Druk Cyfrowy, Etykiety i opakowania, Nowości

Labelexpo 2019: Epson prezentuje cztery nowe drukarki do produkcji kolorowych etykiet na żądanie

Nową serię urządzeń ColorWorks będzie można oglądać podczas brukselskich targów Labelexpo od 24 do 27 września na stoisku A50 w hali 9.

– Seria ColorWorks jest rozwijana w celu rozszerzenia możliwości wykorzytania urządzeń tej klasy. Jesteśmy przekonani, że klienci zyskają dzięki oferowanej szybkości, wydajności, kontroli oraz nowym funkcjom. Dodatkowo jesteśmy dumni z tego, że wyposażone w funkcję separatora modele CW-C6000Pe oraz CW-C6500Pe mogą być integrowane w liniach produkcyjnych, które jednocześnie drukują oraz oddzielają stare etykiety od podłoża z różnych nośników – sądzimy, że jest to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie – mówi Grzegorz Moch, Business Solution Manager z Epson.

W ramach odbywających się w Brukseli targów Labelexpo 2019, Epson zaprezentuje nowe modele drukarek do etykiet: CW-C6000Ae, CW-C6000Pe, CW-C6500Ae oraz CW-C6500Pe. Są one kontynuacją serii ColorWorks i powstały z myślą o średniej wielkości przedsiębiorstwach z różnych branż (m.in. przemysł spożywczy, chemiczny, logistyka czy ogrodnictwo).

Seria obejmuje modele z automatyczną gilotyną (Ae) i automatycznym separatorem (Pe), który automatycznie usuwa papier podkładowy z etykiet. Premierowe urządzenia można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami linii produkcyjnej.

Wszystkie produkty obsługują szeroką gamę kształtów, materiałów i rozmiarów etykiet: modele C6000Ae i CW-C6000Pe mogą obsługiwać nośniki o szerokości 25,4–112 mm, a wersje CW-C6500Ae i CW-C6500Pe nośniki o szerokości 25,4–215,9 mm. W praktyce drukarki etykiet ColorWorks mogą drukować zarówno niewielkie etykiety butelek liquidów do e-papierosów, jak i duże trwałe etykiety beczek na chemikalia. Elastyczna obsługa nośników i cyfrowy, czterokolorowy druk na żądanie (nawet w przypadku etykiet o małych rozmiarach) ułatwią pracę firm zarządzających wieloma jednostkami magazynowymi, gdzie czas realizacji zleceń jest bardzo istotny.

–  Seria ColorWorks jest rozwijana w celu rozszerzenia możliwości wykorzytania urządzeń tej klasy. Jesteśmy przekonani, że klienci zyskają dzięki oferowanej szybkości, wydajności, kontroli oraz nowym funkcjom. Dodatkowo jesteśmy dumni z tego, że wyposażone w funkcję separatora modele CW-C6000Pe oraz CW-C6500Pe mogą być integrowane w liniach produkcyjnych, które jednocześnie drukują oraz oddzielają stare etykiety od podłoża z różnych nośników – sądzimy, że jest to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie” – powiedział Grzegorz Moch z firmy Epson.

Wybrane nowe funkcje drukarek ColorWorks CW-C6000Ae, CW-C6000Pe, CW-C6500Ae oraz CW-C6500Pe:

  • Elastyczność rozmiarów nośników: szerokość od 25,4 do 215,9 mm.
  • Niewielkie wymiary i łatwość użycia: wszystkie działania są wykonywane od przodu, co oszczędza przestrzeń operacyjną (rolkę można wymieniać zarówno od frontu oraz z lewej, jak i prawej strony).
  • Wysoka rozdzielczość z dostosowaniem kolorów: dobra jakość druku, korzystanie z profili ICC w sterowniku i zarządzanie kolorami spotowymi.
  • Drukowanie dowolnego kształtu etykiety: ruchomy sensor eliminuje konieczność ponownego wycinania kształtów.
  • Łatwa integracja: bezpośrednia obsługa protokołu SAP, język ESC Label, sterowniki Linux i Mac.
  • Oszczędność: brak potrzeby gromadzenia zapasu wstępnie zadrukowanych etykiet. Można drukować w pełnych kolorach na pustych etykietach.
  • Integracja: modele z funkcją separatora (Pe) bezproblemowo wpasowują się w każdą linię produkcyjną.
  • Zdalne zarządzanie i konserwacja: dostępne za pośrednictwem interfejsu sieciowego.

Więcej informacji na temat firmy Epson i targów Labelexpo 2019 można znaleźć na stronie: TUTAJ.  

Drukarki ColorWorks CW-C6000Ae, CW-C6000Pe, CW-C6500Ae i CW-C6500Pe trafią do sprzedaży w grudniu 2019 r.