Nowości, Wielki Format

Premiera: EFI Pro 32r w Atrium Centrum Ploterowe

Tej zimy, w Atrium Centrum Ploterowe miała swoją premierę rolowa drukarka wielkoformatowa – EFI Pro 32r. Jak zapowiada producent, maszyna ta zmieni warunki gry! Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Jeśli sytuacja na rynku druku wielkoformatowego jest dobra, oznacza to że może być jeszcze lepsza. Można zwiększyć swoje możliwości. Zwiększyć produktywność. Czerpać korzyści z większej wydajności i szybszej realizacji zadań. A także rozszerzyć zakres dostępnych aplikacji. Na pewno możesz wygospodarować miejsce na kolejne urządzenie do druku, ale czy jedna maszyna radykalnie poprawi obecną sytuację? Odpowiedź brzmi „TAK”, jeśli mówimy o wielkoformatowej maszynie LED EFI Pro 32r do druku z roli na rolę o szerokości 3.20 metra.

Nowy EFI Pro 32r to ekonomiczne, wielofunkcyjne urządzenie, zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wzrost konkurencyjności i rentowności przedsiębiorstwa. Na początek oznacza to radykalne zwiększenie wydajności – do nawet do około 5000 metrów kwadratowych miesięcznie. Dodatkowo będzie można zaoferować klientom bogatszy wybór zastosowań – włącznie z wydrukami atramentem białym, na tkaninach i wydrukami dwustronnymi – na znacznie bogatszej ofercie podłoży. A wszystko to przy niższych kosztach eksploatacji wynikających z niższego zużycia tuszu i niższych opłat za energię.

Połączenie wszystkich tych zalet sprawia, że drukarka wielkoformatowa EFI Pro 32r jest w stanie zmienić sytuację w firmie. Dzięki jednej maszynie można zdobyć więcej zleceń, wyeliminować outsourcing, skrócić czas realizacji zadań i przyjmować większe zamówienia bez obaw o możliwości ich realizacji. Wszystko to umożliwia sprawdzona i niezawodna platforma LED firmy EFI.

Technologia EFI UltraDrop

UltraDrop to największa innowacja w druku atramentowym ostatnich lat. Wymagający klienci oczekują najwyższej jakości obrazu, maksymalnej wyrazistości i niezrównanych możliwości technicznych. Dlatego właśnie opracowana przez firmę EFI technologia UltraDrop zapewnia jeszcze mniejszą objętość kropli i jeszcze większą kontrolę precyzji druku.

Rezultaty robią oszałamiające wrażenie. Głowice drukujące w EFI Pro 32r wystrzeliwują krople o objętości 7 pikolitrów oraz umożliwiają nakładanie się wielu kropel na siebie (technologia zmiennej wielkości kropli w skali szarości). Jakość wydruku w wysokiej rozdzielczości przekłada się na niezrównane wygładzenie cieni, gradientów i przejść kolorów. Znakomita jakość tekstu o wielkości 4 pt, zarówno przy standardowej, jak i wysokiej jakości wydruku to mniejsza liczba tzw. „satelitów” i większa czytelność w każdym trybie drukowania.

Przyjazna dla środowiska technologia LED

Opracowana z niezwykłą precyzją technologia utrwalania atramentu na zimno światłem LED pozwoli osiągnąć znacznie więcej przy mniejszym nakładzie zasobów. Oznacza to lepsze wyniki finansowe, dzięki zwiększeniu liczby wysokodochodowych zleceń, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów operacyjnych i negatywnego wpływu na środowisko.

Po pierwsze przekłada się to na rozszerzenie obsługiwanego zestawu podłoży, w tym tańszych i wysokiej klasy nośników specjalnych. Po drugie zwiększenie wydajności i czasu nieprzerwanej pracy dzięki błyskawicznemu uruchamianiu i wyłączaniu oraz zmniejszeniu potrzeby konserwacji. Po trzecie, obniżenie kosztów operacyjnych dzięki znacznemu zmniejszeniu zużycia energii (1,8 kW zamiast 10 kW) oraz mniejszej liczbie części zamiennych. Po czwarte, usprawnienie kontroli nad poziomem połysku lub matowości. Po piąte, zmniejszenie strat dzięki spójnemu odwzorowywaniu kolorów i łatwej obsłudze. Po szóste, wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą korzystać z przyjaznych dla środowiska rozwiązań charakteryzujących się niską emisją LZO, mniejszym zużyciem energii, niższą ilością strat oraz mniejszą liczbą części zamiennych.

Technologie, które zmieniają warunki gry

Na niesamowite możliwości EFI Pro 32r ma wpływ szereg unikalnych właściwości, razem tworząc spójną i bezkonkurencyjną platformę druku. A więc…

EFI Pro 32r to platforma przeznaczona do druku na materiałach elastycznych w szerokości do 320 cm i ciężarze do 200 kg w prędkości maksymalnej do 207 m²/h, co oznacza, że mamy do czynienia z przemysłową konstrukcją przeznaczoną do druku 24/7 obsługiwaną przez jednego operatora.

8 głowic Ricoh Gen-5 z kroplą 7 pL z technologią UltraDrop i rozdzielczością do 1200 dpi umożliwia osiągnięcie fotograficznej jakości druku, drobnej czcionki i nasyconych kolorów.

Technologia LED-UV pozwala na druk na materiałach “klasycznych” jak i na materiałach wrażliwych na wysoką temperaturę i o różnej elastyczności. Wydruki gotowe do użycia bezpośrednio po wydrukowaniu.

Natychmiastowe włączanie i wyłączanie lamp LED przekłada się na wydłużony czas ich produktywności. Ekologiczny druk z niskim LZO oraz niską ilością odpadów i materiałów eksploatacyjnych.

Druk kolorem białym w trybach: tylko biały, poddruk, nadruk, aplikacje 2-stronne (kolor-biały-kolor) nie spowalnia całego procesu druku.

Szereg dodatkowych modułów pozwala na jeszcze większy poziom automatyzacji. Wymieńmy więc: moduł do druku siatek (mesh) o strukturze otwartej, moduł podświetlający backlit w czasie druku, moduł wykrywający marszczenie się materiału, moduł automatycznego druku dwustronnego blockoutów, czy moduł półautomatycznego druku dwustronnego backlitów. Czy można chcieć więcej? Proszę bardzo, mamy jeszcze opcję wbudowanego trymera rozcinającego wydruki w osi pionowej w czasie druku (brak potrzeby inwestycji w drugie systemy rozcinające)!

Nie mniej ciekawie robi się od strony oprogramowania. Autorskie oprogramowanie FIERY proServer Core z technologią przyspieszonego ripowania „FASTRIP” nie trzeba nikomu przedstawiać. Z ciekawych „ułatwień” oprogramowanie pozwoli na druk różnych prac na 2 rolach 1.60 m. A dodatkowa funkcja nadrukuje liczbę pozostałych metrów na rolce po zakończonej pracy.

Podsumowując. EFI Pro 32r to szybki zwrot inwestycji i wyjątkowo niskie koszty druku i użytkowania. EFI Pro 32r to także możliwość wejścia w nowy segment wysokomarżowego biznesu i zastosowania technologii druku w wielu branżach od reklamy przez poligrafię i dekoracje po przemysł. Zmień warunki gry z EFI.

EFI Pro 32r jest już dostępny w ofercie Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl