Nowości, Wielki Format

Nowy przezroczysty atrament poprawia wszechstronność nagradzanych urządzeń z serii UCJV300  

Mimaki, wiodący producent wielkoformatowych drukarek atramentowych i urządzeń tnących, ogłosił dzisiaj dostępność nowego przezroczystego atramentu LUS-170, który będzie wykorzystywany w urządzeniach z serii UCJV300. Dodatkowy przezroczysty atrament LUS-170 zapewnia wiele nowych możliwości w zakresie projektowania i zwiększa szanse biznesowe przyczyniając się do tworzenia zniewalających wystaw przy wykorzystaniu błyszczącego, matowego lub charakteryzującego się bogatą fakturą wykończenia.

– Dzięki dostępności przezroczystych atramentów do urządzeń z serii UCJV300 firma Mimaki po raz pierwszy wykorzystała swoją opatentowaną technologię Mimaki Clear Control (MCC) w drukarce z roli na rolę. Ta unikalna technologia skraca czas potrzebny na utwardzenie atramentu oraz zapewnia piękne i wyraźne wydruki, zabezpieczone przed przyleganiem kurzu, z matowym lub błyszczącym wykończeniem. Wierzymy, że ten nowy atrament otworzy więcej możliwości przed użytkownikami urządzeń Mimaki i jeszcze bardziej poprawi wszechstronność naszej nagradzanej serii UCJV300 – powiedział Ronald van den Broek, dyrektor generalny ds. sprzedaży w regionie EMEA w Mimaki Europe.

 

Aby uprościć proces tworzenia wyraźnych efektów, firma Mimaki oferuje również bibliotekę tekstur ARTISTA UV, do której użytkownicy zyskują dostęp po instalacji oprogramowania RasterLink6Plus RIP firmy Mimaki na drukarce UCJV300. Biblioteka tekstur ARTISTA UV obejmuje 129 próbek do wykorzystania w programie Adobe Illustrator. Pozwalają one na dodawanie jeszcze większej liczby efektów wizualnych.

Seria Mimaki UCJV300

Urządzenia Mimaki serii UCJV300 są dostępne w czterech różnych szerokościach – od 80 cm do 1,6 m – i zapewniają duży zakres zastosowań oraz wszechstronność wraz z technologią obróbki warstwowej, włączając w to cztero- i pięciowarstwowy druk. Zintegrowana funkcja cięcia umożliwia wielkoseryjną produkcję etykiet, naklejek, wyklejek wystawowych, oznakowań pojazdów itp. Drukarki wykorzystują również elastyczne atramenty UV, które natychmiast schną, pozwalając klientom na szybkie drukowanie i błyskawiczne laminowanie lub dostarczanie wykończonych produktów bez konieczności oczekiwania na ich wyschnięcie. Dodatkowo drukarki te wykorzystują również biały atrament pozwalający użytkownikom na tworzenie genialnych kolorów na przezroczystych, kolorowych lub metalicznych podłożach.

 

Dzięki możliwości druku warstwowego urządzenia z serii UCJV300 są w stanie tworzyć dynamiczne, podświetlane grafiki lub grafiki zmieniające się pod wpływem różnych źródeł światła, które z pewnością będą w stanie podnieść wyniki sprzedaży. Atramenty utwardzane promieniowaniem UV zapewniają również mniejszą przezroczystość przy mniejszym zużyciu niż inne formuły tuszu. Ponadto atrament LUS-170 firmy Mimaki ma certyfikat GREENGUARD Gold, co oznacza, że spełnia rygorystyczne standardy w zakresie niskiej emisji lotnych związków organicznych (VOC) i jest odpowiedni do użytkowania w takich środowiskach jak szkoły i ośrodki zdrowia.

Więcej informacji na temat produktów firmy Mimaki, w tym również pełnej oferty drukarek, atramentów i urządzeń do cięcia, można uzyskać na stronie www.mimakieurope.com.