Nowości, Wielki Format

FestiwalDruku.pl: nowe drukarki, lasery, laminatory od Artemis

Na warszawskich targach poligrafii reklamowej we wrześniu nie zabraknie marki Artemis, która łączy sobie jakość, porównywalną z urządzeniami światowych liderów, i atrakcyjną… nieporównywalnie niższą cenę.

W Polsce od wielu lat maszyny marki Artemis cieszą się niesłabnącą popularnością i są doceniane w działalności produkcyjnej, nie tylko z uwagi atrakcyjną cenę.

– Jesteśmy dumni, kiedy do rozwoju danej drukarni przyczyniła się nasza drukarka i kiedy to rozbudowy mocy produkcyjnych wybieranej jest drugie czy trzecie takie samo urządzenie. To świadczy o tym, że te maszyny się po prosty sprawdzają w biznesie i codziennej pracy – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora urządzeń Artemis w Polsce.

Plotery Artemis zdobyły nie tylko popularność ale także liczne nagrody na targach w kraju, m.in. podczas targów FestiwalDruku.pl.

– Drukarki wielkoformatowe Artemis zdobyły popularność w Polsce dzięki połączeniu dwóch (ponoć sprzecznych) cech: jakości i atrakcyjnej ceny. Na stwierdzenie „jakość” w przypadku maszyn Artemis składają się stabilność pracy, wydajność i jakość osiąganych rezultatów – podsumowuje Paweł Stania.

Podczas tegorocznego Festiwalu Druku, Artemis zaprezentuje nowy model popularnej i lubianej od lat drukarki Artemis KM 32xx, a także nowe urządzenia wspierające produkcję jak plotery laserowe i laminatory.

PREMIERA: laser CO2, którym precyzyjnie wytniesz i wygrawerujesz

Swoją targową premierę będzie miał ARTEMIS SF 1390. To tnąco-grawerujący ploter laserowy, dedykowany m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry, itp.

Urządzenie posiada obszar roboczy o rozmiarze 1300 x 900 mm. Moc tuby lasera można dobrać w zależności od potrzeb użytkownika. Dostępne są tuby: 150W, 100W, 80W oraz 60W.

Artemis SF 1390 korzysta z dwóch rodzajów stołów – tzw. plastra miodu lub panelu nożowego. Stół typu „plaster miodu” sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów tj.: skóra, tkaniny czy papier. Przy zastosowaniu mocnego systemu wyciągowego może posłużyć również, jako stół z podsysem, co będzie skuteczne podczas obróbki materiałów wyginających się. Z kolei „stół nożowy” sprawdzi się w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Zalecany do stosowania w urządzeniach podczas stosowania wysokiej mocy lasera i niskiej prędkości cięcia. Gęstość rozmieszczenia „noży” można dostosować w zależności od potrzeb.

Prędkość pracy maszyny sięga 60 cm na sekundę, natomiast dokładność pozycjonowania wiązki lasera kształtuje się na poziomie 0.05 mm.

– Podczas Festiwalu zaprezentujemy na wycinanie skomplikowanych kształtów ze sklejki czy też tworzyw, a także możliwości dodatkowego zdobienia poprzez grawerowanie – dodaje przedstawiciel dystrybutora Artemis.

 

PREMIERA: laminator, którym zabezpieczysz wydruki i nie tylko

Kolejna targowa nowość to seria laminatorów Artemis LAM, 4fast LAM i 4fast LAM Pro. To ekonomiczne laminatory, gwarantujące wysoką jakość laminacji przy atrakcyjnej cenie urządzenia.

Cechą wspólną tych urządzeń jest łatwy system podnoszenia, panel sterowania, 3 aluminiowe belki rozwijające, ciężka rolka z hamulcem, sterowanie kierunkiem pracy przodu-tył, bezpieczna praca dzięki funkcji E-STOP bazującej na fotokomórce, pedał sterujący, zdejmowana płyta dociskowa oraz     ciężka i stabilna konstrukcja.

Urządzenia te charakteryzują się uniwersalną szerokością roboczą 1600 mm.

