Nowości, Wielki Format

Oklej auto jak mistrz – II edycja warsztatów aplikacyjnych z Avery Dennison i Integart

Avery Dennison Graphic Academy oraz Integart zapraszają do wzięcia udziału w II edycji jednodniowych warsztatów aplikacyjnych – Oklej auto jak Mistrz.

„Produkt – technologia – aplikacja” – w tych blokach tematycznych warsztaty poprowadzą trenerzy: Dariusz Tondera – znany od wielu lat w Car Wrappingu, mentor marki Avery Dennison oraz Mariusz Makowski – certyfikowany aplikator Avery Dennison. Dwa dni oklejania pod okiem najlepszych aplikatorów odbędą się w Rzeszowie (22.10.2019) i Gdańsku (24.10.2019).

Część teoretyczna poświęcona będzie między innymi folii klasy Premium – Avery Dennison Supreme Wrapping Film (więcej tutaj), najnowszej generacji folii z portfolio folii samoprzylepnych przeznaczonych do oklejania pojazdów. Trenerzy pokażą jak stosując odpowiednie zabiegi i triki szybko i bez najmniejszych problemów spersonalizować auto, nadając mu nie tylko oryginalny i unikatowy wzór, ale także ochronić jego lakier. Przedstawią zastosowanie laminatów oraz omówimy bogata ofertę folii do druku wielkoformatowego dedykowanego do sektora Automotive.

W części warsztatowej, podczas samodzielnej aplikacji, uczestnicy będą pracować na wylewanej folii MPI 1104 EA (więcej tutaj), którą wykorzystuje się podczas aplikacji skomplikowanych i wymagających projektów 3D oraz trudnych elementów pojazdów, takich jak nity i przetłoczenia. Poznają także laminaty serii DOL 1400Z z ulepszonymi parametrami „dopasowania się”, które są bardziej rozciągliwe i przezroczyste oraz co istotne – kompatybilne ze wszystkimi technologiami druku cyfrowego. Podczas aplikowania folii, uczestnicy będą wykorzystywać narzędzia z oferty Avery Dennison, które zaprojektowane zostały tak, aby ułatwić i usprawnić pracę każdego aplikatora, takie jak: rakle, nożyki, płyny odtłuszczający, czy poręczne pasy biodrowe do przechowywania.

Trenerzy wskażą zalety i możliwości bezbarwnej, ochronnej folii Supreme Protection Film XI, umożliwiającej zabezpieczenie karoserii przed negatywnym wpływem takich czynników zewnętrznych jak błoto, piasek, kamienie czy sól drogowa. Uczestnicy przekonają się na własne oczy z jaką łatwością i szybkością aplikuje się tę folię na poszczególnych elementach karoserii.

Więcej informacji na temat warsztatów oraz możliwość rejestracji na www.integart.com.pl/events/

KL