Etykiety i opakowania, Nowości

100 lat produkcji mas włóknistych o najwyższej jakości w zakładzie Metsä Board w Husum

24 stycznia przypada setna rocznica rozpoczęcia działalności przez szwedzki zakład Metsä Board w miejscowości Husum. W 1919 roku zaczęła pracować celulozownia, która dostarczała rocznie 20 000 ton niebielonej masy celulozowej siarczanowej, produkowanej z drewna drzew iglastych. Dziś Metsä Board Husum to nowoczesny i wydajny, zintegrowany zakład produkcyjny o wydajności 400 000 ton tektury litej, 250 000 ton białego kraftlinera i 730 000 ton bielonej masy celulozowej z drewna drzew liściastych i iglastych.

W ostatnich latach zakład został znacznie rozbudowany. W 2015 roku jedna z maszyn papierniczych została przebudowana w celu wytwarzania białego kraftlinera. Nowa maszyna do produkcji tektury litej została uruchomiona w 2016 r., a w 2017 r. uruchomiono linię do powlekania ekstruzyjnego o wydajności 100 000 ton rocznie. Te produkty te są wykorzystywane na całym świecie do zróżnicowanych i wymagających zastosowań, takich jak opakowania konsumenckie i detaliczne oraz usługi gastronomiczne, a dodatkową zaletą logistyczną jest możliwość korzystania z własnego portu dalekomorskiego zakładu.

– Przez lata zakład w Husum był z powodzeniem dostosowywany i ulepszany, co umożliwiało ciągły wzrost wydajności i rozwój produktów, będących liderami rynku. Żaden z tych celów nie zostałby jednak osiągnięty bez udziału naszych oddanych pracowników – powiedział Olov Winblad von Walter, Mill Manager Metsä Board Husum.

www.metsaboard.com