Nowości, Wielki Format

Mimaki na FESPA 2019  z premierą drukarki JFX200-2513

Mimaki Europe, wiodący producent drukarek atramentowych i systemów cięcia, ogłosił wprowadzenie na rynek europejski nowej dużej płaskiej drukarki atramentowej JFX200-2513 EX na targach FESPA Global Print Expo 2019 (Monachium, Niemcy – 14–17 maja 2019 r.). Wprowadzając nowy tryb drukowania i dodatkową głowicę drukującą, JFX200-2513 EX oferuje znaczny wzrost wydajności w poprzednich modelach JFX – o 280% szybszy w nowym trybie roboczym podczas drukowania w czterech kolorach plus biały i 100% szybszy w przypadku wszystkich innych trybów drukowania. Ta podstawowa drukarka korzysta także z ekspresu do tekstur 2.5D firmy Mimaki, który umożliwia gładki druk tłoczony za naciśnięciem jednego przycisku. Po raz pierwszy umożliwia to dostawcom usług druku oferowanie wielkoformatowego druku cyfrowego z kuszącymi, dotykowymi efektami teksturowymi bez długiego przygotowania pliku.

Otwierając nowe i cenne możliwości aplikacji dla klientów, nowa technologia warstwowa Mimaki została zaprojektowana z myślą o najwyższej prostocie i łatwości użytkowania. Eliminując poprzedni czasochłonny i wykwalifikowany proces tworzenia wielu plików Photoshopa z ułożonymi schodkowo warstwami dla płynnej ekspresji, oryginalne oprogramowanie RIP Mimaki „RasterLink6Plus” kończy proces w kilka sekund. Osiąga to, dodając obraz w skali szarości oryginalnego kolorowego pliku w RIP. Ta funkcja została pierwotnie opracowana dla technologii druku 3D Mimaki i jest unikalna dla Mimaki w druku znaków i grafiki. Wykorzystując wielkoformatowe aplikacje do druku w innym wymiarze, drukarnie Mimaki mogą teraz oferować wyjątkowe tekstury drukowane, takie jak symulowane słoje drewna, obraz olejny na płótnie, a także wypukłe, dobrze widoczne napisy do bardziej tradycyjnych zastosowań oznakowania.  

Danna Drion, starszy menedżer ds. marketingu w regionie EMEA, Mimaki Europe, komentuje:

– Na rynku, na którym konkurencja jest ostra, a marże zostały ograniczone, jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowego Mimaki JFX200-2513 EX. Jeśli chodzi o oferowanie nowych rentownych usług, nasz nowy produkt stanowi ważny wyróżnik biznesowy dla klientów. Gdyby to nie wystarczyło, wzrost wydajności, który reprezentuje JFX200-2513 EX, sprawia, że ​​jest to bardzo atrakcyjna propozycja. Niezależnie od wielkości Twojej firmy ważne jest, aby wejść na nowy rynek, korzystając z technologii i partnera, któremu możesz zaufać. Oferując japońską jakość produktów i kulturę opartą na doskonałości obsługi klienta, jest to zapewnione z Mimaki. 

Nowy Mimaki JFX200-2513 EX prezentowany po raz pierwszy w Europie na stoisku Mimaki podczas FESPA 2019 (stoisko B6-A30) jest następcą dużej płaskiej drukarki atramentowej UV JFX200-2513. Od momentu wprowadzenia na rynek sześć lat temu, JFX200-2513 cieszy się doskonałym sukcesem komercyjnym i globalną bazą instalacyjną. Nowy Mimaki JFX200-2513 EX bazuje na tym dziedzictwie, zwiększając innowacyjność dzięki zwiększonej produktywności i wartości dodanej druku.

