Druk Cyfrowy, Nowości

Spółki Reprograf i Grafikus połączyły siły!

Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. zakończyły proces fuzji, w wyniku której powstała nowa firma: Reprograf-Grafikus SA. Lider branży w całości oparty jest o polski kapitał.

Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. to wiodący dystrybutorzy maszyn i urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych na rynku poligraficznym. Obie spółki działają od kilkudziesięciu lat, a ich klientami są drukarnie z wielu sektorów.

– Połączenie Reprografu i Grafikusa jest pierwszym projektem na tak dużą skalę na polskim rynku dystrybucji maszyn i materiałów poligraficznych. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać klientom kompleksową ofertę materiałów i rozwiązań poligraficznych oraz świadczyć usługi serwisowe nie tylko na terenie kraju, ale również w Europie Środkowo-Wschodniej – komentuje Paweł Prokesz, Reprograf-Grafikus SA.

Polska od wielu lat znajduje się w czołówce rynków poligraficznych w Europie. Wartość rocznej produkcji branży zbliża się do 20 mld zł. Według ostatnich danych, tempo wzrostu sektora oscyluje corocznie między 4,5 a 6 procent.

 – Obserwujemy zmieniające się trendy na rynku poligraficznym. Rynek i konsumenci oczekują coraz częściej kompleksowej realizacji usług przez jeden podmiot Jestem przekonany, że integracja umiejętności i doświadczeń obu spółek wprowadzi zupełnie nową jakość na rynku – mówi Marek Stepowicz, Reprograf-Grafikus SA.

Dzięki połączeniu Reprograf-Grafikus SA posiada najszerszy wybór materiałów poligraficznych, systemów pre-i postpressowych, maszyn drukujących, systemów druku cyfrowego, maszyn wielkoformatowych, systemów zarządzania barwą oraz systemów MIS/ERP dla poligrafii.

Więcej informacji o nowej spółce: ZOBACZ TUTAJ.