Etykiety i opakowania, Nowości

Do roku 2030 Metsä Board chce wyeliminować stosowanie paliw kopalnych w jej zakładach  

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board opublikowała dzisiaj swoje cele zrównoważonego rozwoju do roku 2030. Jednym z nich jest całkowite zaprzestanie do 2030 r. stosowania paliw kopalnych i uzyskanie zerowej emisji pochodzącego z nich CO2.  Ten ambitny cel obejmuje zarówno emisje pochodzące z własnej produkcji energii (zakres 1), jak i energii kupowanej (zakres 2). Obecnie 82% energii zużywanej w zakładach Metsä Board nie pochodzi z paliw kopalnych.

Ponadto Metsä Board zamierza zmniejszyć o 30% zużycie wody na tonę produktu i poprawić do roku 2030 efektywność energetyczną o co najmniej 10% w porównaniu z poziomem z 2018 roku. To również odegra istotną rolę w osiągnięciu celu jakim są zakłady nie korzystające z paliw kopalnych.

– Nowe cele potwierdzają nasze zaangażowanie w łagodzenie zmian klimatycznych i poparcie dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Oczywiście wymaga to inwestycji. Niedawno ogłoszony plan modernizacji celulozowni Metsä Board w Husum będzie ważnym krokiem w kierunku celu jakim jest produkcja w 100% wolna od stosowania paliw kopalnych – powiedział Mika Joukio, CEO Metsä Board.

Głównym surowcem używanym przez Metsä Board do produkcji tektury jest odnawialne i w 100% identyfikowalne drewno pozyskiwane z lasów Europy Północnej, które są zarządzane w sposób zrównoważony. Celem Metsä Board jest osiągnięcie do 2030 r. co najmniej 90% udziału drewna certyfikowanego w wykorzystywanych surowcach drzewnych. W 2018 r. certyfikowane było 79% surowców drzewnych spółki.

Metsä Board jest częścią Metsä Group, której działalność już obecnie powoduje wiązanie dużej ilości dwutlenku węgla, ponieważ w jej wyniku więcej dwutlenku jest pochłaniane niż emitowane. Cele Metsä Board w zakresie zrównoważonego rozwoju opierają się na strategicznych założeniach Metsä Group dotyczących zrównoważonego rozwoju do roku 2030.

Więcej informacji na temat zrównoważonego rozwoju Metsä Board i wszystkich nowych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju do roku 2030: ZOBACZ TUTAJ.