Artykuły, Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy, Etykiety i opakowania, Wielki Format

Festiwal premier i nowości w druku za nami!

11. edycja targów FestiwalDruku.pl odbyła się 18-19 września br. w EXPO XXI Warszawa. Impreza tradycyjnie obfitowała w szereg nowości, pokazów, szkoleń i warsztatów.

Ponad 5600 osób odwiedziło przez dwa dni halę dedykowaną poligrafii reklamowej i mediom do druku. Podobnie jak w ubiegłych latach, targom towarzyszyły liczne wydarzenia dodatkowe: warsztaty, pokazy, szkolenia oraz konkursy branżowe.

Automatic Letter Bender ponownie zaprosił na pokazy gięcia liter 3D na wyginarkach. API.PL zaprezentowała zalety ploterów marki Handtop, dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z aplikacji mediów na różne podłoża przygotowane przez specjalistów firmy.

Atrium Centrum Ploterowe pokazało bestsellery i nowości od Mutoh i EFI. Firma Heisslufftechnik poprowadziła pokazy z obsługi zgrzewarek do wydruków wielkoformatowych i reklam przestrzennych, a eksperci z Alubest przedstawili autorskie rozwiązania w technologiach druku na tekstyliach.

W ramach wydarzeń dodatkowych, Integart zaprosił na warsztaty z termotransferu „Amazing, But True vol.3”. Z kolei, Wydawnictwo Polski Drukarz, wydawca miesięcznika „Świat DRUKU” zorganizowało w ramach Akademii Wiedzy szóstą jużedycję warsztatów: „Mini-Akademia Zarządzania Barwą. Tajniki poprawnego odwzorowania barw na ekranie i w druku”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z aplikacji mediów na różne podłoża przygotowane przez specjalistów z API.PL.

Prawdziwym hitem okazał się CAR WRAP WORKSHOPS. Odwiedzający targi mogli poczuć carwrappingowe emocje, dzięki dwudniowemu szkoleniu zorganizowanemu przez The Wrap Center.Warsztaty z oklejania samochodów poprowadził niezawodny, certyfikowanytrener 3M Rafał Żmuda!

 

Nie zabrakło również premier wielozadaniowych urządzeń i instalacji maszyn do druku.

Kolejne dziecko w rodzinie rewolucyjnych urządzeń Océ Colorado, wykorzystujących technologię UVgel, pokazał premierowo w Polsce Canon Polska! Gwiazdą stoiska Epson była wielkoformatowa drukarka SureColor SC-F6300, (szerokość zadrukowanego nośnika to 44 cale), do pracy z tekstyliami i materiałami promocyjnymi.

Haftex przyciągnął uwagę odwiedząjących nowym modelem hafciarki – czwartą generacją maszyny Haftex 1501, UV Printer polską premierą plotera hybrydowego UV Duo21, a z kolei Trodat Trotec Group najszybszym systemem laserowym do grawerowania – nowym urządzeniem Speedy 400. Ricoh podczas  wydarzenia zaprezentował po raz pierwszy w Polsce najnowszy ploter lateksowy Pro™ L5160.

– Cieszymy się, że nasi Wystawcy postawili na aktywne uczestnictwo w wydarzeniu i przyciągnęli odwiedzających dodatkowymi atrakcjami. Duża ilość pokazów i szkoleń pozwoliła na podniesienie kwalifikacji i zapoznanie się z najnowszymi technologiami w druku. Na Festiwalu zaprezentowali się czołowi dostawcy mediów i maszyn, to było prawdziwe poligraficzne święto – podkreśla Monika Opałka, Dyrektor Generalna FestiwalDruku.pl.

Tradycyjnie, osoby zwiedzające targi poznały zwycięzców konkursu Złoty Medal – na najbardziej innowacyjne produkty i urządzenia prezentowane przez wystawców Festiwalu.

Poznaj listę laureatów: TUTAJ.

Wydarzeniu towarzyszyło specjalne wydanie Raportu Dostawców Mediów i Maszyn z oficjalnym katalogiem targowym: DO POBRANIA TUTAJ.

Równolegle w drugiej hali odbywał się FestiwalMarketingu.pl, skierowany do sektorów branżowych: marketing & event. W sumie na targach zaprezentowało się ponad 270 firm.

Na kolejną, 12. edycję FestiwalDruku.pl organizator – OOH magazine – zaprasza 9-10 września 2020 roku.