Nowości, Wielki Format

Mutoh ValueJet 1324 X tym razem w Agencji Reklamowej GALE

Drukarka wielkoformatowa Mutoh ValueJet 1324X jest urządzeniem wysoce wszechstronnym, a przez to jednym z najczęściej sprzedawanych ploterów w Polsce. Kolejne jej wdrożenie miało miejsce w Agencji Reklamowej GALE.

Firma GALE powstała w 1996 roku. Zlokalizowana w niewielkiej miejscowości Brusy, nieopodal Parku Narodowego Bory Tucholskie, świadczy kompleksowe usługi nie tylko lokalnym firmom, ale także np. klientom ze Skandynawii.

– Nasze portfolio usług obejmuje pełną poligrafię, reklamę wewnętrzna jak i zewnętrzną oraz budowę stron internetowych.  Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i wykonywaniu usług reklamowych. Z równym zaangażowaniem obsługujemy zarówno małe firmy rozpoczynające działalność, jak i duże zakłady, czy wydarzenia na terenie powiatu chojnickiego. Od początku działalności wykorzystujemy najnowsze technologie. Sprzęt stale modernizujemy. Zlecenia realizujemy głównie w oparciu o własne zaplecze techniczne. Dlatego jesteśmy w stanie zaoferować dobre ceny, z maksymalnie wysoką jakością wykonywanych przez nas prac. Dysponujemy własnym studiem graficznym. Zapewniamy profesjonalną pomoc w tworzeniu ciekawych projektów graficznych dostosowanych do wymagań Klienta. Szeroki park maszyn, pozwala nam wykonywać bardzo złożone projekty – mówi Krzysztof Szultka z firmy GALE.

Najnowszą inwestycją zrealizowaną w GALE był japoński ploter wielkoformatowy w technologii żywicznej – Mutoh ValueJet 1324X.

– Skąd decyzja o rozwoju parku maszynowego o ploter Mutoh ValueJet 1324X? Potrzebowaliśmy plotera niezawodnego w działaniu, dającego doskonałe rezultaty praktycznie na każdym materiale. Nie bez znaczenia były certyfikaty ekologiczne- kontynuuje właściciel Agencji Reklamowej GALE.

Mutoh ValueJet X to seria żywicznych (ang. Resin) ploterów (drukarek) wielkoformatowych marki Mutoh. Technologia żywiczna oznacza, że plotery tej serii drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS. To, co odróżnia te atramenty od innych „eko” rozwiązań na rynku to ich skład, który bazuje w głównej mierze właśnie na żywicach.

– Żywiczny Mutoh ValueJet 1324 X od kilku lat jest jednym z najczęściej wybieranych ploterów z naszej oferty. Za jego sukcesem stoją japońska stabilność i solidność wykonania. A także finalna jakość końcowego wydruku przy zachowaniu wysokiej produktywności sięgającej prawie 30 metrów kwadratowych na godzinę. Co więcej, wszechstronna szerokość robocza 137 cm, pozwoli realizować większość zleceń, z fototapetami, rollup’ami i grafikami samochodowymi włącznie, bez potrzeby inwestowania w większą szerokość tj. 162 cm – mówi Paweł Stania, z działu marketingu firmy Atrium Centrum Ploterowe, dostawcy ploterów Mutoh.

Plotery ValueJet serii X różnią się szerokością roboczą i produktywnością. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru są dwie szerokości: 1.37 i 1.62 m, a prędkość maksymalna sięga w zależności od modelu od 15 do prawie 100 m2/h.

Szeroki gamut kolorystyczny atramentów UMS pozwala drukować „korporacyjne” kolory, gdyż pokrycie palety Pantone C wynosi aż 83% (z 4 kolorów CMYK). To najwięcej w branży produkcyjnych drukarek wielkoformatowych.

– Oprócz „typowych” realizacji wykonywanych każdego dnia, na uwagę zasługuje np. tablica informacyjna dla jednego z klientów w Szwecji. Jej szerokość to 400 cm, który musieliśmy zrealizować w jednym użytku – mówi Krzysztof Szultka.

Wszystkie plotery Mutoh ValueJet serii X posiadają cechę wspólną – japońskie technologie: Mutoh Intelligent Interweaving i Mutoh DropMaster.

Intelligent Interweaving, czyli tak zwany druk „falą” czy też „chmurką” pozwala wyeliminować paskowanie poprzez nakładanie rozmytego rastra. Kolejne warstwy atramenty nachodzą na siebie i się przeplatają, przez co nie występuje tzw. efekt paskowania nawet w trybach wysokiej prędkości.

Drugą technologią jest Mutoh DropMaster. Jest to opatentowana przez firmę Mutoh technologia druku, która ma na celu automatyczną kalibrację głowicy do wysokości i grubości materiału. W momencie gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze, czego efektem może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. DropMaster gwarantuje, że kropla atramenty zawsze trafia w przewidziane miejsce.

Warto też wspomnieć, że wszystkie plotery Mutoh ValueJet posiadają stałą, długowieczną głowicę piezo (nie termiczną). Głowica ta umożliwia druk zmienną kroplą (Vardot). Dzięki oprogramowaniu mamy możliwość niezależnej regulacji wielkości kropel wychodzących z poszczególnych dysz. Wielkość kropli jest dostosowywana w zależności od drukowanej grafiki. Przykładowo inna jest kombinacja rozmiarów kropel dla jednolitych obszarów, inna dla detali i przejść tonalnych.

– Dlaczego wybraliśmy akurat ploter Mutoh i ten model? Poszukiwaliśmy maszyny o bardzo dobrej rozdzielczości, dzięki której, nasi klienci mogą podziwiać jakość wydruku przez lupę, dosłownie i w przenośni. Nie bez znaczenia miała także przystępna cena.

Cechą wyróżniającą „zieloną” technologię w ploterach Mutoh od innych tzw. „eko-rozwiązań” na rynku, jest niski (nawet kilkukrotnie niższy) pobór prądu.

Oprócz wspomnianych technologii warto wspomnieć, że w ploterach ValueJet serii X zastosowano rozwiązania unikalne jak np.: stalowy pasek posuwu karetki, pozłacana płytka głowicy, rolki dociskowe na całej szerokości stołu roboczego, zmienna wielkość kropli atramentu, światowej klasy oprogramowanie Onyx, szczelny, hermetyczny i bezpieczny dla użytkownika i plotera system atramentów w workach.

– Znakomitą sprawą jest to, że po weekendzie nasz nowy Mutoh jest gotowy do pracy w najwyższej jakości. Żadnych czasochłonnych procesów czyszczenia. Po prostu drukujemy – nówi Krzysztof Szultka.

Ploterów Mutoh ValueJet 1324X daje szerokie możliwości produkcji. Za jego pomocą można drukować grafiki samochodowe, banery reklamowe i wyborcze, plakaty, etykiety, rollupy, backlity, fototapety, obrazy, reprodukcje i fotografie.

Mutoh ValueJet 1324X to łatwość użytkowania przez początkujących użytkowników i zaawansowanych drukarzy. Cechuje się także brakiem potrzeby stałej konserwacji oraz niskim zużyciem atramentu (8 ml/m2 na niepowlekanym PVC). W połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami na rynku, ploter daje gwarancję szybkiego zwrotu inwestycji.

– Istotne znacznie ma dostawca technologii w procesie sprzedażowym, ale także i po sprzedażowym. Atrium Centrum Ploterowe zapewnia nam dostęp do wszystkich materiałów których potrzebujemy w reklamie – podsumowuje właściciel Agencji Reklamowej GALE.

Polskim, wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

www.gale.com.pl