Artykuły, Wielki Format

Wiedza i doświadczenie to nasz atut!

O wspólnej inicjatywie trzech firm dostarczających kompleksowe rozwiązania poligraficzne, specyfice ich oferty oraz roli indywidualnego podejścia do klienta mówią Dawid Sawicki z DMPlot, Rafał Baranowski z Atler i Rafał Wróbel z Print Is Easy.

W kontekście sektora poligraficznego mówi się częściej o konkurencji niż o współpracy. Skąd pomysł na stworzenie grupy składającej się z trzech firm, zajmujących się sprzedażą mediów, maszyn i serwisem ploterów?
Rafał Baranowski z Atler i Dawid Sawicki z DMPlot: Łączymy siły, aby zaoferować naszym klientom więcej. Firmy, które reprezentujemy wyspecjalizowały się w dostarczaniu najwyższej jakości materiałów oraz profesjonalnych usług z zakresu doradztwa i wsparcia technicznego. Łącząc z osobna nasze doświadczenia i wiedzę widzimy cel, jakim jest dostarczanie naszym klientom pełnego zakresu usług na najwyższym poziomie. Wiedza i doświadczenie to wartości, które są coraz bardziej doceniane. Patrząc na rynek widzimy, że zbyt wiele firm koncentruje się na realizacji planów sprzedażowych kosztem klienta. Robią wszystko, żeby sprzedać, pomijając często istotne informacje, które mogą mieć negatywny wpływ na rzeczywiste koszty eksploatacji sprzedawanych urządzeń i materiałów. Te kwestie najczęściej wypływają tuż po zakupie i klient z reguły zostaje z nimi sam. My nie sprzedajemy. My doradzamy i bierzemy za to odpowiedzialność. Widzimy różnicę w takim podejściu do klienta i cieszy nas, gdy po wnikliwej analizie klient świadomie wybiera nas jako dostawcę. Chcemy zarabiać razem z naszymi klientami, a nie na naszych klientach.

Czym zajmuje się firma DMPlot?
D.S.: Nasze doświadczenie pozwala na optymalne dobranie wszelkiego typu ploterów stołowych, ploterów i urządzeń tnących, frezujących, grawerujących, laserowych i podobnych maszyn. Opiekujemy się urządzeniami używanymi zarówno w przemyśle, jak i w agencjach reklamowych oraz drukarniach. Naszą silną stroną jest wiedza wykraczająca poza maszyny, na których dystrybucję się zdecydowaliśmy. Serwisujemy wiele różnych konstrukcji, dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać właściwe parametry urządzenia i dostosować je do specyficznych potrzeb klienta gwarantując, że jest to rozwiązanie mające uzasadnienie w rynkowych realiach. Stały dostęp do części oraz wykwalifikowana kadra umożliwia nam zagwarantowanie płynności pracy maszyn, którymi się zajmujemy.

Co jest wizytówką firmy Print Is Easy?
Rafał Wróbel z Print Is Easy: Wizytówką każdej firmy, zarówno małej jak i dużej są ludzie. To ludzie tworzący firmę mają wpływ na to jak firma postrzegana jest przez rynek. Rynek, który jest bardzo dynamiczny i wymagający.

W naszych działaniach łączy nas wielka pasja do tego co robimy i profesjonalizm, poparty 20- letnim doświadczeniem na rynku LFP. Mocną stroną naszej działalności jest kompleksowa obsługa klienta. Oferujemy szeroki wachlarz urządzeń drukujących, ploterów tnących, laminatorów oraz drukarek UV dostosowanych do potrzeb i oczekiwań klienta. Zaopatrujemy w materiały eksploatacyjne i media gwarantując jednocześnie niezwykle istotne usługi serwisowe. W naszej firmie nic nie dzieje się przypadkiem. Nazwa firmy też nie jest przypadkowa. Print is easy – drukowanie jest proste. Tak! Drukowanie i wszystko co z nim związane ma być proste dla naszych klientów. Bo to co w druku jest trudne – należy do nas.

Spółka Atler to zespół doświadczonych handlowców oraz serwisantów głównie mediów, laminatorów, ploterów i drukarek wielkoformatowych. Na czym polega wyjątkowość oferty tej firmy?
R.B.: Atler to przede wszystkim zespół doświadczonych ludzi znających potrzeby klientów i wyselekcjonowana oferta mediów i urządzeń. Stawiamy na materiały nietypowe, technologicznie zaawansowane. Niebawem przedstawimy pełną listę marek, które zdecydowały się na współpracę z nami i rozpoczniemy ich dystrybucję. Autoryzacja przez Rolanda, jako oficjalnego dystrybutora w Polsce, jest dowodem na to jakim zaufaniem cieszymy się wśród dostawców.

Jako grupa dostarczacie kompleksowe rozwiązania poligraficzne. Jakie są Wasze główne marki sprzętowe?
R.B. i D.S.: Przede wszystkim Roland. Jest to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać, jako że od zawsze była numerem jeden na rynku ploterów drukujących oraz tnących. Będąc autoryzowanym dealerem chcemy położyć większy nacisk na informowanie klientów o wielu istotnych wartościach, które gdzieś umykają. Mamy na myśli oryginalne atramenty z certyfikatami Green Guard, nową linię ploterów UV czy rewelacyjne plotery tnące. W naszej ofercie można znaleźć również plotery stołowe marki Aristo, które oferują zaawansowane rozwiązania umożliwiające wycinanie i obróbkę szerokiego spektrum nawet nietypowych materiałów. Nasza oferta obejmuje również laminatory, plotery laserowe, frezujące, aplikatory, trymery i wiele innych. Szersze informacje znajdują się na naszych stronach internetowych.

W 2019 roku po raz pierwszy zaprezentujecie się razem na targach reklamy i poligrafii na jednym stoisku. Na co mogą liczyć odwiedzający wspólne stanowisko trzech firm?
R.B. i D.S.: Zapraszamy wszystkich na spotkanie z profesjonalistami. Większość z nas posiada wieloletnie doświadczenie w branży i jesteśmy przekonani, że każda drukarnia lub firma reklamowo-poligraficzna znajdzie coś interesującego w naszej ofercie, o czym będziemy mogli na targach porozmawiać. Gwarantujemy rzetelną informację i wsparcie serwisowe.
Rozmawiała Jaga Kolawa

[WYWIAD promocyjny]