Artykuły Promocyjne, Nowości

Trotec prezentuje system laserowy do grawerowania – nowy Speedy 400

Wraz z wprowadzeniem do oferty nowej odsłony Speedy 400, Trotec po raz kolejny ustanawia nowe standardy w technologii laserowej. Najnowsza wersja naszego lasera do grawerowania Speedy 400 zawiera szereg innowacji i została zaprojektowana do zwiększania produktywności oraz elastyczności pracy użytkowników.

Udoskonalona wydajność pod względem jakości i prędkości, łatwa obsługa, a także najwyższy komfort oraz efektywność pracy to zalety, które sprawiają, że nowy Speedy 400 jest najszybszym i najbardziej wydajnym laserem do grawerowania w branży.

Wyjątkowa prędkość grawerowania i cięcia

Zwiększenie maksymalnej prędkości grawerowania z 3,55 m/sek do 4,2 m/sek przy przyśpieszeniu wynoszącym 5g, jak również innowacyjny system planowania ścieżki ruchu OptiMotion™ sprawiają, że nowy Speedy 400 jest najszybszym średnio-formatowym systemem laserowym do grawerowania na rynku.

System laserowy Speedy 400 tnie do sześciu razy szybciej niż porównywalny system laserowy do grawerowania. Wykorzystując rozwiązanie OptiMotion™, prędkość cięcia i przyśpieszenie są obliczane w czasie rzeczywistym na podstawie geometrii. Takie funkcje są standardem w większych systemach do cięcia, lecz jest to prawdziwa rewolucja dla średnio-formatowych systemów do grawerowania. Co więcej, z najnowszą technologią laserową MOPA fiber możesz ustanowić nowe rekordy w kwestii prędkości grawerowania.

Nawet przy najwyższej prędkości pracy możesz osiągnąć perfekcyjne rezultaty dzięki wysoce inteligentnej elektronice sterującej, precyzyjnej mechanice, solidnemu źródłu laserowemu oraz potężnemu oprogramowaniu Trotec JobControl®.

Przygotuj się na maksimum możliwości

Zacznij pracować z jeszcze większą mocą lasera! Maksymalna moc lasera do 250 watów umożliwia wyższą prędkość pracy, jak również obróbkę grubszych materiałów. Opatentowana Sonar Technology™ jest obecnie najbardziej innowacyjną i najłatwiejszą metodą cyfrowego pomiaru odległości od powierzchni materiału poddawanego obróbce. W nowym Speedy 400 jest ona standardem. System samoczynnie wykrywa punkt ogniskowania dla każdego miejsca na stole roboczym i automatycznie przemieszcza się do prawidłowej pozycji ogniskowania.

Nowy dynamiczny wyświetlacz pokazuje status lasera wraz z progresem wykonywanej pracy bezpośrednio na maszynie. Umożliwia to błyskawiczne sprawdzenie czy laser jest włączony, czy zadanie zostało zakończone lub zatrzymane, które źródło lasera jest aktywne, jak również innych statusów. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator posiada szybki dostęp do informacji. Możesz zaoszczędzić pieniądze i czas poprzez unikanie przestojów w pracy.

Nowy Speedy 400 wyznacza również nowe standardy w kwestii ergonomii – bez strat w funkcjonalności. Załadunek i rozładunek lasera może być wykonany szybciej i łatwiej niż kiedykolwiek, dzięki nowej oraz wygodniejszej obsłudze przedniej pokrywy maszyny laserowej.

Maksymalny wybór opcji – stworzony dla elastyczności

Nowy Speedy 400 jest dostępny ze źródłem lasera CO₂ lub nawet z dwoma źródłami lasera – CO₂ oraz fiber – w jednym urządzeniu. Opatentowana Flexx Technology™ pozwala na nieskończone warianty zastosowań. Oba źródła lasera mogą być użyte w jednej pracy bez konieczności ręcznej zmiany źródła lasera, soczewek lub ogniskowania. Speedy 400 to elastyczny systemem z różnorodnymi opcjami takimi jak koncepcja wielofunkcyjnego stołu roboczego, różne soczewki czy kamera JobControl® Vision do precyzyjnego cięcia materiałów. Umożliwia to zaadaptowanie systemu laserowego do grawerowania do indywidualnych potrzeb w każdej chwili.

Jak podkreśla producent, nowy system laserowy do grawerowania Speedy 400 ustanawia nowe standardy – zobowiązanie Trotec do maksymalnej rentowności klientów.

Z tymi i innymi rozwiązaniami, jednego z liderów w dziedzinie technologii laserowej, będzie można zapoznać się w trakcie targów poligrafii reklamowej. Trotec zaprasza na stoisko F1.

FestiwalDruku.pl odbędzie się w dniach 18-19 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14.

Bezpłatna rejestracja uprawniająca do wejścia na targi: TUTAJ.

Poprzednia edycja w filmowym skrócie:

 

Materiały graficzne: Trotec Laser GmbH.