Druk Cyfrowy, Nowości

DKS i Monoc Druk – spotkanie multibrandowego dostawcy z drukarnią, która stawia na rozwój

Współpraca firm DKS i Monoc Druk to przykład obrazujący sytuację, w której drukarnia, stawiająca na rozwój swojego przedsiębiorstwa spotyka na swojej drodze dostawcę, który nie tylko spełnia jej oczekiwania w zakresie zakupów poprzez możliwość zaoferowania sprzętu różnych producentów, ale także staje się jej doradcą i partnerem w tej kwestii. Dowodem tego są cztery zakupione maszyny z oferty DKS, na jakie zdecydowała się firma Monoc Druk. 

– Kilka lat temu – mówi Anna Adamczak, współwłaściciel Monoc Druk – zauważyliśmy, że rynek poligraficzny się zmienia. Klienci dopytywali o coraz mniejsze nakłady. Realizacja tego typu zleceń stawała się nieopłacalna w technice druku offsetowego, jaką dysponowaliśmy wówczas. Chcieliśmy ponadto otworzyć się na potrzeby nowych firm, które rozpoczynały swoją drogę biznesową, a ich oczekiwania nakładowe były mniejsze. Możliwością na zaspokojenie tych oczekiwań i odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku był druk cyfrowy. Umożliwia on wykonywanie prac w mniejszych nakładach i krótszym czasie oraz daje możliwość dopasowania się do potrzeb danego klienta. Postanowiliśmy zatem jakiś czas temu zainwestować w tego typu urządzenia. W myśl zasady – jeśli się nie rozwijasz, stoisz w miejscu, a tak naprawdę cofasz się – musieliśmy pomyśleć o zakupie maszyn cyfrowych.

Firma Monoc Druk istnieje na rynku poligraficznym od 2001 roku. Jej dewizą jest dbałość o jakość prac i ich terminowość oraz zadowolenie klienta. Obecnie specjalizuje się w druku offsetowym, cyfrowym, wielkoformatowym i usługach introligatorskich. Obsługuje dużych producentów; wykonuje także małe zlecenia dla indywidualnych klientów. Zawsze zleceniodawca i jego potrzeby są tu najważniejsze i to one są inspiracją dla właścicieli firmy do kolejnych inwestycji.

Jednym z partnerów w tym zakresie stała się dla Monoc Druk firma DKS. – Posiadamy w swojej ofercie urządzenia wielu producentów – mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor ds. sprzedaży rozwiązań produkcyjnych DKS – co z pewnością wyróżnia nas na rynku. Możemy zatem oferować naszym klientom maszyny skrojone na miarę ich potrzeb, nie ograniczając się do urządzeń jednego tylko producenta. Współpracujące z nami przedsiębiorstwa otrzymują od nas kompleksową ofertę, która ma spełnić ich oczekiwania. W innym przypadku ma być odpowiedzią na ich aktualne problemy, ale także na zmiany, jakie mają miejsce w branży poligraficznej. Tak było również w przypadku Monoc Druk.

Firma ta zakupiła aż cztery urządzenia z oferty DKS – kolorowe produkcyjne urządzenie Konica Minolta, dwa urządzenia firmy Canon – produkcyjne do druku czarno-białego, a także biurowe do druku kolorowego oraz ploter ekosolwentowy OKI.  – Nowy park maszynowy przyspieszył realizację zamówień w naszej firmie – mówi Anna Adamczak. – Umożliwił np. personalizację, która jest obecnie bardzo popularna. Urządzenia ploterowe z kolei pozwoliły poszerzyć nasz asortyment o wielki format. Obecnie wydruk 1 sztuki nie stanowi dla nas problemu, a zlecenia wykonywane są „od ręki”. Dodatkowo – dzięki nowym urządzeniom do druku cyfrowego i wielkoformatowego – posiadamy możliwość druku prac na podłożach wcześniej dla nas niedostępnych, np. na ekskluzywnych papierach ozdobnych, z przetłoczeniami czy na foliach.

Od lewej Paweł Adamczak (współwłaściciel firmy Monoc Druk) i Maciej Ofierzyński (DKS)

Jak podkreśla Anna Adamczak, klienci drukarni również odczuli zalety inwestycji, jakie miały tu miejsce ostatnio. – Zakup maszyn do druku cyfrowego z oferty DKS – mówi – pozwolił nam na realizację różnorodnych, mniejszych i mało powtarzalnych zamówień w krótszym terminie i pozwolił na zaoferowanie tzw. druku „na żądanie”.  

– Bardzo cieszy nas fakt, że oferując sprzęt różnych producentów, możemy oferować naszym klientom kompleksową obsługę pod kątem elastyczności w doborze rozwiązań odpowiadających ich potrzebom – dodaje Maciej Ofierzyński, Graphic Arts Key Account Manager, odpowiedzialny z ramienia firmy DKS za tę sprzedaż – a co za tym idzie, możemy przyczyniać się do rozwoju ich przedsiębiorstw. Nasze możliwości pozwalają również na skompletowanie tak sprzętu, by był on odpowiedzią na oczekiwania ich zleceniodawców, a także brał pod uwagę zmiany zachodzące na rynku. Jako jeden z nielicznych dostawców na rynk mamy możliwości – dzięki naszej bogatej ofercie – scalania całego procesu zachodzącego w drukarniach. Obecnie w poligrafii coraz częściej najważniejsza jest kompleksowa obsługa klienta końcowego – począwszy od druku wizytówek, personalizowanych broszur, katalogów jak i wielkoformatowych plakatów będących uzupełnieniem wysokonakładowego druku offsetowego.  Klienci poszukują drukarń, które zapewnią im obsługę na wielu płaszczyznach. Współpraca z Monoc Druk utwierdziła nas w przekonaniu, że nasza firma podąża za obecnymi trendami i spełnia oczekiwania klientów.

Współpracę z firmą DKS również pozytywnie ocenia kierownictwo Monoc Druk: – Firma DKS, oprócz sprzedaży maszyn, zawarła z nami także umowę serwisowo-materiałową gwarantującą nam ciągłość produkcji.  Co warte podkreślenia – w porównaniu z konkurencją – dostawca ten wyróżnia się elastycznością w doborze odpowiednich rozwiązań dostosowanych do danej firmy, a świadczone przez niego usługi wykonywane są w sposób odpowiedni i rzetelny – dodaje Anna Adamczak.

Największą jednak wartością, jaką uzyskała firma Monoc Druk ze współpracy z firmą DKS i dzięki inwestycjom, jakie poczyniła w ostatnim czasie jest znaczące skrócenie czasu realizacji zleceń i możliwość dalszego rozwoju. – W niektórych przypadkach skrócił się on nawet o 70% – podkreśla Anna Adamczak. – Zauważyliśmy to przede wszystkim przy mniejszych zamówieniach, dotyczących druków reklamowych. Dlatego inwestycje w maszyny dostarczone nam przez DKS oceniamy bardzo pozytywnie i mamy nadzieję, że nasz rozwój dzięki nim będzie nadal intensywny, co docenią nasi klienci.

www.dks.pl

 KL