Druk Cyfrowy, Nowości

Canon na FestiwalDruku.pl

W dniach 12-13 września w EXPO XXI Warszawa odbędzie się kolejna edycja jednego z największych wydarzeń dla branży poligraficznej i reklamowej – FestiwalDruku.pl. Canon zaprezentuje swoją ofertę w specjalnej strefie (hala III, stoisko E5), w której będzie można obserwować cały proces produkcyjny na najnowszych rozwiązaniach cyfrowego druku (arkuszowego i z roli).

Odwiedzający stoisko Canon będą mieli okazję zobaczyć z bliska m.in.:

  •        Océ Colorado 1640 z innowacyjną technologią UVgel – najszybszy w segmencie 64-calowych ploter drukujący z roli na rynku;
  •        Océ Arizona 1280GT – jeden z flagowych ploterów płaskich Canon do druku na mediach sztywnych i elastycznych, który umożliwia druk na nośnikach o grubości nawet do 50,8 mm;
  •        Océ Touchstone – zintegrowana technologia wielowarstwowego druku cyfrowego do zastosowań graficznych, dekoracyjnych i zadruku opakowań na urządzeniach Océ Arizona;
  •        imagePRESS C850 –pierwszy w swojej klasie wysokowydajny, cyfrowy system druku produkcyjnego w kolorze pozwalający drukować materiały w rozdzielczości 2400 x 2400 dpi;
  •        imagePROGRAF PRO-4000 – niezwykle wydajny ploter do druku materiałów graficznych na różnorodnych mediach;
  •        Océ Colorwave 700 – uniwersalny, kolorowy ploter do zastosowań graficznych i CAD/GIS, zapewniający niemal natychmiast suche i odporne na trudne warunki wydruki.

Więcej na temat aktywności Canon podczas targów FestiwalDruku.pl można znaleźć na: https://www.canon.pl/colorado/strefawiedzy

 Inspiracje w praktyce

Wzorem poprzednich edycji targów FestiwalDruku.pl, stoisko Canon zaprojektowano jako nowoczesną przestrzeń produkcyjną i ekspozycyjną. W poszczególnych częściach stoiska będzie można prześledzić cały proces druku na różnorodnych mediach, a także zobaczyć szeroką gamę aplikacji, od bannerów i folii po elementy dekoracyjne wnętrz.

Kluczowe miejsce na stoisku będzie zajmował ploter Océ Colorado 1640 z innowacyjną technologią UVgel, którego możliwości produkcyjne będzie można przetestować na żywo pod okiem ekspertów Canon. Océ Colorado 1640 topierwszy ploter Canon z technologią UVgel, który dzięki połączeniu nowoopracowanego atramentu w postaci żelu utwardzanego światłem UV LED oraz nowej technologii głowic drukujących, osiąga nawet kilkukrotnie wyższą wydajność produkcji (w najwyższej jakości) niż tradycyjne technologie lateksowe i eco-solventowe.

 – Kluczową kwestią przy inwestycji w nowe urządzenie jest wybór optymalnej technologii druku. Jeśli Twoim głównym źródłem przychodów jest np. druk fototapet do powierzchni biurowych, wydruki powinny być maksymalnie ekologiczne i nieszkodliwe dla otoczenia; z kolei produkując dużo materiałów promocyjnych dla retailu, będziesz szukał rozwiązania, które pozwoli drukować w maksymalnej jakości przy wysokich obrotach. Świadomi ograniczenia tradycyjnych technologii lateksowych i eco-solventowych, Canon opracował zupełnie nową technologię UVgel, która z jednej strony łączy zalety, a z drugiej eliminuje wady (np. wydzielanie szkodliwych związków czy wysoką temperaturę utrwalania) tradycyjnych technologii. Możliwości tego innowacyjnego tandemu – Océ Colorado 1640 i technologii UVgel – będzie można zobaczyć właśnie na stoisku Canon podczas Festiwalu Druku – tłumaczy Tomasz Miękus, Product Business Developer, Canon Polska. 

Stół wielkich możliwości

Obok innowacyjnych maszyn arkuszowych i do druku z roli, będzie można zobaczyć także jeden z topowych ploterów płaskich UV – Océ Arizona 1280GT. Objętość i sztywna konstrukcja stołu pozwala na bardzo precyzyjny druk zarówno mniejszych formatów, jak i dużych wielkoformatowych produkcji. Możliwość zadruku kilku plansz jednocześnie sprawdza się doskonale przy niewielkich formatach, takich jak np. oznakowania dla punktów sprzedaży drukowane w dużych nakładach. Z kolei w przypadku wielkoformatowych prac składających się z wielu paneli, wysoka efektywność i precyzja druku na płaskim stole ułatwia późniejszy montaż instalacji i eliminuje problemy związane ze zbyt dużym prześwitem między panelami.

Zakres aplikacji plotera UV jest imponujący. Oprócz mediów ciężkich (takich jak drewno) oraz wyjątkowo gładkich (takich jak szkło), Océ Arizona 1280GT pozwala nanosić atrament także na płótno czy materiały o nierównej powierzchni, jak choćby sklejki. Dodatkowo, dzięki możliwości druku białym atramentem, bardzo popularny jest także druk na podłożach przezroczystych, jak w przypadku podświetlanych witryn, folii okiennych czy nawet luster.

Technologia przyszłości

Oprócz prezentowanych urządzeń i aplikacji druku, Canon pokaże także zintegrowane oprogramowanie Océ Touchstone, które umożliwia właścicielom ploterów Océ Arizona 1200 i 2200 tworzenie teksturowanych i atrakcyjnych wizualnie wydruków przy wykorzystaniu zaawansowanych technik drukowania. Océ Touchstone pozwala na zamknięcie procesu projektowego w ramach jednego środowiska. Specjalny plugin, dedykowany do programu Adobe Photoshop, pozwala na podgląd projektu w 3D, dzięki czemu możliwe jest już na tym etapie dokonanie wstępnych korekt. Oprogramowanie ONYX Thrive odpowiada za zarządzanie kolorami i przekazuje informacje o plikach do silnika Océ ALPS, który przetwarza dane do pliku przeznaczonego do druku – „dzieli go” na poszczególne warstwy, tworzy zadanie wsadowe i wysyła plik do plotera. Na koniec zaś Océ Arizona drukuje poszczególne warstwy bardzo precyzyjnie – połączenie z technologią Océ ALPS zapewnia klientom uzyskanie wyjątkowej jakości wydruków za każdym razem.

W strefie Canon nie zabraknie ekspertów, którzy zaprezentują szerokie możliwości urządzeń oraz odpowiedzą na pytania odwiedzających. Będzie to również okazja do wymiany opinii na temat aktualnych trendów rynkowych i doświadczeń związanych z wykorzystaniem rozwiązań druku.

FestiwalDruku.pl odbywa się w dniach 12-13 września br. w Hali EXPO XXI w Warszawie przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Strefa Canon zlokalizowana jest w hali III, stoisko E5.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających targi: ZOBACZ TUTAJ.