Druk Cyfrowy, Nowości

Polska premiera ploterów Ricoh Pro™ z serii L5100 na FestiwalDruku.pl  

Ricoh dołączyło ponownie do grona wystawców tegorocznej edycji targów poligrafii reklamowej. Podczas tego wydarzenia firma zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce najnowszy ploter lateksowy Pro™ L5160.

O Ricoh Pro™ L5160

Nowa generacja ploterów oferuje druk z prędkością do 46,7 m²/h w trybie outdoor i do 25 m²/h w trybie indoor. W tej serii zastosowano najnowsze głowice Ricoh Gen5 orazzawansowany układ suszący, dzięki któremu prace są gotowe do końcowej obróbki zaraz po wydrukowaniu. Plotery wyposażono również w automatyczny system czyszczenia, który pozwala na dłuższą pracę urządzeń i minimalizuje ryzyko wystąpienia przestojów.

Stabilne drukowanie i jakość kolorów

Nowy patch referencyjny Ricoh zapewnia stabilne drukowanie i jakość koloru. Porównuje wybrane fragmenty w obszarze skanowania z obrazem z kamery CMOS, wykrywa zatykanie się dysz i automatycznie dokonuje regulacji i korekty.

Szeroka gama zastosowań

Urządzenia wykorzystują autorskie, ekologiczne i szybkoschnące atramenty lateksowe Ricoh z certyfikatem GREENGUARD. Dzięki temu można produkować na nich prace, które mogą być eksponowane nie tylko na zewnątrz ale również wewnątrz pomieszczeń. Plotery Ricoh przy maksymalnej szerokości nośnika 1371 mm (Pro L5130) i 1625 mm (Pro L5160) pozwalają na realizację szerokiej gamy zleceń, takich jak druk: wielkich zewnętrznych plakatów i otulin budynków, plakatów reklamowych, canvasów czy grafik na foliach wylewanych. Dodatkowo dzięki niskiej temperaturze utrwalania ok. 60°, możliwy jest druk na nośnikach wrażliwych na wysoką temperaturę.

FestiwalDruku.pl odbędzie się w dniach 18-19 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Ricoh zaprasza do odwiedzenia stoiska G11.

Bezpłatna rejestracja uprawniająca do wejścia na targi: TUTAJ.

Poprzednia edycja w filmowym skrócie: