osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów.

Technologia LED-UV pozwala na druk na materiałach “klasycznych” jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Natychmiastowe włączanie i wyłączanie lamp LED przekłada się na wydłużony czas ich produktywności. Ekologiczny druk z niskim LZO oraz niską ilością odpadów i materiałów eksploatacyjnych.

Druk kolorem białym w trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor) nie spowalnia całego procesu druku.

Szereg dodatkowych modułów pozwala na jeszcze większy poziom automatyzacji. Wymieńmy więc: moduł do druku siatek (mesh) o strukturze otwartej, moduł podświetlający backlit w czasie druku, moduł wykrywający marszczenie się materiału, moduł automatycznego druku dwustronnego blockoutów, czy moduł półautomatycznego druku dwustronnego backlitów. Czy można chcieć więcej? Proszę bardzo, mamy jeszcze opcję wbudowanego trymera rozcinającego wydruki w osi pionowej w czasie druku (brak potrzeby inwestycji w drugie systemy rozcinające)!

Nie mniej ciekawie robi się od strony oprogramowania. Autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” nie trzeba nikomu przedstawiać. Z ciekawych „ułatwień” oprogramowanie pozwoli na druk różnych prac na 2 rolach 1.60 m. A dodatkowa funkcja nadrukuje liczbę pozostałych metrów na rolce po zakończonej pracy.

EFI Pro 30f – „pełnowymiarowy” flatbed LED 3x2m

EFI Pro 30f posiada wszystko co powinno wymagać się od przemysłowej drukarki stołowej typu flatbed. W EFI PRO 30f zastosowano szereg najnowocześniejszych na rynku rozwiązań technologicznych. No to zaczynamy:

  • Urządzenie drukuje w ekologiczna technologii LED, pozwalającej na zadruk bezpośredni szerokiego portfolio materiałów sztywnych i elastycznych, takich jak: papiery, tektura, drewno, szkło, kamień, tworzywa i wiele innych. Z uwagi na „zimne” światło LED, także mediów wrażliwych na wysoką temperaturę.
  • Stół o powierzchni 6 metrów kwadratowych, dzieli się na 6 stref podsysu, pozwalających zadruk różnej wielkości formatek (multiboard) bez potrzeby ich maskowania, łącznie z największymi płytami dostępnymi na rynku w rozmiarze 3 x 2 metra. Ploter umożliwia także druk różnych lub takich samych grafik na wielu formatkach jednocześnie (także różnego rozmiaru). Formatki można oczywiście zadrukować od krawędzi do krawędzi. Grubość obsługiwanych materiałów może sięgać aż 10 cm.
  • Iście przemysłową konstrukcję cechuje precyzja i niezawodność, dzięki zastosowaniu napędu liniowego zamiast paska zębatego. Płaszczyzna stołu jest regulowana z dokładnością do 50 mikronów. A większa ilości komór próżniowych, przekłada się na większą kontrolę i mniejszy pobór mocy.
  • Dzięki podwójnej konfiguracji CMYK oraz 4 kanałom druku BIAŁYM atramentem osiągamy niezwykłą produktywność, prędkość i jakość wydruków, a także doskonałe krycie i saturację koloru białego.
  • 12 głowic grayscalowych z kroplą 7-21 pl (zmienna wielkość kropli atramentu) umożliwia szybki wydruk grafik o dużej złożoności szczegółów, w jakości fotograficznej jak i wielkich jednokolorowych apli. Maksymalna rozdzielczość sięga 1200 dpi.
  • Tak samo jak w przypadku rolowej drukarki EFI, i tu jest możliwy druk szerokiego spektrum aplikacji: klasycznych grafik (reklamy, szyldy, opakowania, grafiki targowe, wyposażenie sklepów, dekoracje), grafik lentykularnych, nośników o nieregularnym kształcie, ciężkich materiałów, “egzotycznych” materiałów, itd.
  • Nad pracą urządzenia czuwa autorskie, światowej klasy oprogramowanie EFI Fiery proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP”, funkcją drukowania na żądanie, drukowania wstępnie zgranych plików z poziomu interfejsu drukarki, i setkom innych funkcji i udogodnień.
  • Maksymalna prędkość EFI Pro 30f sięga 198 m²/h.
  • EFI Pro 30f pozwoli wejść w nowy segment wysokomarżowego biznesu i zastosowania technologii druku w wielu branżach.

Polskim dystrybutorem drukarek EFI jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

 KL