Druk Cyfrowy, Nowości

Nowe drukarki Epson EcoTank z 5-kolorowym zestawem atramentów oraz zaawansowanymi funkcjami

Firma Epson rozszerzyła swoją ofertę drukarek bez kartridży: w dwóch modelach wykorzystano nowy 5-kolorowy system zasilania w atrament (L7160 i L7180), dodatkowo stylowy i funkcjonalny design urządzeń EcoTank nowej generacji dostępny jest także w podstawowych drukarkach domowych (tylko L3110/1 i L3150/1).

Użytkownicy poszukujący drukarki bez kartridży, do kreatywnych i biurowych zadań, obecnie mogą wybrać jedno z nowych urządzeń 3 w 1 EcoTank firmy Epson — L7160 i L7180. Oparte są one na nowym 5-kolorowym systemie zasilania w atrament, zawierającym czerń fotograficzną i czarny atrament pigmentowy, dzięki czemu świetnie nadają się do uniwersalnych zastosowań, od druku zdjęć, rysunków i wykresów po dokumenty biurowe. Są wielozadaniowe – oferują druk mobilny, druk na płytach CD, drukowanie dwustronne oraz wyposażone są w czytnik kart. Model L7160 obsługuje druk w formacie A4, a L7180 dodatkowo A3.

Z kolei nowe modele L3110/1 i L3150/1 wprowadzają do oferty podstawowych drukarek domowych poszerzony zakres funkcji oraz udoskonalony wygląd. Ich nowoczesna budowa pozwala zaoszczędzić miejsce – pojemnik na atrament został przesunięty z boku na przód drukarki, dzięki czemu urządzenie jest bardziej kompaktowe i eleganckie. Ta zmiana zapewniając dobrą widoczność poziomu atramentu ułatwia bieżącą kontrolę jego stanu. Istotną zmianą jest też udoskonalony system napełniania, który zaprojektowano tak, aby ograniczyć ryzyko zabrudzenia. Ryzyko rozlania atramentu jest minimalne dzięki łatwo otwierającym się butelkom, których nie trzeba ściskać w celu nalania atramentu. Kompatybilność butelki z danym kolorem tylko z przeznaczonym dla niego pojemnikiem skutecznie zapobiega pomyłkom. Nowe modele 3 w 1 mają w zestawie atrament nawet na 3 lata, [1] co pozwala użytkownikom zaoszczędzić do 90% kosztów [2]. Model L3150/1 oferuje również funkcję druku mobilnego.

—  Bardzo się cieszymy z wprowadzenia modeli L7160 i L7180 do naszej oferty, ponieważ są świetną propozycją dla m.in. profesjonalistów z agencji reklamowych, organizacji edukacyjnych, a także fotografów. Nowy, 5-kolorowy system zasilania atrament jest tym, czego potrzeba, by tworzyć różnorodne zdjęcia i dokumenty, a szeroki zakres funkcji usprawnia pracę. Jesteśmy przekonani, że drukarki L3110/1 i L3150/1 będą równie popularne wśród użytkowników domowych. Kompaktowa, przemodelowana konstrukcja EcoTank zdobyła wcześniej uznanie wśród klientów biznesowych, dlatego postanowiliśmy wprowadzić ją również do urządzeń domowych, aby ich użytkownicy mogli cieszyć się nowoczesnym designem i rozszerzoną funkcjonalnością — powiedziała Magdalena Ośka, Senior Sales Manager Transactional w Epson Europe.