Idealny do wymagających procesów produkcyjnych, drukarka JFX200-2513 EX drukuje na podłożach do 2500 mm x 1300 mm (98,4 ″ x 51,2 ″) w szerokiej gamie materiałów, takich jak biała tablica, deska przezroczysta / kolorowa, drewno, karton i metal – powszechnie stosowane do zastosowań, w tym tablic informacyjnych, wyświetlaczy mebli, materiałów budowlanych i wielu innych. Użyteczność została ulepszona za pomocą przełącznika nożnego sterującego podciśnieniem, gdy użytkownik nie ma wolnej ręki i potrzebuje stabilnego nośnika na podłożu drukującym. Zapewnione jest również połączenie Ethernet, poprawiające funkcjonalność IoT. znajomości. Dodano inny interfejs do podłączenia zewnętrznych urządzeń zabezpieczających, takich jak kurtyna bezpieczeństwa. Dodatkowo system obejmuje technologie Mimaki Core, Nozzle Check Unit (NCU) i Nozzle Recovery System (NRS), zapewniające nieprzerwane drukowanie bez utraty jakości, jeśli dysze drukujące zostaną zatkane lub nieproduktywne.

W czasie targów FESPA Mimaki przedstawia zalety atramentu metalicznego utwardzanego promieniowaniem UV MUH-100-Si, pierwszego na świecie atramentu metalicznego dostępnego do druku płaskiego bezpośrednio na obiekcie. Poprzez zmieszanie specjalnego jasnego pigmentu aluminiowego z tuszem, drukarki mogą umieszczać tusz metaliczny UV bezpośrednio na produktach bez potrzeby oddzielnego procesu transferu brokatu lub folii.

– To kolejny sposób, w jaki Mimaki dostarcza rozwiązania dla swoich klientów, aby wyróżnić się na tle konkurencji i zapewnić dodatkową wartość drukowanym markom korzystającym z ich usług – dodaje Danna Drion.

 

Najnowsze rozwiązanie druku 3D firmy Mimaki, 3DFF-222, zawiera również Mimaki wyjaśniające, w jaki sposób drukarki znakowe i wyświetlające mogą obniżyć koszty operacyjne i otworzyć nowe zyskowne rynki, wprowadzając drukarkę 3D do swoich firm. Wykorzystanie wewnętrznego druku 3D do produkcji przyrządów do drukowania bezpośredniego na obiektach pozwala drukarniom poszerzać oferowane produkty. Umożliwia także bardzo szybkie wprowadzanie nowych produktów, bez ponoszenia kosztów i czasu potrzebnego do otrzymania zleconych przyrządów wytwarzanych tradycyjnymi metodami. Można również produkować oznakowania 3D, a dzięki drukarce 3D we własnym zakresie można badać nowe rynki, aby wykorzystać drukarkę do pełnej wydajności.

 Mimaki korzysta również z okazj, by na FESPA 2019 zademonstrować współpracę z niektórymi najbardziej inspirującymi i światowymi projektantami, twórcami i fotografami. Prace zlecone przez projektantów, w tym Claire Vos (Studio Roderick Vos), są prezentowane na całym stoisku. Od kreatywnych podświetlanych grafik i nowości, po modne sukienki i tkaniny tapicerskie, prezentowanych jest niezliczona ilość aplikacji Mimaki, które są drukowane cyfrowo, umożliwiając odwiedzającym zrozumienie potęgi druku cyfrowego w celu zwiększenia procesu twórczego i stworzenia nowych, dochodowych możliwości aplikacji.

– Targowe hasło „ Wyobraź sobie przyszłość druku ” odzwierciedla nasz nowy Mimaki JFX200-2513 EX, wprowadzony dziś na rynek, wyposażony w najnowocześniejszą technologię i możliwości mające na celu stymulowanie rozwoju biznesu. Rzeczywiście, każda nowa technologia, którą wprowadza Mimaki, została opracowana z myślą o dzisiejszym sukcesie naszych klientów, ale także wspiera ich przyszły wzrost na jutro. Z przyjemnością dzielimy się z tymi najnowszymi innowacjami na targach – podsumowuje Danna Drion.

Źródło: www.mimakieurope.com