Druk Cyfrowy, Nowości

Kolejna maszyna Duplo w firmie Z.P. Alexander

System zbierająco-broszurujący Duplo 600i zainstalowany w firmie Z.P. Alexander to kolejna już maszyna japońskiego producenta w tym przedsiębiorstwie, od lat specjalizującym się w produkcji gier dla dzieci i młodzieży. Od początku współpracy zarządzający firmą cenią sobie w urządzeniach Duplo jakość i wydajność, jaką gwarantują, a obsługujący ten sprzęt pracownicy – prostą i intuicyjną obsługę.

– Decyzję dotycząca zakupu nowego systemu Duplo podjęliśmy w ciągu niespełna 15 minut. Znamy bowiem od lat sprzęt tego producenta, jesteśmy z niego zadowoleni, a ponieważ nasza firma nieustannie się rozwija – przybywa zleceń, pojawiają się nowi klienci, więc czas staje się bardzo istotnym elementem całego procesu – koniecznym dla nas stał się zakup jeszcze bardziej wydajnego urządzenia. W naturalny więc sposób, opierając się na pozytywnych doświadczeniach wielu lat współpracy, sięgnęliśmy po raz kolejny po Duplo. Tym razem zdecydowaliśmy się na topowe urządzenie tego producenta – Duplo 600i  i okazało się, że był to bardzo dobry wybór – mówi Marek Iwaniec, kierownik produkcji w firmie Z.P. Alexander.

Z.P. Alexander to firma zajmująca się produkcją gier planszowych dla dzieci i młodzieży.Powstała niemal 40 lat temu, jest dominującym dostawcą „planszówek” na rynku krajowym i coraz śmielej ze swoimi produktami wychodzi również poza Polskę, zdobywając kolejne rynki nie tylko w Europie, ale także poza jej granicami. Trafiają one na półki super- i hipermarketów; przedsiębiorstwo współpracuje również z setkami hurtowni. Rocznie powstaje tu niemal 100 nowych produktów, a obecnie wytwarza się tu ponad 700 gier. Niemal wszystkie powstają w specjalnie utworzonym w tym celu dziale kreacji. Do każdej z gier dołączane są instrukcje obsługi; w przypadku ponad połowy z nich mają one format małej broszury. Od wielu lat te ostatnie produkowane są w urządzeniach Duplo.

– Ponieważ w ostatnim czasie zleceń nieustannie nam przybywa, a przed nami gorący przedświąteczny okres, musieliśmy produkcję oprzeć na maszynie, która będzie jeszcze bardziej wydajna od poprzedniej. Od razu sięgnęliśmy więc po najbardziej wydajny system Duplo i jesteśmy przekonani, że spokojnie poradzimy sobie z naszą produkcją nawet w najbardziej intensywnym czasie – mówi Marek Iwaniec.

Obecnie maszyna jest tu wykorzystywana w ciągu jednej zmiany, więc zapas czasowy i jej możliwości pozwalają firmie spokojnie patrzeć w przyszłość.

– Właścicielom zakładu niemal od początku działalności firmy zależało na tym, aby wszystkie maszyny potrzebne do produkcji mieć na miejscu i to się nie zmieniło. Obecnie – gdy nie wszystkie maszyny mają w danym okresie pełne obłożenie – realizujemy również prace dla klientów zewnętrznych. Tak jest też w przypadku maszyny Duplo 600i. Klienci doceniają naszą produkcję, staramy się bowiem oferować produkty na najwyższym poziomie i Duplo znakomicie się wpisuje w ten trend – dodaje Marek Iwaniec.

– Z firmą Z.P. Alexander współpracujemy od wielu już lat. To przedsiębiorstwo, które ma zawsze konkretne i jasno określone potrzeby. Bardzo nas cieszy jego rozwój,który przekłada się na wybór kolejnych urządzeń z naszej oferty. Firma zaczynała współpracę z nami kilka lat temu od niewielkiego systemu ciernego, składającego się ze zbieraczki i agregatu szyjąco-złamującego, produkując wówczas około 200 gier. Obecnie sięgnęła po nasze topowe rozwiązanie, bo też jej produkcja znacząco wzrosła. Staramy się bowiem zawsze podążać za potrzebami naszych klientów. Również bacznie obserwujemy rynek, który nieustannie się zmienia. Obecnie odpowiedzią na rozwój musi być jak najwyższa wydajność urządzeń, a na oczekiwania klientów – jak najkrótszy czas wykonania zlecenia oraz jego wysoka jakość. Urządzenia Duplo spełniają wszystkie te kryteria – mówi Michał Moczulski z Duplo Polska, odpowiedzialny za sprzedaż.

Marek Iwaniec podkreśla fakt, że we wzajemnej współpracy Z.P. Alexander ceni sobie także profesjonalny serwis firmy Duplo.

– Wprawdzie okazji do kontaktu nie mamy wiele, bo urządzenia tego producenta są w zasadzie bezawaryjne, ale w przypadku samej instalacji, a potem ewentualnej pomocy, zawsze można liczyć na pomoc ze strony Duplo. To, przy naszym kolejnym wyborze było również istotnym kryterium.

Przed firmą, co podkreśla jej kierownik produkcji, gorący sezon:

– Jeszcze jedną zaletą ostatniej inwestycji w Duplo jest to, że jesteśmy bardziej spokojni. System 600i daje nam poczucie bezpieczeństwa, że zdążymy ze wszystkimi zleceniami na czas, a to jeden z naszym priorytetów wobec klientów.     

www.duplopolska.pl