Druk Cyfrowy, Etykiety i opakowania, Nowości

Drukarki do etykiet od Ekstreme na FestiwalDruku.pl

Firma Ekstreme Centrum DTG, oferująca rozwiązania dla druku cyfrowego o unikalnej technologii, na targach poligrafii reklamowej zaprezentuje profesjonalne urządzenia dla firm i drukarni produkujących etykiety. 

Firma zaprasza do odwiedzenia stanowiska G6, gdzie na odwiedzających będą czekały drukarki Afinia L-901 i OKI Pro1040 i Pro1050.

 Afinia L-901

To przemysłowa drukarka cyfrowa w technologii memjet, będąca rozbudowaną wersją bardzo dobrze przyjętego przez rynek modelu L-801.

Drukarka kierowana jest do przedsiębiorstw produkujących etykiety na własne potrzeby w branży spożywczej, chemicznej, kosmetycznej czy olejowej,  jak również do drukarni świadczących usługi cyfrowego druku etykiet.

Model L901 łączy w sobie przemysłową szybkość z wysoką jakością oraz niskimi kosztami druku. Rozbudowany rozwijak i nawijak umożliwiają obsługę roli o średnicy do 305 mm i maksymalnej szerokości medium 229 mm,

Unowocześniona konstrukcja systemu prowadzania papieru pozwala na wykonanie konserwacji głowicy drukującej w trakcie druku, bez potrzeby odcinania wstęgi po czym na wznowienie druku bez żadnych strat. Drukarka przystosowana została do integracji i pracy w linii z wykańczarkami, dyspenserami czy liniami produkcyjnymi wszelkiego typu.

7-calowy wyświetlacz dotykowy na panelu frontowym sprawia, że obsługa urządzenia stała się bardzo intuicyjna i prosta, a wszystkie informacje o statusie pracy są prezentowane na ekranie w czasie rzeczywistym.

 

Podstawowe dane techniczne Afinia L-901:

– głowica drukująca w technologii memjet: 70.400 dysz
– rozdzielczość i prędkość druku: 1600 x 800 dpi (305  mm/s) oraz 1600×1600 dpi (152mm/s)
– max. szerokość obsługiwanej wstęgi: 229 mm
– max. szerokość zadruku: 216 mm
– zakres grubości obsługiwanych mediów: 0.13 – 0.3 mm
– atramenty: Dye-baed, CMYKK, 5×250 ml
– rozwijak/nawijak: 3 cale, obsługa roli do 305 mm
– tryby druku: papier ciągły, etykiety wysztancowane ze zdjętym ażurem lub odczyt z    black mark
– wbudowany nóż tnący do tryby arkuszowego
– obsługa przerw między etykietami: w przedziale 3-8 mm
– min/max wielkość etykiety: szerokość 50,8 mm – 229 mm, długość 25,4 mm – 1220 mm
– obsługiwane media: papier, PP, PE, PET etc.

OKI Pro1040 i Pro1050

 To nowy poziom kreatywności i elastyczności w wąsko-wstęgowej produkcji etykiet na różnorodnych nośnikach – od papierów powlekanych, niepowlekanych i z teksturą, poprzez media na bazie PE, PP czy PET, po białe, transparentne lub kolorowe podłoża, w tym również takie, z którymi nie radzi sobie popularna technologia atramentowa.

Co więcej, pozwalają zarówno na produkcję etykiet wodoodpornych (wytrzymujących nawet zanurzenie) oraz odpornych na promieniowanie UV. Takie zastosowanie idealnie sprawdza się w laboratoriach chemicznych lub przy oznaczaniu środków trwałych.

Model Pro1050 odróżnia się od Pro1040 możliwością druku w przestrzeni barwnej CMYK+WH. Tego typu rozwiązanie pozwala na drukowanie dodatkowego nieprzeźroczystego koloru białego, tzn. umożliwia tworzenie etykiet przeźroczystych czy kolorowych, dzięki wstępnemu pokryciu ich bielą. W przeciwieństwie do druku atramentowego nie występuje tu konieczność wstępnego powlekania nośnika, a cena wydruku jest taka sama przy pięciu sztukach, jak i pięciu tysiącach.

Tego typu rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku etykiet w małych nakładach dla np. browarów rzemieślniczych, lokalnych winiarni lub kosmetyków na zamówienie.

Produkcja etykiet, dzięki możliwość zastosowania 5 koloru – białego, a także wykorzystania szerokiej gamy nośników staje się dużo prostsza i bardziej opłacalna, zwłaszcza przy niskich nakładach, a piąty kolor, czyli opcja „CMYK+WH” zwiększa swobodę projektowania etykiet.

 

Specyfikacja OKI Pro1040 i Pro1050:

 

– opcje kolorystyczne: Pro1040 (CMYK) i Pro1050 (CMYK + biały)

– szybkość drukowania: Maksymalnie 15,24 cm (6 cali) na sekundę

– wymiary rolki: Maksymalna średnica 200 mm (8 cali), średnica gilzy 76,2 mm (3 cale)

– obsługiwane nośniki: Papier zwykły, teksturowany i powlekany, PE, PET, PP, w tym nośniki wodoodporne, do zamrażarek, odporne na promieniowanie UV oraz nośniki etykiet do zastosowań chemicznych i przemysłowych

– szerokość nośnika: 29,4 mm – 130 mm łącznie z podkładem

– szerokość zadruku: 25,4 mm 125,76 mm

– długość zadruku: 12,7 mm – 1320,8 mm

– grubość nośnika: 0,076 mm – 0,25 mm

– funkcje dodatkowe: automatyczny balans kolorów, automatyczna rejestracja kolorów, automatyczne wykrywanie szerokości nośnika;

 FestiwalDruku.pl odbywa się 12-13 września br. w EXPO XXI Warszawa. 

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających targi: ZOBACZ TUTAJ.