Druk Cyfrowy, Nowości

Wyróżnienia BLI dla systemów produkcyjnych Ricoh

Dwa systemy produkcyjne Ricoh zdobyły wyróżnienia przyznawane przez  Buyer’s Lab. Pro™ C9200 zostało uznane za Wyróżniający się kolorowy, wysokonakładowy system produkcyjny, a cyfrowy system produkcyjny Pro™ C7200x za Wyróżniający się, kolorowy, średnionakładowy system produkcyjny.

Eef De Ridder, Vice President Commercial Printing, Commercial and Industrial Printing Group w Ricoh Europe powiedział: “Te wyróżnienia są dla nas bardzo ważne. Oznaczają, że premierowe systemy Ricoh są godnymi następcami bardzo udanych serii Pro™ C9100 oraz Ricoh Pro™ C7100x, które również zdobyły uznanie BLI. Te nagrody to najlepsze potwierdzenie, że podczas prac nad Pro™ C9200 i Pro™ C7200x obraliśmy dobry kierunek.”

Seria Pro™ C9200

Ricoh Pro™ C9200 można zintegrować w hybrydowym środowisku pracy. System oferuje wysoką jakość wydruku i wydajność. Drukuje z prędkością do 135 arkuszy A4 na minutę niezależnie od stosowanej gramatury. Natomiast nowy, przejrzysty 17-calowy panel operatora sprawia, że obsługa urządzenia jest bardziej intuicyjna.

Ricoh Pro™ C9200 obsługuje rozszerzoną bibliotekę mediów o maksymalnej gramaturze do 450 g/m2 oraz umożliwia druk na długich arkuszach (do 1030 mm w dupleksie oraz 1260 mm w druku jednostronnym). Użytkownicy systemu Ricoh Pro™ C9200 mogą także wykorzystywać w pracy opcję Digital Front End dostępną z serwerami druku Fiery E-45 i E-85 z EFI i oprogramowanie Ricoh TotalFlow Print Server oferujące doskonałą integrację z różnymi rozwiązaniami do zarządzania pracą.

Seria Pro™ C7200x

Pro™ C7200x umożliwia szybkie rozszerzenie i zdywersyfikowanie oferty. Urządzenia z tej serii cechuje wyższa wydajność – prędkość drukowania wynosi do 95 stron na minutę. Pozwalają one również na druk na szerokiej gamie mediów o gramaturze do 360 g/m².

Urządzenia z tej serii wyposażono w piątą stację na toner specjalny (clear, biały, neonowy żółty i różowy). Dzięki temu pozwalają na druk aplikacji wykraczających poza gamę CMYK, punktowe lub całościowe nabłyszczenie (nawet na pofoliowanych wydrukach), nadruk znaków wodnych i zabezpieczających oraz realizację niestandardowych projektów.

Więcej informacji na www.ricoh.pl