Druk Cyfrowy, Nowości

Innowacje Ricoh na Hunkeler Innovationdays 2019

W lutym 2019 roku podczas odbywających się w Lucernie Hunkeler Innovationdays 2019 Ricoh po raz pierwszy zaprezentuje publicznie atramentowy system na papier ciągły Pro™ VC70000. Podczas wydarzenia będzie można również przekonać się, w jaki sposób funkcjonuje nowa innowacyjna technologia suszenia, opracowana z myślą o tym modelu. To rozwiązanie jest obecnie w trakcie procedury patentowej.

Dzięki nowej technologii suszenia na najnowszym systemie rolowym Ricoh można drukować prace o wysokim stopniu krycia oraz wyeliminować zjawisko marszczenia się papieru. Maszyna korzysta z nowych, autorskich atramentów Ricoh, które zapewniają wysoką jakość i spójność kolorystyczną wydruków. Pro™ VC70000 drukuje 12 000 arkuszy na godzinę i pozwala na korzystanie z tradycyjnych powlekanych podłoży offsetowych.

Podczas Hunkeler Innovationdays 2019 Ricoh zaprezentuje możliwości nowego systemu drukując, takie aplikacje jak: fotoksiążki (w miękkiej, klejonej oprawie lub twardej, szytej), materiały do przesyłek typu direct miling czy ulotki. Odwiedzający będą mogli również przekonać się, jak działa monochromatyczny atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Pro™ V20000, kolorowy system produkcyjny na papier cięty Ricoh Pro™ C9200 oraz oprogramowanie TotalFlow BatchBuilder i ProcessDirector.

www.ricoh.pl