Druk Cyfrowy, Nowości, Wielki Format

Premiera Ricoh ProTM TF6250

Ricoh rozszerza ofertę wielkoformatowych urządzeń drukujących UV typu flatbed. Nowy model, ProTM TF6250, pozwala na realizację wydruków na podłożach o grubości do 110 mm z prędkością do 64,6 m2/godz. Wyposażono go w blat o wymiarach 2.5 m x 1.3 m oraz energooszczędną technologię LED, która umożliwia utwardzanie w niskich temperaturach a tym samym korzystanie z cieńszych podłoży bez ryzyka ich topienia lub wypaczania.

Ricoh ProTM TF6250 to rozwiązanie, które jest łatwe w obsłudze i wygodne w codziennej eksploatacji. Wyposażono je w automatyczny tryb czyszczenia głowic, który można szybko uruchomić po zakończeniu pracy urządzenia. Zastosowane w tym modelu wbudowane czujniki automatycznie dostosowują wysokość głowic w celu zachowania wymaganej dokładności, natomiast możliwość pełnego zadruku powierzchni eliminuje konieczności przycinania. Dodatkowo urządzenie posiada 4 strefy podsysu, które utrzymują media w tej samej pozycji podczas wydruku. 

– Na rynku wielkoformatowych urządzeń UV ogromne znaczenie ma jakość druku i wszechstronność. Dla naszego nowego systemu opracowaliśmy dwa zestawy atramentów UV. Jeden z nich zapewnia dostęp do szerokiej gamy kolorów. Drugi jest dedykowany zastosowaniom przemysłowym, gdzie niezbędna jest wysoka przyczepność – powiedział Graham Kennedy, Head of Commercial Inkjet Business, Commercial and Industrial Printing, Ricoh Europe.

Model Ricoh ProTM TF6250 będzie dostępny w rejonie EMEA w drugim kwartale 2019 roku.

www.ricoh.pl