Druk Cyfrowy, Nowości

Prograf SG z nagrodą People Choose Awards na FESPA 2019

FESPA to najważniejsze wydarzenie branży reklamowej w Europie. Podczas tej imprezy najważniejsi gracze tego rynku prezentują swoje osiągnięcia w zakresie druku – technik i materiałów.

Firma Prograf SG wzięła udział i została wyróżniona – jedyne polskie zgłoszenie – w prestiżowym konkursie towarzyszącym tym międzynarodowym targom – People’s Choice Awards, kategoria efekty specjalne w reklamie wizualnej. Prograf SG uzyskał nominację w konkursie za pracę, którą był kaseton naścienny z tkaniną podświetlaną punktowo. Na kasetonie została zaprezentowana czarno – biała fotografia przedstawiająca twarz mężczyzny na czarnym tle. 

Najważniejszą ideą, jaka przyświecała w realizacji pracy było pokazanie możliwości blokowania kolorem czarnym i punktowe podświetlanie. W tym przypadku została podświetlona tylko twarz modela. Moduł podświetlający został wyposażony w opcję dodatkowych efektów typu stroboskop.

Rozdanie nagród miało miejsce 15 maja w Monachium na gali Fespa Awards 2019, w słynnej hali browaru Lowenbraukeller. W dniach 14-17 maja nominowane prace można było podziwiać na wystawie FESPA EXPO.

Ciekawostką projektu jest fakt, że autorem fotografii, którą wykorzystano do produkcji kasetonu jest Robert Gołębiewski, szef sprzedaży w firmie Prograf SG. Robert zajmuje się zawodowo fotografią, a jego zdjęcia były nominowane do wielu nagród.  Słynny już „Brodaty” uzyskał szereg wyróżnień w konkursach międzynarodowych. Inne jego fotografie były wyróżniane na takich imprezach jak Military Odyssey w Wielkiej Brytanii, dedykowanej portretom rekonstruktorów historycznych. Szereg prac było publikowanych w magazynach i mediach. Znanym przedsięwzięciem Roberta jest projekt „Kobieta w branży budowlanej”. Na popularnym portalu Guru Shots ma status Master. Realizuje wiele projektów pro bono w ramach popularyzacji sztuki fotografii.

Jak się okazuje, pasja bardzo pomaga w pracy zawodowej.

Lico kasetonu zostało wydrukowane na tkaninie do podświetleń o nazwie Speedy, wydruk na drukarce Mimaki UCJV 300-160 – tkanina i drukarka zakupione w SICO Polska.