Druk Cyfrowy, Nowości

Z firmą Duplo na FestiwalDruku.pl – cyfrowa introligatornia i lakierowanie 3D

Duże zainteresowanie prezentowanymi rozwiązaniami, a także zrealizowana sprzedaż, rozpoczęte rozmowy handlowe dotyczące kolejnych urządzeń – to tylko niektóre sukcesy, jakie odnotowała firma Duplo Polska na FestiwalDruku.pl. Impreza targowa, w której wzięła udział już po raz kolejny, prezentując swoją bogatą ofertę, odbywała się w dniach 12-13 września br. w Warszawie.  

– Tematem przewodnim naszej tegorocznej prezentacji podczas Festiwalu Druku była introligatornia cyfrowa i lakierowanie 3D. Tegoroczna edycja tej imprezy zgromadziła wprawdzie nieco mniej odwiedzających, jednak – co podkreśla wielu wystawców – były wśród nich osoby zainteresowane konkretnymi rozwiązaniami. Tak było również na naszym stoisku, czego efektem jest sprzedaż jaką odnotowaliśmy, a także rozpoczęte rozmowy handlowe, dotyczące rozwiązań z naszej oferty. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się nowysystem do lakierowania UV 3D – Duplo DuSense DDC-810. Również prezentowane próbki, pochodzące z tego urządzenia, które pracuje już u jednego z naszych klientów, wzbudzały zachwyt odwiedzających nasze stoisko, co bardzo nas cieszy – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska.

Duplo DuSense DDC-810 to rozwiązanie, które – dzięki możliwościom lakierowania wybiórczego – pozwala zaoferować klientom produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku. Technologia w nim zastosowana umożliwia łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami.

– Dodatkowo, urządzenie cechują prostota działania, wysoka precyzja i wydajność, co również podobało się gościom odwiedzającym nasze stoisko. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości. Co więcej – na jednym arkuszu można uzyskać trzy różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Nasi klienci, którzy zdecydowali się już na zakup tego urządzenia, podkreślają również fakt, że jest to finansowo najbardziej atrakcyjna oferta na rynku. Warto bowiem podkreślić, że w cenie lakieru klient otrzymuje od nas pełny kontrakt serwisowy, 5-letnią gwarancję na urządzenie, w tym także na głowice. Mogliśmy o tym wszystkim opowiedzieć naszym gościom, ale tym co najbardziej nas cieszy był fakt, że z prezentowanych przez nas wielu próbek mogli oni czerpać inspirację do dalszych swoich inwestycji. Mamy nadzieję, że przełoży się to (przynajmniej w kilku przypadkach) na współpracę z nami w niedalekiej przyszłości – podkreśla Gabriela Swat.

Poza wspomnianą maszyną do lakierowania wybiórczego firma Duplo Polska zaprezentowała podczas targów popularne wśród użytkowników na całym świecie (w tym w Polsce) urządzenie Docucutter 616Pro, które znalazło tu swojego kolejnego nabywcę. Jest ono dedykowane krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom. Goście odwiedzający stoisko firmy mogli także zobaczyć w pracy „na żywo” Touchline CF-375 – zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy dwie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni, co jest szczególnym problemem w drukarniach cyfrowych.

– Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Zapraszamy do kontaktu z nami również tych, którzy nie dotarli na FestiwalDruku.pl. Jesień jest intensywną częścią roku dla branży poligraficznej, sprzyjającą inwestycjom. Nasze maszyny zapewniają znaczące przyspieszenie procesów produkcyjnych, dlatego z pewnością warto zapoznać się z naszą ofertą – mówi Gabriela Swat.

www.duplopolska.pl