Druk Cyfrowy, Nowości

„Print for Good” – Kodak i Colours Factory razem dla dobrej sprawy

Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem – drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w Iraku.

„Print for Good” to program, którego celem jest wspieranie społeczności o wysokich potrzebach w zakresie czytelnictwa oraz nauki. Uczestniczące w nim drukarnie wykorzystują rozwiązania technologiczne Kodak, z których korzystają na co dzień, do drukowania książek i zeszytów szkolnych. Te następnie przekazywane są – za pośrednictwem różnego rodzaju organizacji i instytucji – dzieciom z regionów świata o wysokich potrzebach.

Drukarnia Colours Factory z Piły to wieloletni partner firmy Kodak. Niemal od początku swojej działalności korzysta w codziennej produkcji z pełnego zestawu rozwiązań tego dostawcy takich jak: Prinergy, InSite, Trendsetter, Magnus 800 Z-Speed​​z MCU i płyty Trillian. Od niedawna testuje także najnowszy produkt firmy Kodak: płyty bezprocesowe Kodak Sonora X, przy użyciu których wykonano m.in. zeszyty na Ukrainę i do Iraku.

 

Fot. Zeszyty dostarczono do szkół we wsiach znajdujących się tuż obok linii frontu wojennego na Ukrainie oraz do Iraku.

Nieustanny rozwój drukarni generuje tu kolejne inwestycje.

– Imponująca droga rozwoju tej firmy może zachwycać. Jest to dla nas wspaniały i inspirujący partner. Dysponuje jednym z najnowocześniejszych parków maszynowych w naszym kraju.Sieć dystrybucji i usługi poligraficzne oferowane przez Colours Factory obejmują nie tylko Polskę, ale całą Europę. To również firma o wielkim sercu. Włącza się w wiele akcji charytatywnych. Tym bardziej miło nam, że dołączyła do programu „Print for Good” i razem udało nam się zrobić wiele dobrego dla potrzebujących dzieci – mówi Anna Kołodziejczyk, Marketing ManagerPoland, EE, GRC, Nordic & Benelux, Print Systems Division w firmie Kodak, koordynująca program „Print for Good” w Polsce.

„Print for Good” koncentruje się na obszarach o wysokich potrzebach w całej Ameryce, krajach Europy, Azji, na Bliskim Wschodzie. Tylko w ubiegłym roku w ramach programu dostarczono dzieciom z różnych regionów świata 30 000 książek i różnego rodzaju materiałów drukowanych.

– Akcji na całym świecie organizowanych przez naszą firmę jest naprawdę dużo. Tym bardziej cieszymy się, że w Polsce wraz z naszym partnerem, firmą Colours Factory, mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę włączając się w te szerokie działania na rzecz propagowania czytelnictwa i piśmiennictwa, dostarczając zeszyty szkolne dla dzieci – mówi Anna Kołodziejczyk.

Za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (która pomaga dzieciom z terytoriów ogarniętych wojną wrócić w miarę możliwości do regularnej nauki), zeszyty dostarczono do szkół ze wsi Wodiane, Optyne i Kamionka na Ukrainie oraz do Iraku. Drukarnia Colours Factory włączyła się w to pomocowe działanie.

– Uważamy, że wszystkie dzieci zasługują na dobrą przyszłość i na wsparcie, bez względu na to, gdzie mieszkają i z jakiej kultury pochodzą. Dlatego zdecydowaliśmy się dołączyć do działań firmy Kodak w ramach kampanii na rzecz propagowania umiejętności czytania i pisania w programie „Print for Good”. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu w akcję Kodaka możemy dać dzieciom nieocenioną rzecz: dostęp do słowa pisanego oraz do dóbr kulturalnych i naukowych. Możemy dać im szansę na zrównoważony rozwój. Możemy dać im przyszłość – mówi Klaudia Grzybowska, marketing manager w tej firmie.

Więcej na temat samej akcji i firmy Colours Factory będzie można dowiedzieć się podczas najbliższej edycji konferencji Meet Kodak Polska, jaka odbędzie się 30 maja br. w hotelu Warsaw Plaza w Warszawie.

Z pełną agendą tego spotkania można zapoznać się na stronie: https://tiny.pl/trb5z, a wszystkie zainteresowane osoby mogą zarejestrować się: TUTAJ. 

www.graphics.kodak.com