Etykiety i opakowania, Nowości

Accurio Label 190 w drukarni Grafpress – czwarte urządzenie Konica Minolta w jednej firmie

Drukarnia Grafpress z Olkusza jakiś czas temu zdecydowała się na zakup maszyny Konica Minolta Accurio Label 190. Jest ona przeznaczona do przemysłowego, cyfrowego druku etykiet z roli. To już czwarte urządzenie tego producenta  w tej olkuskiej drukarni, co jest dowodem owocnej współpracy między firmami. Ostatnia inwestycja otworzyła jednak przed drukarnią zupełnie nowe możliwości.

Drukarnia Grafpress oferuje kompleksowe usługi poligraficzne, począwszy od przygotowania indywidualnego projektu, składu komputerowego, poprzez druk aż do wykończenia finalnego produktu. – Mając na uwadze dynamiczny rozwój technologii oraz zapotrzebowanie naszych klientów – mówi Łukasz Kajda, właściciel Grafpressu – śledzimy najnowsze trendy w poligrafii i cały czas udoskonalamy nasze zaplecze techniczne, aby zapewnić najwyższej jakości wydruki w możliwie krótkim czasie. Poszukujemy rozwiązań najskuteczniejszych i najbardziej ekonomicznych, by móc oferować produkt wykonany w dobrej jakości i cenie. Od lat w tym zakresie naszym partnerem jest Konica Minolta.

Pomysł, by do usług drukarni dołączyć kolejną – dotyczącą cyfrowego drukowania etykiet, pojawił się w Grafpressie jakiś czas temu i – jak podkreśla Łukasz Kajda – był odpowiedzią na oczekiwania klientów. – Już wcześniej drukowaliśmy dla nich etykiety – mówi – ponieważ jednak obsługa etykiety drukowanej z roli jest znacznie wygodniejsza, coraz częściej pojawiały się zapytania o tego rodzaju produkcję. Od lat znamy firmę Konica Minolta, jej serwis i sposób współpracy – pierwsza maszyna tego producenta pojawiła się tu już na początku naszej działalności, tj. 10 lat temu. W naturalny więc sposób przede wszystkim w ofercie tego dostawcy poszukiwaliśmy rozwiązania dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań. Okazała się nim przemysłowa maszyna do drukowania etykiet – Konica Minolta Accurio Label 190.

Decydując się na inwestycję w nową maszynę do tego typu produkcji, właściciel drukarni Grafpress uważnie obserwował rynek i dostępne na nim rozwiązania. – Maszyna Accurio Label 190 – mówi – okazała się sprawdzoną propozycją: zaawansowaną technologicznie, a jednocześnie zapewniającą wysoką jakość, wydajność i elastyczność produkcyjną. Stanowi znaczące wzmocnienie naszego parku sprzętowego, dzięki któremu nasi klienci zamawiający etykiety otrzymują u nas produkt wykonany w bardzo dobrej jakości oraz w bardzo krótkim czasie i dobrej cenie. Tego nie mogą zaoferować im tradycyjne drukarnie fleksograficzne.

– Grafpress to kolejny przykład przedsiębiorstwa, wobec którego zastosowaliśmy nasze kompleksowe podejście do potrzeb klienta – mówi Jarosław Krasnodębski, koordynator ds. sprzedaży rozwiązań druku przemysłowego w firmie Konica Minolta, odpowiedzialny za ten kontrakt. – Skoncentrowaliśmy się na jego obecnych, ale także przyszłych potrzebach, by w jak największym stopniu pomóc klientowi i odpowiedzieć na jego oczekiwania, które mają zapewnić mu rozwój. Zaoferowane przez nas kompleksowe, „holistyczne” rozwiązanie zakładało dobór najlepszego sprzętu, a do współpracy – najlepszych partnerów, co w założeniu ma przełożyć się na sukces klienta i to się właśnie dzieje.

– Technologia cyfrowego druku wstęgowego, jaką oferuje nasza firma – dodaje – umożliwia drukowanie etykiet w małych i średnich nakładach czyli takich, których nie mogą zaoferować tradycyjne drukarnie fleksograficzne ze względu na duże koszty przygotowalni. Ponadto maszyna Accurio Label 190 posiada możliwość zadrukowywania różnorodnych podłoży, z którymi nie każda technologia sobie poradzi, co otwiera przed jej użytkownikami szerokie możliwości. Mogą oni oferować bowiem swoim klientom nie tylko dobrą jakościowo, wykonaną w krótkim czasie, tańszą, ale również ciekawą, przyciągającą uwagę etykietę. Dzięki temu stają się bardziej konkurencyjni, co nas cieszy, bo to umożliwia im rozwój i gwarantuje sukces.

www.konicaminolta.pl

KL