Druk Cyfrowy, Nowości

Premiery, pokazy i warsztaty z Akonda na FestiwalDruku.pl

Premierowy pokaz bigówko-falcerki Swift Speed Fold składającej papier do 400g/m2 i foliarka Qtopic 380 i Qtopic 380 Auto z opcją złocenia bezmatrycowego – to tylko niektóre z nowości firmy, która zaprezentuje wiele rozwiązań dla drukarni i introligatorni.

Akonda wystawiająca się po raz kolejny na targach poligrafii pokaże wiele urządzeń, wspomagających automatyzację procesów introligatorskich.

Premierowo zostanie zaprezentowana bigówko-falcerka SWIFT SPEED FOLD, składająca papier do 350g/mkw. (łam podwójny) czy nawet 400g/mkw. (łam pojedynczy)!

To wielofunkcyjna maszyna bigująco-perforująco-składająca, dedykowana do druku cyfrowego i offsetowego z pobieraniem podciśnieniowym od góry i podnoszonym stołem, który pozwala na ułożenie stosu arkuszy papieru do 10 centymetrów i pracę z prędkością nawet do 8000 arkuszy/godzinę bez rysowania arkuszy, z kompensacją dokładności w zależności od grubości papieru. Dzięki 10-calowemu, dotykowemu programatorowi praca jest intuicyjna i prosta. Innowacyjne rozwiązanie w postaci krążków perforacyjnych sterowanych elektromagnesem, pozwala na załączanie i wyłączanie perforacji (możliwość wykonania kilku perforacji na arkuszu), umożliwiając tym samym produkcję kuponów, biletów czy zrywek bez konieczności wykonywania wykrojnika!

Goście FestiwalDruku.pl będą mogli też zapoznać się foliarką automatyczną GMP Qtopic 380 Auto i foliarką półautomatyczną GMP Qtopic 380F, urządzeniami produkowanymi przez firmę GMP, światowego lidera w produkcji urządzeń do uszlachetniania – laminowania/folowania i złocenia druków cyfrowych. Seria foliarek Qtopic 380 jest odpowiedzią na rosnące wymagania tego rynku pod względem wysokiej jakości foliowania wydruków cyfrowych, zwiększonej prędkości w stosunku do laminatorów nabiurkowych czy jednoosobowej obsługi procesu. 

Akonda zaprasza także na warsztaty ze złocenia bezmatrycowego, gdzie razem swoim partnerem, firmą DKS zaprezentuje cały proces złocenia od druku do finalnego produktu, ukazując wszystkie możliwości foliarki. 

Firma zaprezentuje również wycinarki i kompaktowy kombajn introligatorski SCC, dzięki któremu automatycznie, z poziomu panelu dotykowego, można zrealizować znaczną część zadań introligatorskich w swojej drukarni, osiągając wiele procesów w jednym przebiegu. W jednym urządzeniu znajduje się gilotyna z automatycznym dostrajaniem i 6 nożami rozcinającymi, jest bigówka z regulacją głębokości bigowania i możliwością perforacji całościowej lub częściowej, wyposażonej w krążki bigujące, krążki nacinające, krążki wycinające, długi stół podawczy i podajnik wąskich użytków. Urządzenie posiada czujnik podwójnych pobrań i pamięć z możliwością ustawienia 64 programów. 

– Serdecznie zapraszamy do  hali numer 3, na stoisko D4, gdzie nasi specjaliści pomogą w dobraniu odpowiedniego rozwiązania dla Państwa potrzeb. Wyposażenie kompleksowe introligatorni zapewnią oferowane przez nas bigówki, falcerki, gilotyny, foliarki automatyczne, foliarki półautomatyczne, kombajny introligatorskie, złociarki, oklejarki i wiele innych maszyn usprawniających i optymalizujących pracę w każdej drukarni.Nasz Zespół będzie do Państwa dyspozycji – zachęca Agnieszka Ferenc z Akonda.

FestiwalDruku.pl odbędzie się w dniach 18-19 września br. w EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Link do bezpłatnej rejestracji na targi dla osób związanych z branżą: TUTAJ.