Druk Cyfrowy, Nowości

Duplo na FestiwalDruku.pl 2019

Tegoroczna edycja Festiwalu Druku, odbywająca się w dniach 18-19 września w Warszawie, była dla firmy Duplo Polska okazją do prezentacji urządzeń z oferty tego dostawcy, dedykowanych lakierowaniu 3D i cyfrowej introligatorni, ale przede wszystkim – okazją do spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami.

– Tegoroczna edycja targów była zdecydowanie mniejsza od poprzednich, przyciągnęła też mniejszą liczbę odwiedzających w stosunku do poprzedniego roku. Prezentowane przez nas urządzenia cieszyły się jednak dużym zainteresowaniem odwiedzających nasze stoisko gości, co bardzo nas cieszy. Wśród nich dominowali obecni klienci firmy Duplo, z którymi spotkania są zawsze owocne i dostarczają wielu cennych informacji, ale także potencjalni, których przyciągnęły duże możliwości, jakie oferują zaprezentowane na stoisku maszyny. Tematem przewodnim tegorocznej prezentacji Duplo podczas Festiwalu Druku była introligatornia cyfrowa i lakierowanie 3D. I to system dolakierowania UV 3D – Duplo DuSense DDC-810 – stał się przebojem stoiska, a próbki wykonane przy pomocy tej maszyny zachwycały naszych gości. Ogromne zainteresowanie wzbudzał szczególnie efekt polakierowanego złota, jaki zaprezentowaliśmy po raz pierwszy. Każdy z gości mógł zabrać próbki ze sobą, a po targach z wieloma z nich wrócimy do rozmów, co bardzo nas cieszy – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Duplo DuSense DDC-810 to rozwiązanie, które – dzięki możliwościom lakierowania wybiórczego – pozwala zaoferować produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku. Technologia w nim zastosowana umożliwia łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami. Jak podkreśla producent urządzenie cechują prostota działania, wysoka precyzja i wydajność, co również podobało się gościom odwiedzającym stoisko Duplo Polska. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości. Co więcej – na jednym arkuszu można uzyskać trzy różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Urządzenie pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się w tym urządzeniu uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały.

–  Możliwości urządzenia są naprawdę ogromne  a prace na nim wykonane zależą od wyobraźni projektanta, ale z pewnością można w nich tworzyć produkty wyróżniające się na tle konkurencyjnych. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja stała się inspiracją dla naszych gości – zarówno przedstawicieli drukarń cyfrowych jak również offsetowych – podkreśla Gabriela Swat.

Kolejnym urządzeniem, które wzbudzało duże zainteresowanie gości odwiedzających stoisko Duplo Polska był Docucutter 646. Umożliwia ono realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich – cięcia, bigowania i perforacji.

– Maszyna ta znajduje się w naszej ofercie już od jakiegoś czasu i jest już popularna wśród użytkowników. Tym bardziej cieszy nas, że nie słabnie zainteresowanie oferowanymi przez nią możliwościami, które są ogromne i znaczącą skracają proces produkcji – mówi Gabriela Swat.

Duplo Polska zaprezentowała podczas Festiwalu Druku także inne, równie popularne wśród użytkowników na całym świecie (w tym w Polsce) urządzenie – Docucutter 616Pro. Jest ono dedykowane krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom. Goście odwiedzający stoisko firmy mogli także zobaczyć w pracy „na żywo” Touchline CF-375 – zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy dwie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni, co jest szczególnym problemem w drukarniach cyfrowych.

– Mamy nadzieję, że kontakty które rozpoczęliśmy podczas tegorocznej edycji Festiwalu Druku przełożą się na konkretne projekty w przyszłości. Dziękujemy więc wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do kontaktu również tych, którzy nie dotarli na to wydarzenie – podsumowuje Gabriela Swat.

www.duplopolska.pl