Etykiety i opakowania, Nowości

Instalacja maszyny TruePress Jet L350UV+LM w Drukarni WITO

Tegoroczne targi LabelExpo  były sukcesem dla firmy Reprograf-Grafikus, która sprzedała pierwszą w Polsce maszyny TruePress Jet L350UV+LM firmy Screen. Maszyna została kupiona przez Drukarnię WITO Labels z Bolechowa, zajmującą się w produkcją specjalistycznych komponentów do znakowania produktów we wszystkich gałęziach przemysłu. Obecnie trwa instalacja maszyny.

TruePress Jet L350UV+LM to przemysłowy system inkjetowy do druku etykiet, który od początku odnosił sukcesy w skali światowej. Przypomnijmy, iż w 2018r zdobył I miejsce w zestawieniu EDP (European Digital Press Assotiation) w kategorii „Najlepsza drukarka do etykiet”.

System przeznaczony jest do druku i produkcji etykiet kolorowych niewymagających żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Znajduje to oczywiście zastosowanie w każdej branży, łącznie ze spożywczą. Tym bardziej ważny staje się fakt, że system wykorzystuje niskomigracyjne tusze z certyfikacją do opakowań żywnościowych.  

TruePress Jet L350UV+LM posiada również opatentowany system czterech rozmiarów kropli. Mieszanie kolorów pozwala rzetelnie odwzorować nawet subtelne odcienie, umożliwiając fotograficzną jakość wydruku. Łączy w sobie zaawansowaną technologię zarządzania kolorem i rastrowania obrazu, co umożliwia szeroką gradację kolorów. W maszynie zastosowano nowoczesny mechanizm oczyszczania azotem. Nowa, innowacyjna technologia obniża zawartość tlenu do absolutnego minimum w celu przyspieszenia utwardzania. Nowe atramenty o niskim stopniu przenikalności są zgodne z Polityką Wykluczeń EuPIA dla farb drukowych i produktów pokrewnych, Rozporządzaniem Szwajcarskim i Wytycznymi Nestle.

Drukarnia WITO Labels posiada w swoim parku maszynowym trzy maszyny ośmiokolorowe w technologii fleksograficznej, dwie maszyny sztancujące i cztery stanowiska konfekcji z kontrolą jakości. Firma wciąż inwestuje w nowoczesne oprzyrządowanie i maszyny, które pomogą zoptymalizować czas  wykonywanych zadań,  stąd zainteresowanie drukiem cyfrowym i decyzja właściciela o zakupie maszyny TruePress Jet L350UV gwarantującej pożądaną jakość i wydajność druku.

KL