Etykiety i opakowania, Nowości

Mark Andy na Labelexpo Europe: rozwiązania dla wąskowstęgowego druku hybrydowego i fleksograficznego  

Podczas zbliżających się targów Labelexpo Europe w Brukseli (24-27 września br.) firma Mark Andy zaprezentuje na swoich stoiskach (nr C45 w pawilonie 4 oraz A60 w hali 8) kilka innowacyjnych maszyn ze swojego szerokiego portfolio skierowanego na rynek wąskowstęgowego druku opakowań i etykiet. Znajdą się wśród nich m.in. zupełnie nowa maszyna cyfrowa bazująca na technologii tonerowej – Digital Pro oraz wprowadzony w ubiegłym roku na rynek model hybrydowy – Digital Series HD. Z myślą o zwiedzających z naszego kraju na stoisku będą obecni przedstawiciele Mark Andy Poland. Klienci z Polski, zainteresowani indywidualnymi prezentacjami maszyn, proszeni są o wcześniejszy kontakt celem umówienia spotkania z Łukaszem Chruślińskim – Sales Managerem w Mark Andy Poland. 

– Targi Labelexpo Europe to kluczowa impreza targowa dla naszej firmy. Tegoroczna ich edycja przynosi premierę rynkową w naszej ofercie – serię Digital Pro, wzbogacającą portfolio Mark Andy w obszarze rozwiązań cyfrowych i hybrydowych. To kolejne w ostatnich miesiącach rozwiązanie z tego segmentu – kilkanaście miesięcy temu swój debiut rynkowy miał model Digital Series HD, również prezentowany na stoisku. Nie zabraknie na nim też przedstawicieli nowej, udoskonalonej serii maszyn fleksograficznych w postaci modeli P9E i P7E. Uzupełnieniem targowej oferty będą dwie przewijarki Rotoflex. Każda z maszyn będzie prezentowana przez wszystkie dni targowe, z wykorzystaniem różnych podłoży i uszlachetnień. Jak zatem widać, nasza tegoroczna obecność na Labelexpo Europe będzie przebiegać pod znakiem nowych rozwiązań. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego stoiska wszystkich obecnych i potencjalnych klientów Mark Andy, zainteresowanych innowacyjnymi, elastycznymi i wydajnym maszynami wąskowstęgowymi dedykowanymi produkcji etykiet i opakowań – mówi Przemysław Polkowski, dyrektor Mark Andy Poland.

Cyfrowe rozwiązania hybrydowe
Najnowszym z prezentowanych na targach rozwiązań będą dwie maszyny z serii Digital Pro – 4-kolorowego modułowego systemu bazującego na technologii tonerowej, dostępnego w różnych wariantach. Na stoisku C45 w pawilonie 4 do dyspozycji zwiedzających będzie maszyna Digital Pro 3, wyposażona w semirotacyjny moduł sztancujący i zespół fleksograficzny, natomiast na stoisku A60 w hali 8 przez całe targi będą trwały pokazy maszyny pracującej w trybie „z roli na rolę” – Digital Pro 1.


Kolejnym prezentowanym na Labelexpo Europe rozwiązaniem będzie Digital Series HD. Podczas codziennych prezentacji tej hybrydowej maszyny uwzględnione zostaną nowe aplikacje, możliwe do zrealizowania w niej dzięki wzbogaconym modułom: cyfrowemu oraz wykańczającemu. Drugi z wymienionych – Distorun marki Kurz – będzie wykorzystywany do uszlachetniania wydruków oraz aplikowania specjalnych hologramów, stosowanych do zabezpieczania produktów bądź nanoszenia znaku firmowego. Maszyna Digital Series HD, promowana przez Mark Andy jako „True Hybrid” (czyli „w pełni hybrydowa”), obsługuje szerokie spektrum podłoży, w tym etykiety shrink sleeve, o szerokości do 431 mm.

Udoskonalone wersje maszyn fleksograficznych
Jakiś czas temu w ofercie Mark Andy pojawiły się udoskonalone wersje maszyn fleksograficznych z serii Performance, opatrzone literą „E”. Na stoisku będzie prezentowana 17-calowa maszyna P7E Carpenter w nowej konfiguracji, uwzględniającej drukowanie na podłożu papierowym z wykorzystaniem 8 zespołów fleksograficznych oraz dodatkowym modułem do laminowania.

Firma pokaże również dwa zespoły drukujące modelu P9E, obsługującego wstęgę o szerokości 660 mm (26 cali) i zaprojektowanego została z myślą o wysokowydajnej produkcji z wykorzystaniem giętkich podłoży. Z myślą o użytkownikach wszystkich maszyn fleksograficznych z oferty Mark Andy na stoisku będą obecni przedstawiciele zespołu Mark Andy Print Products. Jego zadaniem będzie prezentowanie szerokiej oferty materiałów eksploatacyjnych dedykowanych drukowi fleksograficznemu oraz zalet wynikających z kompleksowej współpracy z tym dostawcą. Na stoisku będą również obecni specjaliści Mark Andy odpowiedzialni za sprzedaż i wdrażanie przewijarek marki Rotoflex oraz członkowie zespołu wparcia technicznego, zajmujący się przebudowywaniem i udoskonalaniem istniejących urządzeń do inspekcji czy konfekcjonowania opakowań i etykiet. Ta część oferty  sprzętowej Mark Andy będzie reprezentowana przez dwa modele przewijarek Rotoflex, uwzględniających m.in. pełną inspekcję zadrukowanej wstęgi.

Tom Cavalco, wiceprezes Mark Andy Inc., podsumowuje:

– W tym roku targi Labelexpo obchodzą 40-lecie istnienia celebrując swoją misję w zakresie wspierania branż produkcji etykiet i opakowań. Postaramy się wpisać w tę niezwykłą atmosferę, podkreślając nasze nieustanne zaangażowanie w tym segmencie rynkowym i prezentując – z myślą o drukarniach i firmach przetwórczych z całego świata – kolejne innowacyjne rozwiązania. Mają one jeszcze bardziej sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów, przy znaczącym wsparciu ze strony działu Mark Andy Print Products, obecnego od niedawna także na europejskim rynku.

www.markandy.com