 

NOWY MODEL: drukarka, którą szybko wydrukujesz banery i billboardy na wybory i reklamy

– Artemis serii KM to drukarka, która na przestrzeni kilku lat doczekała się kilkuset instalacji. Nie rzadko po dwa, trzy egzemplarze w jednym miejscu. Można ją śmiało nazwać bestsellerem. Na targach zaprezentujemy udoskonalony model, który dzięki nowej, podwójnej grzałce jest w stanie dosuszać materiał zadrukowywany z prędkością do 160 m2/h w przypadku konfiguracji 4-głowicowej i  260 m2/h w wariancie z 8 głowicami na pokładzie – mówi Paweł Stania.

Artemis serii KM 32xx to drukarka pracująca w technologii solwentowej. Ploter można skonfigurować w zależności od wymagań w różne zestawy głowic, co ma przełożenie na wydajność.

– Prędkość druku o której mówimy, nie jest to „prędkość marketingowa” a rzeczywista, co można będzie zobaczyć na targach – dodaje Paweł Stania.

„Sercem” maszyny są nowoczesne głowice Konica Minolta. Artemis KM 32xx wyposażane są w 4 lub 8 (w zależności od konfiguracji) japońskich głowic Konica Minolta z 512 dyszami w technologii „i”.  Oznacza, to że głowica ta ma większą częstotliwość taktowania, a upraszczając głowica taka potrafi szybciej wystrzeliwać krople od innych głowic co przekłada się na szybszy druk. Generowana wielkość kropli 30 pikolitra pozwala na dokładniejszy druk od konkurencyjnych urządzeń z kroplą ponad 40 pL.

Atutami ploterów serii KM 32xx są także wysokiej jakości japońskie i amerykańskie podzespoły, niespotykana na rynku stabilność pracy, bardzo dobry stosunek jakości do ceny i niska cena oryginalnych atramentów. Maszyny cechują się łatwą obsługą i konserwacją, a za obsługę odpowiada oprogramowanie PhotoPrint.

Drukarki serii KM mają możliwość zadruku roli o szerokości 320 cm jak również 2 lub 3 węższych rolek równolegle.  Drukują one w palecie CMYK atramentami  twardo- lub eko-solwentowymi (do wyboru w zależności od charakteru produkcji).

Artemis KM32xx posiada 3 tryby rozwijania i nawijania mediów. Ciężki i stabilny system podawania mediów obsłuży  zarówno cienkie papiery billboardowe, folie samoprzylepne jak i ciężki banery na plandekach o gramaturze 900 g/m2 skończywszy (ciężar roli 180 kg). Dodatkowym atutem tego systemu i plotera jest wspomniana już możliwość druku na wielu rolkach jednocześnie.

Jednolita rama maszyny odpowiada za finalną precyzję pracy urządzenia. Zintegrowana rama plotera gwarantuje, że napięcie materiału między rolką podającą a rolką zbierającą jest jednolite i materiał przesuwa się równolegle. Efektem tego jest brak falowania się materiału, dokładny i szybki druk oraz precyzyjnie zwinięty materiał.

Nie mniej istotną sprawą jest ochrona głowic. Stacja serwisowa posiada wydzielone miejsca na każdą głowicę co zapobiega miksowaniu się atramentu. Dzięki temu rozwiązaniu start plotera jest szybki.

Inne ciekawe rozwiązanie zaimplementowane w ploterze Artemis KM serii 32xx to podgrzewane subtanki i płytka głowic, co sprawdzi się podczas druku… zimą, kiedy temperatura w hali produkcyjnej jest często odczuwalnie niższa. Pozwoli to zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

Stół grzewczy jest podzielony na 3 niezależne strefy: przed głowicą – wstępnie rozgrzewającą materiał, pod głowicą – dogrzewającą materiał wchłaniający tusz oraz za głowicą – wygrzewającą atrament (do 65 st. C).

Bardzo szybki druk wymaga podwójnego system suszenia wydruków. Jest on oparty jest na 2 elementach: module światła podczerwonego (ang. IR – InfraRed) oraz podwójnym module z wentylatorami.

Urządzenia Artemis będą prezentowane na stoisku Atrium Centrum Ploterowe.

FestiwalDruku.pl odbędzie się 18-19 września br. w EXPO XXI Warszawa. To największe branżowe wydarzenie tego typu w drugiej połowie roku.


Bezpłatna rejestracja uprawniająca do wejścia na targi: TUTAJ.

www.atrium.com.pl