Etykiety i opakowania, Nowości

FachPack 2019 – Metsä Board zaprezentuje ulepszone tektury i innowacyjne koncepcje projektowania opakowań  

Na targach FachPack 2019 Metsä Board, czołowy europejski producent wysokiej jakości tektur z włókien pierwotnych, zaprezentuje swoje lekkie tektury oraz innowacyjne, zrównoważone rozwiązania opakowaniowe.

Metsä Board przedstawi rozszerzoną ofertę tektur litych, która trafiła na rynek w kwietniu tego roku. Oferta nowych i ulepszonych tektur litych obejmuje pięć tektur premium o starannie przemyślanych parametrach. Przykładowo, obniżenie ich gramatury było możliwe między innymi dzięki zastosowaniu ulepszonej masy celulozowej o wysokiej wydajności.

Zaprezentowane zostaną również tektury z ekobarierą, opracowane przez Metsä Board specjalnie do produkcji opakowań żywności i zastosowań gastronomicznych. Są to zrównoważone i innowacyjne rozwiązania, które stanowią przyszłość branży opakowań.

Dążąc do rozwoju usług zorientowanych na potrzeby klientów, Metsä Board będzie promować swoją nową usługę, która zwiększa dostępność białych kraftlinerów i pomaga producentom tektury falistej szybciej reagować na potrzeby rynku i zwiększać konkurencyjność. Nowa usługa Common Stock zapewnia w Europie kontynentalnej łatwy dostęp do gotowych, standardowych zwojów białego kraftlinera.

Neil Fox, Metsä Board VP Sales FBB EMEA, powiedział:

– Przyszłość opakowań to lepsza promocja marek, przy mniejszym wpływie na środowisko. Ważne jest ciągłe rozwijanie nowych rozwiązań i usług, dzięki którym opakowania są bezpieczne i zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ulepszone tektury lite w połączeniu z naszą innowacyjną usługą projektowania opakowań mogą pomóc właścicielom marek w opracowywaniu przyszłościowych rozwiązań opakowaniowych.

Podczas prezentacji PackageLab na stoisku Metsä Board zostaną również przedstawione innowacyjne projekty oraz możliwe zastosowania tektur lekkich. Specjaliści Metsä Board ds. projektowania będą gotowi do omawiania z naszymi gośćmi najnowszych rozwiązań w dziedzinie projektowania opakowań.

FachPack 24-26 września 2019, Norymberga, Niemcy.

Metsä Board zaprasza na stoisko nr 7A-136.

www.metsaboard.com