Artykuły, Wielki Format

Usprawniamy pracę drukarni i agencji reklamowych | Michał Pytel, IdeaSystems

O specyfice rozwiązań IT i AR oferowanych przez firmę, sukcesie na wrześniowych targach FestiwalDruku.pl i planach na 2019 rok opowiada Michał Pytel, dyrektor handlowy IdeaSystems.

Od prawie dziesięciu lat zajmujecie się tworzeniem oprogramowania i systemów informatycznych dla drukarni, producentów reklamy, producentów POS i agencji. Na czym polega wyjątkowość rozwiązań oferowanych przez IdeaSystems?
Na wyjątkowość naszych rozwiązań ma przede wszystkim wpływ fakt, że wywodzą się one z branży. Nasze systemy wyewoluowały z drukarń i agencji reklamowych – nie z komputerów i biurek programistów. Tworzeniu naszych rozwiązań zawsze przyświeca idea: „W jaki sposób możemy usprawnić prace w drukarni, agencji reklamowej?”. Fakt, że posiadamy wiedzę branżową pozwala nam w bardzo przemyślany i elastyczny sposób dostosować nasze rozwiązania do potrzeb rynku.

Czy często spotykacie się ze swoimi klientami na targach branżowych? Co skłoniło firmę do udziału we wrześniowych targach reklamy i poligrafii reklamowej, FestiwalDruku.pl?
Staramy się brać udział w każdym większym wydarzeniu branżowym. Jest to świetna okazja na spotkanie z naszymi obecnymi, jak i przyszłymi klientami i zaprezentowanie naszej oferty. Możemy również zweryfikować kierunki rozwoju firmy i potrzeby klientów.

Dlaczego FestiwalDruku.pl? Z roku na rok to wydarzenie przyciąga większą liczbę odwiedzających. Myślę, że może na to mieć wpływ świetna organizacji oraz doskonały termin – koniec sezonu urlopowego i początek trzeciego kwartału. Dodatkowo nie mogło nas zabraknąć na jubileuszowej, dziesiątej edycji – oprócz świetnych targów oczekiwaliśmy udanej zabawy i nie zawiedliśmy się.

Na Waszym stoisku wiele się działo. Przedstawialiście swoje nowości produktowe, nie zabrało także pokazów i prezentacji systemów do zarządzania dla drukarni czy rozwiązań e-commerce. Zapraszaliście odwiedzających nawet z najbardziej problematycznymi plikami, by się z nimi zmierzyć. Jak oceniacie wydarzenie?
Myślę, że był to najlepszy FestiwalDruku.pl do tej pory. Dopisała zarówno frekwencja, jak i zainteresowanie klientów. Udało nam się zrealizować wszystkie postawione cele – również te sprzedażowe, a przy okazji świetnie się bawić.

Po raz pierwszy zgłosiliście również – do konkursu o Złoty Medal – Wasz najnowszy produkt. System Rozszerzonej Rzeczywistości, UpMe 3D WebStudio i UpMe AR, został doceniony przez jury…
Bardzo nas cieszy tak ciepłe przyjęcie naszych najnowszych rozwiązań. Złoty Medal to nie tylko prestiż, ale przede wszystkim walidacja kierunku, w którym się rozwijamy. IdeaSystems zawsze stawiała na innowację – tak jest również tym razem. Myślę, że wykorzystanie Rozszerzonej Rzeczywistości, aplikacji mobilnych i 3D to przyszłość branży i z pomocą naszych klientów uda nam się to pokazać.

IdeaSystems prowadzi również doradztwo w zakresie IT oraz obsługę serwisową przedsiębiorstw. Co mogą zyskać drukarnie i inne firmy, związane z rynkiem poligrafii oraz reklamy, stosujące narzędzia i systemy oferowane przez Waszą firmę?
Spectrum naszej oferty – systemy do zarządzania, sprzedaży, automatyzacji produkcji, pracy z plikami czy w końcu personalizacji, konfiguracji – powoduje, że jesteśmy w stanie kompleksowo wspomóc działanie każdego przedsiębiorstwa.

Dodatkowo, to co oferujemy naszym klientom, to nie tylko nasze systemy, ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie – z takich dziedzin jak zarządzanie zespołami i procesami, sprzedażą oraz efektywne wykorzystanie czasu.

Jakie nowości szykujecie na rok 2019?
Nie mogę powiedzieć wszystkiego, ale na pewno zaprezentujemy nowy system do sprzedaży gadżetów, trofeów sportowych, medali oraz smyczy reklamowych online. W 2019 oddamy też kilka dużych projektów 3D i Rozszerzonej Rzeczywistości, nad którymi, pracujemy z naszymi klientami.
Proszę wypatrywać nas na RemaDays – ktokolwiek odwiedzi nasze stoisko – na pewno nie będzie rozczarowany!

Rozmawiała Jaga Kolawa

[WYWIAD promocyjny]