Etykiety i opakowania, Nowości

Nowa linia do arkuszowania w fińskim zakładzie Metsä Board Äänekoski

Metsä Board – spółka należąca do Metsä Group – uruchomiła nową linię do arkuszowania w fińskim zakładzie w Äänekoski. O tej inwestycji poinformowano wcześniej w informacji prasowej z dnia 15 listopada 2018 r. Nowa linia zwiększy roczne możliwości przekrawania o 35 000 ton – do łącznej wartości 120 000 ton. Wartość inwestycji to 11 milionów euro. Nowa maszyna arkuszująca przyspieszy dostawy do klientów Metsä Board.

Oprócz zainstalowania nowego przekrawacza, zautomatyzowano dotychczas używane przekrawacze oraz urządzenia do transportu i przechowywania zwojów. Nowa linia znajduje się w dotychczasowej krajalni.

Zakład Metsä Board w Äänekoski produkuje powlekaną tekturę litą z kategorii premium, przeznaczoną do wymagających zastosowań. Jej lekkość i znakomita drukowność są wykorzystywane przez klientów na całym świecie. Tektura lita MetsäBoard Pro FBB Bright jest zalecanym materiałem na opakowania wyrobów czekoladowych i słodyczy, produktów spożywczych, leków i kosmetyków oraz do zastosowań graficznych.

www.metsaboard.com

KL