Etykiety i opakowania, Nowości

Podwyższona białość powierzchni MetsäBoard Classic WKL

Należąca do Metsä Group spółka Metsä Board zwiększyła białość powlekanego, białego kraftlinera MetsäBoard Classic WKL. Ulepszony produkt nadaje się znakomicie do druku in-line i konwencjonalnego druku fleksograficznego o wysokiej jakości. Ponieważ umożliwia szybkie wysychanie farb bez użycia suszarek, nadaje się również do druku cyfrowego z użyciem wodnych farb drukarskich.

Wyższa białość to nie tylko estetyczny wygląd, ale również większy kontrast między obszarami zadrukowanymi i niezadrukowanymi. Zwiększona białość oznacza szereg nowych możliwości, szczególnie dla klientów, którzy korzystają z druku cyfrowego z użyciem farb na bazie wody, ponieważ szybkie wysychanie farb jest znaną zaletą tego gatunku.

– MetsäBoard Classic WKL zapewnia znakomitą jakość druku i najwyższą wydajność produkcji. Ten kraftliner nadaje się idealnie do produkcji opakowań detalicznych z tektury falistej. Szybkie wysychanie farb oznacza również oszczędność energii, a tym samym obniżenie emisji dwutlenku węgla związanej z drukiem – powiedziała Leena Yliniemi, Technical Marketing Director, Metsä Board. 

Kraftliner MetsäBoard Classic WKL nadaje się do pakowania żywności, ponieważ do jego produkcji używa się pierwotnych mas włóknistych, wytwarzanych z surowców, które pochodzą z północnych lasów zarządzanych w zrównoważony sposób i są w 100% identyfikowalne. Wszystkie produkty Metsä Board są wytwarzane zgodnie z najwyższymi standardami ochrony środowiska i bezpieczeństwa oraz mają certyfikaty kontroli pochodzenia PEFCTM i FSC®. MetsäBoard Classic WKL jest dostępny w gramaturach 135-175 g/m² i nadaje się idealnie do produkcji opakowań gotowych na półkę i przeznaczonych do sprzedaży detalicznej takich produktów jak owoce i warzywa, żywność przetworzona i elektronika użytkowa.

www.metsaboard.com