Najważniejsze cechy

L3110/1

L3150/1

L7160

L7180

Drukowanie A4, skanowanie, kopiowanie

     

Drukowanie w formacie A3+

Samodzielnie uzupełniany, przedni pojemnik na atrament o dużej pojemności i udoskonalone butelki z atramentem

       

Zintegrowany pojemnik na atrament o bardzo wysokiej pojemności

       

Technologia druku, głowica drukująca Micro Piezo

       

Wydajność drukowania zdjęć

x

x

1500 zdjęć[3]

1500 zdjęć[3]

Szybkość drukowania: XX/XX str./min [4]

10/5

10/5

13/10

13/10

Ekran/wyświetlacz

x

x

Kolorowy wyświetlacz LCD 6,8 cm

Kolorowy wyświetlacz LCD 6,8 cm

Dwa podajniki papieru

x

x

   

Drukowanie bez marginesów oraz drukowanie na płytach CD/DVD

x

x

   

Czytnik kart SD

x

x

   

1 rok lub 30 000 str. (do 3 lat po rejestracji) [5]

       

Złącza: Wi-Fi, Wi-Fi Direct

x

 

+Ethernet

+Ethernet

Szybkie i łatwe bezprzewodowe drukowanie przez Wi-Fi bezpośrednio ze smartfonów i tabletów z użyciem aplikacji Epson iPrint [4]

x

     

Obsługa Epson Connect (Email Print, Remote Print Driver) [6]

x

     

Niebieski panel sterowania

L3111

L3151

x

x

[1] 3-letni okres, na jaki wystarczy zapas atramentu, oszacowano na podstawie średniej miesięcznej liczby drukowanych stron wynoszącej 225 wydrukowanych stron na domowych i biurowych drukarkach EcoTank oraz 40 zdjęć dla drukarek fotograficznych EcoTank. Obliczenia oparto na najniższej wydajności dołączonej butelki z czarnym atramentem w przypadku drukarek domowych i biurowych oraz najniższą wydajnością atramentu fotograficznego w przypadku drukarek fotograficznych.

[2] Średnia liczba wymaganych wkładów/oszczędność podczas drukowania tej samej liczby stron przy użyciu dostarczonych w zestawie butelek z atramentem z serii EcoTank (z wyjątkiem L805, L810, L850, L7160, L7180), bez uwzględniania kosztów sprzętu. Do porównania użyto modelu EcoTank A4 i średnich kosztów eksploatacji 10 najlepiej sprzedających się modeli w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce w okresie od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., na podstawie raportu IDC o liczbie wydruków w regionie EMEA (dane na I kwartał 2018 r.) i raportu IDC o zużyciu materiałów eksploatacyjnych w regionie EMEA (dane na 2 połowę 2017 r.). Koszty wydruku obliczone dla wkładów standardowych i XL dostępnych w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, zgodnie z danymi IDC dla tego samego okresu. W celu obliczenia średniej ceny sprzedaży podzielono przychody przez liczbę sztuk. Wydajność wkładów atramentowych podana na stronach internetowych producentów.

[3] Podana wydajność przewidywana w oparciu o oryginalną metodologię firmy Epson na podstawie symulacji druku wzorców testowych zgodnie z normą ISO/IEC 29103, przy wykorzystaniu atramentów dołączonych do drukarki i na podstawie liczby zdjęć wydrukowanych w formacie 10 x 15 cm. Podanych wydajności NIE ustalono na podstawie normy ISO/IEC29102. Podana wydajność może różnić się w zależności od drukowanych obrazów, rodzaju używanego papieru, częstotliwości drukowania oraz warunków pracy, np. temperatury. Podczas wstępnej konfiguracji drukarki pewna ilość atramentu zostaje zużyta do zapełnienia dysz głowicy drukującej. Z tego powodu wydajność początkowego zestawu może być niższa.

[4] Ustalono zgodnie z normą ISO/IEC 24734 obrazującą średnią ESAT testów kategorii biznesowej dla druku jednostronnego. Więcej informacji na stronie www.epson.eu/testing.

[5] Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.pl/gwarancjanadrukarki.

[6] Wymaga bezprzewodowego połączenia z Internetem. Więcej informacji o produkcie, obsługiwanych językach i urządzeniach można znaleźć na stronie www.epson.pl/connect.