Nowości, Wielki Format

Gdy firma rośnie wraz z oprogramowaniem – historia Imaginators i ONYX THRIVE

Zespół z firmy Imaginators, brytyjskiego specjalisty od rozwiązań druku cyfrowego w dużym formacie dobrze wie, że dokładność, szybkość i spójność kolorów są niezbędne do osiągnięcia wspaniałych rezultatów, których oczekują ich klienci.

Firma obsługuje różne sektory rynku, w tym wydarzenia muzyczne, reklamy eksperymentalne, sportowe, detaliczne, wystawiennicze i outdoorowe. Ich wysoce wydajny przepływ pracy, spójność i jakość produkcji opierają się na wykorzystaniu ONYX Thrive, który został rozbudowany w miarę ich własnego rozwoju.

ONYX Thrive to skalowalne oprogramowanie do druku wielkoformatowego. Dedykowane jest dla użytkowników posiadających wiele drukarek czy też wymagających wysokiej wydajności oprogramowania RIP. Thrive oferowany jest w wielu wariantach np.: 862, 642, 421, 211. Pierwsza cyfra (8, 6, 4 lub 2) oznacza liczbę jednoczesnych procesów RIP. Druga cyfra oznacz liczbę jednocześnie obsługiwanych drukarek wielkoformatowych. Ostatnia cyfra to liczba „job editorów”, czyli końcowych stacji roboczych.

Matt Tydeman, dyrektor zarządzający w Imaginators, mówi:

– ONYX Thrive to wyjątkowo skalowalne rozwiązanie, które rozwinęło się wraz z naszą działalnością. ONYX stał się kompleksowym rozwiązaniem przepływu naszej pracy, na którym polegamy, aby zapewnić sobie maksymalną wydajność i dokładność, jednocześnie unikając kosztownych przestojów. Dzięki ONYX możemy zapewnić sobie dokładność obrazu i koloru, z superszybkim przetwarzaniem plików i szybkością produkcji, zabezpieczając przy tym jednolitą kolorystyką na wielu przemysłowych urządzeniach wyjściowych.

Najnowsza wersja ONYX (18.5) cechuje się najwyższą mocą i niezawodnością w całym portfolio produktów ONYX dzięki najnowszej technologii Adobe PDF Print Engine 5.W połączeniu z nowymi, dynamicznymi narzędziami  do produkcji wydruków, zoptymalizowanymi gotowymi ustawieniami fabrycznymi, ONYX 18 zapewnia szybkie i doskonałe wydruki dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.

– Szczególnie cieszymy się z funkcjonalności pełnego przepływu pracy Adobe PDF od złożenia pliku, poprzez zarządzanie kolorami, po drukowanie i automatyczne cięcie. Taki przepływ zapewnia nam spokój zmniejszając liczbę wydruków próbnych.

Imaginators ściśle współpracują z markami i ich agencjami, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania, często wykorzystując przy tym gigantyczne realizacje graficzne. W ostatnim roku obsługiwali największe festiwale muzyczne w Wielkiej Brytanii i najważniejsze wydarzenia sportowe.

– Często pracujemy w niezwykle napiętych terminach. Funkcja „QuickSets” w Onyx z nieograniczoną liczbą tzw. „gorących folderów” pomagają przyspieszyć produkcję i zminimalizować liczbę błędów dzięki możliwości przetwarzania RIP i drukowania wielu plików na wielu urządzeniach w locie jednocześnie! Jest to ogromna zaleta, która pomaga nam dotrzymać terminów i utrzymać nasze standardy jakości i usług. Nasz zespół produkcyjny rozrósł się dzięki ONYX, który jest znaną i niezawodną platformą. Cieszymy się również z nowej możliwości jaką jest ONYX Hub, i planujemy zintegrować ją z naszym workflow.

ONYX Hub dostępny jest dla użytkowników ONYX Thrive. Jest to narzędzia analityki biznesowej dla druku wielkoformatowego. Na przeglądarkowym pulpicie można odczytać zagregowane informacje, które pozwolą podejmować lepsze decyzje. Onyx HUB zbiera informacje na temat wydruków, plotera i prezentuje w czasie rzeczywistym. HUB pozwoli lepiej zrozumieć koszty, zwiększyć zyski i znaleźć miejsca gdzie można zaoszczędzić.

ONYX serii 18 już w momencie europejskiej premiery kilka miesięcy temu, został uhonorowany przez European Digital Press Association (EDP) tytułem „Najlepszego oprogramowania do zarządzania kolorem”.

Należy dodać, że oprogramowanie do druku i zarządzania drukiem wielkoformatowym ze stajni ONYX GRAPHICS to najlepszy produkt w swojej kategorii na świecie. Siedem nagród dla poprzednia – ONYX 12 – w ubiegłym roku nie było przypadkiem.  Nagrody EDP przyznaje komitet techniczny EDP w skład, którego wchodzi 21 branżowych publikacji z 27 krajów, które docierają do 500.000 czytelników. Panel szczegółowo bada cechy produktów, przez co nagrody EDP stały się najbardziej prestiżową i cenną nagrodą techniczną dla biznesu cyfrowego w Europie. W tym roku Onyx pokonał ponad 120 zgłoszonych do konkursu technologii i produktów, zdobywając pierwsze miejsce we wspomnianej kategorii, a także, był w ścisłym finale w 3 innych kategoriach.

ONYX 18 wprowadził nowe technologie kolorystyczne zapewniające dokładność kolorów, spójność i zgodność ze standardami takimi jak G7 i Fogra. Jest też pierwszym rozwiązaniem kompatybilnym z iccMAX, nowym standardem zalecanym przez ICC dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.

– ONYX 18 zakłóca status quo istniejących rozwiązań druku. Ta wersja sprawia, że ​​dzięki ONYX, dostawcy usług poligraficznych, wyróżnią się na tle konkurencji dzięki oszałamiającej jakości wydruków, którymi dosłownie zaskoczą swoich klientów – mówi Bryan Manwaring, dyrektor ds. Marketingu produktów Onyx Graphics.

Onyx od lat blisko współpracuje z wieloma producentami drukarek wielkoformatowych aby zapewnić ich poprawną obsługę. Stale aktualizowana baza sterowników zawiera w tym momencie ponad 2 tysiące driverów! Szczególnie bliska współpraca ma miejsce z japońskim producentem drukarek wielkoformatowych – firmą Mutoh.

– Można powiedzieć, że obie firmy grają w pierwszej lidze wielkiego formatu. To one kreują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które po latach okazują się nadal niedoścignione. Użytkownik plotera Mutoh z podłączonym Onyxem ma gwarancję, że ma zestaw wyprzedzający konkurencję, stabilny, wydajny, produktywny i intuicyjny. ONYX na pewno wyciśnie pełnię możliwości dostarczoną przez japońskiego producenta sprzętu – mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Oprogramowanie ONYX dostępne jest w ofercie firmy Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl