Druk Cyfrowy, Nowości

Nowy skaner FastFoto od Epson: skanowanie nawet 30 zdjęć w 30 sekund*

Kilka kliknięć pozwoli na skanowanie, obróbkę i udostępnianie pamiątkowych zdjęć rodzinnych i zabytkowych fotografii.

Co robisz, by chronić i cyfrowo udostępniać cenne odbitki? Chcesz zapanować nad stosami albumów ze zdjęciami i pudełkami z setkami fotografii? Nowy skaner FastFoto FF-680W firmy Epson to szybkie i proste rozwiązanie tego problemu.

Ręczne ustawianie i skanowanie pojedynczej odbitki może być czasochłonne, zaś w przypadku setek zdjęć takie zadanie jest przytłaczające i wręcz niewykonalne. Dzięki automatycznemu podajnikowi skaner Epson FastFoto FF-680W może skanować z prędkością 30 zdjęć w 30 sekund, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do archiwizacji zdjęć.(1) Przetwarza fotografie o różnych kształtach i rozmiarach — standardowe, kwadratowe, panoramiczne czy polaroidowe w rozmiarze od 9 x 13 cm do 21 x 91 cm (panoramiczne). Dodatkowo rozpoznaje, czy potrzebne jest skanowanie obu stron zdjęcia i automatycznie przechwytuje ewentualne ręczne adnotacje na odwrocie fotografii.

Z oprogramowaniem dołączonym do FastFoto FF-680W obróbka i korekta tysięcy zdjęć jest szybka i prosta. Można ręcznie edytować zdjęcia, ale warto skorzystać z wielu zautomatyzowanych funkcji, które wyręczając użytkownika błyskawicznie przygotują wybrane zdjęcia do udostępnienia. Do dyspozycji są narzędzia takie jak przycinanie, obracanie, przywracanie kolorów na wyblakłych fotografiach oraz wzmacnianie jasności, kontrastu i nasycenia obrazu. Urządzenie może również automatycznie zapisywać zarówno oryginalną, jak i ulepszoną wersję zeskanowanego zdjęcia. Opcja ta bardzo przydaje się w sytuacji, gdy chcemy zachować także niewyretuszowaną kopię zapasową oryginału.

Zapisywanie i udostępnianie plików jest także proste – aplikacja pozwala wybrać rodzaju pliku, który najlepiej będzie odpowiadał określonym potrzebom. Mozna wybrać małe i wygodne do udostępniania pliki JPEG lub duże TIFF zachowujące maksymalną jakość obrazu, a następnie za pomocą oprogramowania FastFoto przesyłać je mailem oraz automatycznie przesyłać je do usług w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive (2).

Ten wszechstronny skaner przydaje się nie tylko do skanowania zdjęć – może on także archiwizować dowolne jedno- lub dwustronne dokumenty formatu A4 w pionie z prędkością 45 str./min (3). Pozwala to na skanowanie i zapisywanie ważnych dokumentów i pamiątek, takich jak świadectwa szkolne czy rysunki dzieci, wycinki z gazet lub rachunki. Urządzenie obsługuje też panoramiczne obrazy, co szczególnie przydaje się przy archiwizacji grupowych zdjęć szkolnych. Dzięki oprogramowaniu OCR zeskanowane dokumenty można następnie edytować w programach Word czy Excel lub przeszukiwać ich zawartość w przeglądarce PDF.

— Cenne zdjęcia rodzinne nie powinny znikać w zakurzonych pudełkach – są warte tego, by je zarchiwizować i dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi. Uważamy, że cyfrowe kopie to najlepsze rozwiązanie. Skaner FastFoto FF-680W z pewnością uprości proces ich tworzenia, sprawdzając się nawet przy największej kolekcji rodzinnych zdjęć. Choć prędkość może się wydawać jego główną zaletą, warto pamiętać, że jest to całościowe rozwiązanie, które obejmuje zarówno skanowanie, jak i sprawne edytowanie, przechowywanie i udostępnianie plików — mówi Grzegorz Mencfel, Business Account Manager — LFP w Epson Europe.

Premiera modelu FastFoto FF-680W miala miejsce podczas targów Photokina we wrześniu 2018 r. Będzie on dostępny od grudnia 2018 r.

Najważniejsze cechy:

 • Automatyczne skanowanie 30 zdjęć w ciągu 30 sekund (1).
 • Oprogramowanie FastFoto upraszcza i przyspiesza proces dzięki automatycznym funkcjom przycinania, korekcji przekosu, obracania, przywracania wyblakłych kolorów (np. na starych fotografiach), wzmacniania jasności, kontrastu i nasycenia, usuwania czerwonych oczu, itp.
 • Za pomocą oprogramowania FastFoto można udostępniać zdjęcia mailowo oraz bezpośrednio przesyłać je do zasobów w chmurze, takich jak Dropbox czy Google Drive(2).
 • Zintegrowane Wi-Fi
 • Skaner wykrywa i automatycznie skanuje ręczne naniesione uwagi na odwrocie fotografii.
 • Skanuje zdjęcia o różnych kształtach i rozmiarach. Może skanować fotografie standardowe, kwadratowe, panoramiczne czy wykonane polaroidem w rozmiarze od 9 x 13 cm do 21 x 91 cm (panoramiczne).
 • Oprogramowanie FastFoto przetwarza jednocześnie dużą liczbę zdjęć i zapisuje opcjonalnie: jedynie ich poprawioną wersję, lub zarówno oryginał i poprawioną kopię.
 • Możliwość wyboru pliku adekwatnie do potrzeb: małe i łatwe do udostępniania pliki JPEG lub duże w formacie TIFF zachowujące maksymalną jakość obrazu w rozdzielczości optycznej.
 • Archiwizowanie jedno- lub dwustronnych dokumentów z prędkością 45 str./min3 od wycinków gazet i dziecięcych rysunków po recepty, ważne świadectwa i dyplomy szkolne, akty urodzenia, umowy i rachunki domowe.
 • Dzięki oprogramowaniu OCR zeskanowane dokumenty można edytować w programach Word czy Excel lub przeszukiwać w przeglądarce PDF.
 • Chroni delikatne zdjęcia, znaczki czy dokumenty, skanując je w trybie powolnego skanowania w załączonej przez producenta „koszulce”.

1/*. Na podstawie średniej szybkości od rozpoczęcia podawania do wysunięcia ostatniego zdjęcia; skanowanie trzydziestu zdjęć formatu 10 x 15 cm w rozdzielczości 300 dpi i w orientacji poziomej.

2. Wymaga instalacji na komputerze PC lub Mac dołączonego oprogramowania Epson FastFoto i/lub Epson ScanSmart do przesyłania skanów na konta Google Drive oraz Dropbox.

3. Dane uzyskane przy skanowaniu dokumentów A4 w rozdzielczości 300 dpi w kolorze, skali szarości oraz czerni i bieli. Szybkości skanowania mogą być różne w zależności od warunków w danej sieci.

www.epson.pl