Artykuły Promocyjne, Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Dwie drukarki sublimacyjne MUTOH w Pitex

Pitex (skrót od Printed Interior Textile) istnieje na rynku już od ponad dziesięciu lat. Aby pozostać innowacyjnym, właściciel postanowił zainwestować w technologie druku cyfrowego. Dzięki inwestycji w 2 drukarki sublimacyjne marki MUTOH, firma zmieniła swoje oblicze.

W świecie cyfryzacji (także i druku) konsumenci  każdego dnia mają inne potrzeby. Dlatego, aby przetrwać na wysoce konkurencyjnym rynku, firmy muszą równie szybko dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i oczekiwań konsumentów. Ponadto produkty muszą być atrakcyjne i angażujące, bez najmniejszych kompromisów jeżeli chodzi o jakość. W celu zaspokojenia zmieniających się wymagań rynku i aby realizować własne kreatywne pomysły, Pitex musiał dokonać kilku ważnych zmian w procesie produkcji.

RYNEK

Pitex, założony w 2008 roku na Litwie, oferuje swoim klientom usługi sublimacji  odzieży, akcesoriów, elementów wystroju wnętrz, mebli, artykułów promocyjnych i wielu innych. Początkowo firma produkowała tradycyjne, drukowane tkaniny tapicerskie, ale ze względu na ograniczenia, w końcu Pitex zmienił profil działalności na druk cyfrowy.

– Dzisiejsi klienci chcą personalizacji w każdym aspekcie ich życia, zwłaszcza jeśli chodzi o odzież, akcesoria i dekoracje – mówi Mantas Juraška, dyrektor  generalny Pitex.

Według niego, nowa era zaczęła się dla Pitex po podjęciu decyzji o instalacji Mutoh ValueJet 1638WX i Mutoh RJ-900XG. Po pierwszych wydrukach testowych stwierdzono, że była to najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek dokonała firma.

POCZĄTEK NOWEJ PODRÓŻY

– Drukarki Mutoh dały nam wyjątkowość w tym, co robimy. Teraz jesteśmy w stanie wykonać małe zamówienia w ciągu jednej lub dwóch godzin i wydrukować prototypy całej kolekcji w jeden dzień. Mimo że Pitex działał w branży od prawie dekady przed instalacją drukarek Mutoh, różnica jaką wprowadziliśmy do naszych procesów pracy – i korzyści finansowe – po prostu zapiera dech w piersiach. Elastyczność i wydajność są niezwykle ważne, aby wdrażać najodważniejsze pomysły i być o krok przed konkurencją – mówi Mantas Juraška, dyrektor generalny firmy.

Jedną z największych przewag konkurencyjnych w Pitex, jest pragnienie tworzenia czegoś nowego każdego dnia.

– Staramy się stać się rynkowym liderem w kategorii toreb i dekoracji wnętrz, z cyfrowo drukowanymi, unikatowymi dziełami sztuki. Dlatego stale badamy rynek, staramy się uchwycić zmieniające się potrzeby klientów i szybko reagować na nowe trendy rynkowe  – mówi lider firmy.

– Co więcej, aby się rozwijać, firmy muszą być tam, gdzie są ich idealni klienci. Nasze projekty są sprzedawane za pośrednictwem wszystkich popularnych platform społecznościowych (Facebook, Instagram, Etsy), a także za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Nasi klienci cenią sztukę i unikalne rozwiązania, a my robimy, co w naszej mocy, aby być dla nich łatwo dostępnymi – dodaje Mantas Juraška.

 

WYJĄTKOWOŚĆ

Pitex jest pasjonatem współpracy z lokalnymi artystami, ożywiając swoje dzieła. Firma wprowadziła niedawno na rynek własną ekskluzywną linię toreb „Attitude”, składającą się z 20 różnych modeli toreb na zakupy, plecaków, toreb na ramię, torebek kosmetycznych i toreb podróżnych.

– To nasz sposób na zachęcanie młodych artystów. Budujemy społeczność ludzi, którzy pasjonują się wyrażaniem siebie i po prostu kochają dobrej jakości druk  – mówi szef firmy.

 Pitex nie ma czasu na nudę, ponieważ możliwości aplikacji drukarek Mutoh, w połączeniu z ich wyobraźnią i zamiłowaniem do druku, są nieograniczone.

– Czujemy się zaszczyceni mogąc uczestniczyć w oficjalnym partnerstwie z Narodowym Muzeum Sztuki Ciurlionis i być w stanie przenieść ich niezwykłe arcydzieła na nasze produkty. Wierzymy, że czasy, kiedy dzieła sztuki mogły wisieć tylko na ścianie, dawno już minęły. Teraz możemy współistnieć ze sztuką i nieustannie podziwiać jej piękno, przenosząc ją na poszewkę, poduszkę, torbę lub obrus. Jesteśmy w ten sposób w stanie rozpowszechniać wyjątkowe dziedzictwo litewskie na całym świecie – mówi lider firmy.

UCHWYCENIE MOMENTU

Innym ważnym aspektem działalności związanej z drukowaniem na żądanie jest personalizacja.

– Ludzie uwielbiają być otoczeni przedmiotami, które im coś przypominają, wywołują pozytywne emocje i przywracają piękne wspomnienia. Dzięki możliwościom drukarek Mutoh jesteśmy w stanie stworzyć bardzo wysokiej jakości spersonalizowane produkty dla naszych klientów, które przyniosą im radość przez wiele lat – mówi Mantas Juraška.

TRWAŁOŚĆ I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZBIOROWA

Bycie społecznie odpowiedzialnym i utrzymanie wysokich standardów jakości to kluczowe wartości  dla Pitex.

– Dbamy o nasz wpływ na środowisko, dlatego jakość i trwałość naszych produktów jest naszym najwyższym priorytetem. Otrzymujemy wiele pozytywnych opinii od naszych klientów, którzy są pod wrażeniem jakości druku i jakości wydruków -podsumowuje lider firmy.

Produkowanie przedmiotów w stylu ‘slow fashion’ – unikalnych akcesoriów wysokiej jakości i elementów wyposażenia wnętrz, które będą używane przez wiele lat – jest sposobem firmy na przyczynianie się do zrównoważonego sposobu wytwarzania i zachęcania do etycznej konsumpcji.

O DRUKARKACH SUBLIMACYJNYCH MUTOH

Seria urządzeń Mutoh ValueJet „WX” oraz Mutoh RJ-900 XG to specjalnie opracowane drukarki wielkoformatowe do zadruku papieru termotransferowego. Ten, po zadrukowaniu przenoszony jest na docelowe podłoże np. tkaninę, a nawet drewno czy metal w procesie sublimacji, tworząc trwały i atrakcyjny kolorystycznie nadruk.

Mutoh ValueJet 1638WX to urządzenie o szerokości roboczej 1.62 metra. Maksymalna prędkość tego plotera to aż 65 m2/h (w rozdzielczości 360 x 360 dpi). Typowa jego prędkość produkcyjna (360 x 720 dpi) to aż 42 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 720 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 25 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych.

Mutoh RJ-900 XG charakteryzuje się szerokością zadruku 1.07 m. Ploter pozwala na osiągnięcie rozdzielczości druku od 360 do 2880 dpi. Urządzenie osiąga maksymalną prędkość zadruku do 39,6 m2/h.

www.atrium.com.pl