Druk Cyfrowy, Nowości

OKI Europe przenosi drukowanie w kolorze w biurze na wyższy poziom  

Firma OKI Europe poinformowała o wprowadzeniu na rynek wyjątkowo małych kolorowych drukarek A3 z serii C800, które zapewniają profesjonalne rezultaty druku w biurze dla każdego rodzaju działalności. Seria C800 została opracowana z myślą o zapewnieniu korzyści organizacjom, które zazwyczaj zlecają wydruki zewnętrzne, umożliwiając szybkie i ekonomiczne drukowanie dużych i małych zadań.

Dzięki pionierskiej technologii cyfrowej LED firmy OKI drukarki z serii C800 mogą obsługiwać szeroką gamę nośników w kolorach HD, od nośników perforowanych po przyciągające wzrok plakaty i szerokie banery. Niewielkie rozmiary, duża szybkość drukowania i wysoka jakość wydruków sprawiają, że drukarki z serii C800 to doskonały wybór dla każdego typu firmy, zwłaszcza dla sprzedawców detalicznych.

Nowa, energooszczędna technologia utrwalania firmy OKI sprawia, że urządzenie szybko się wybudza, nagrzewa i wycisza. Dzięki temu firmy korzystające z drukarek z serii C800 mogą zaoszczędzić czas i energię bez uszczerbku na jakości i wydajności.

Seria drukarek C800 obejmuje najmniejsze dostępne na rynku drukarki kolorowe A3 dla firm. Linia ta zawiera uniwersalny model C824, który idealnie nadaje się dla pojedynczych użytkowników i grup roboczych o różnych potrzebach i zapewnia przystępne cenowo, codzienne drukowanie dokumentów oraz znakomite rezultaty w zakresie szerokiej gamy materiałów handlowych i marketingowych. Użytkownicy mogą również uzyskać dostęp do materiałów wideo dotyczących rozwiązywania problemów za pomocą aplikacji OKI Mobile Print. Prywatne drukowanie i opcjonalna funkcja uwierzytelniania kartą zapobiegają nieupoważnionemu dostępowi i pomagają chronić dane firmowe. Drukarka C824 jest w pełni przystosowana do obsługi zarówno lekkich, jak i cięższych papierów o gramaturze od 64 do 256 g/m2 w rozdzielczości 1200 × 600 dpi i obsługuje dokumenty w formatach od A6 do A3, w tym banery do 1,3 m.

Model C834 zapewnia takie same korzyści, jak model C824, a ponadto jest standardowo wyposażony w funkcje łączności bezprzewodowej oraz obsługi i druku dotykowego, dzięki czemu użytkownicy mogą drukować bezpośrednio ze smartfonów i tabletów* (dotyczy tylko urządzeń z systemem Android). Obsługuje także funkcje AirPrint firmy Apple Inc i Google Cloud Print 2.0. C834 zapewnia doskonałą jakość druku wielopoziomowego w technologii ProQ2400 i rozdzielczość 1200 × 600 dpi umożliwiającą uzyskanie wyraźnego, czytelnego druku wysokiej jakości. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu materiałów eksploatacyjnych o dużej wydajności, model C834 zapewnia niższe koszty eksploatacji.

 

Model C844, wyposażony we wszystkie funkcje drukarki C834, wyznacza nowy standard profesjonalnego oznakowania dla klientów oraz z zakresu sprzedaży i marketingu. Drukuje on niezwykle wyraźne obrazy i tekst wysokiej jakości w rozdzielczości 1200 × 1200 dpi.

Każda drukarka z serii C800 jest wyposażona w wyraźny, łatwy w obsłudze ekran i posiada certyfikat energooszczędności Blue Angel*. Nowy zespół utrwalający OKI oszczędza energię, a tryb automatycznego wyłączania automatycznie przełącza drukarkę w tryb maks. poboru mocy 0,15 W, gdy nie jest używana, co dodatkowo zwiększa energooszczędność.

Automatyczne drukowanie dwustronne zmniejsza zużycie papieru. Oprócz tego klienci mogą korzystać z bezpłatnego programu recyklingu materiałów eksploatacyjnych firmy OKI, który pomaga firmom drukować na miejscu tak wydajnie i oszczędnie, jak tylko jest to możliwe.                                                                                                             

– Wprowadzenie na rynek nowych kolorowych drukarek A3 z serii C800 stanowi ważny krok w dziedzinie drukowania w biurze. To kolejny etap dążenia firmy OKI do tego, aby drukowanie było dostępne dla wszystkich, a firmy mogły drukować więcej we własnym zakresie bez uszczerbku na jakości. Stwarza to duży potencjał dla każdego typu działalności, niezależnie od tego, czy jest to firma z branży motoryzacyjnej, odzieżowej, spożywczej czy jakiejkolwiek innej. Wysoką jakość materiałów wizualnych i dla klientów można osiągnąć szybko, łatwo i niedrogo – tak samo, jak w przypadku korzystania z usług profesjonalnej drukarni zewnętrznej – mówi Anna Emilia Dorrington, starszy menedżer ds. marketingu produktów w firmie OKI Europe Ltd.

– Mimo że drukarki z serii C800 są idealne dla sprzedawców detalicznych, każdy rodzaj działalności może skorzystać z tej przełomowej oferty drukarek. Od broszur i banerów po dokumenty biznesowe codziennego użytku, aż po gotowe materiały, takie jak etykiety i certyfikaty – seria C800 otwiera przed Tobą świat nowych możliwości, nie zajmując przy tym wiele miejsca – dodaje Anna Emilia Dorrington. 

*Wszystkie modele z wyjątkiem C834nw

 

Parametry techniczne drukarek C824, C834 i C844

  •        Szybkość druku

o   C824: A4: 26 str./min w kolorze / czerni i bieli; A3: 14 str./min w kolorze / czerni i bieli

o   C834/C844: A4: 36 str./min w kolorze / czerni i bieli; A3: 20 str./min w kolorze / czerni i bieli

  •        Czas pierwszego wydruku

o   C824: 8,5 s w kolorze / czerni i bieli

o   C834/C844: 6,3 s

  •        Czas nagrzewania

o   20 s od momentu włączenia

o   9,9 s przy wychodzeniu z trybu oszczędzania energii

  •        Rozdzielczość

o   C824/C834: Technologia wielopoziomowa ProQ, rozdzielczość 1200 × 600 dpi

o   C844: Technologia ProQ 1200 × 1200dpi

  •        Pojemność podajników papieru

o   Podajnik 1: 300 arkuszy o gramaturze 80 g/m²;

o   Podajnik wielofunkcyjny: 100 arkuszy o gramaturze 80 g/m²

  •        Pamięć: 1 GB pamięci RAM; 3 GB pamięci eMMC
  •        Poziom hałasu

o   Praca: Tryb czuwania: 32 dB(A) lub niższy;

o   Oszczędzanie energii: Prawie bezgłośnie

  •        Pobór mocy

o   Tryb automatycznego wyłączania: <0,15 W

o   Wartość TEC:
C824 – 1,8 KWh 
C34/C844 – 2,0 KWh

  •        Wymiary (szer. × gł. × wys.): 449 × 552 × 360 mm
  •        Masa

o   Ok. 37 kg (modele n)

o   Ok. 40 kg (modele dn)

¹ Parametry techniczne mogą ulec zmianie bez uprzedzenia. Wszystkie znaki towarowe zastrzeżone.