Etykiety i opakowania, Nowości

Certyfikaty bezpieczeństwa żywności FSSC 22000 dla zakładów Metsä Board

Metsä Board – czołowy europejski producent tektur premium należący do Metsä Group – ma przyjemność poinformować, że procedury bezpieczeństwa żywności w zakładach w Kyro, Äänekoski i Husum otrzymały niedawno certyfikaty zgodności z systemem zarządzania bezpieczeństwem żywności FSSC 22000. Certyfikaty te dowodzą, że zakłady Metsä Board kompleksowo zapewniają bezpieczeństwo swoich produktów, które mogą być używane do wymagających zastosowań, takich jak bezpośredni kontakt z żywnością.

FSSC 22000 to schemat zatwierdzony przez organizację GFSI (Global Food Safety Initiative). Określa on wymagania wobec kompleksowego systemu bezpieczeństwa żywności, który spełnia oczekiwania zarówno klientów przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Dzięki stosowaniu norm zatwierdzonych przez GFSI, branża spożywcza może zapewnić bezpieczeństwo żywności na całym świecie.

Będąc czołowym europejskim producentem tektury z pierwotnych mas włóknistych, Metsä Board chce zapewnić, że przestrzega tych samych norm, co jej klienci w przemyśle spożywczym. We wszystkich zakładach Metsä Board jest wdrożony system bezpieczeństwa żywności ISO 22000, a zakład w Simpele spełnił wymagania FSSC 22000 już w 2017 r.

Marjatta Punkka, Product Safety Manager, Metsä Board powiedziała:

–  Konsumenci doceniają zalety identyfikowalnych i odnawialnych pierwotnych mas włóknistych, szczególnie w przypadku bezpośredniego kontaktu z żywnością. W Metsä Board chcemy zapewnić, że nasze tektury są bezpieczne w użyciu oraz, że spełniają i będą spełniać najbardziej rygorystyczne wymagania. Certyfikaty FSSC 22000 są częścią naszych działań w dziedzinie ciągłego doskonalenia oraz zdecydowanego zaangażowania w bezpieczeństwo żywności.

www.metsaboard.com