Artykuły Promocyjne, Nowości, Wielki Format

Liczne warsztaty i nowości IKONOS na FestiwalDruku.pl

12 i 13 września podczas targów poligrafii reklamowej, na stoisku IKONOS można będzie wziąć udział w licznych warsztatach a także zobaczyć ciekawe nowe materiały.

Na stoisku E2 w hali 3 warszawskiego EXPO XXI, podczas wrześniowych targów polski producent i dystrybutor mediów do druku wielkoformatowego i dekoracji przygotował ciekawe prezentacje. Uczestnicy będą mogli wziąć udział (bez rejestracji) w kilku warsztatach a także zapoznać się z licznymi nowościami.

– Przygotowaliśmy m.in. kilka bloków warsztatowych i pokazowych. Jesteśmy przekonani, że odwiedzający nasze stoisko, dzięki warsztatom podniosą swoje umiejętności aplikacyjne jak i pomogą znaleźć ciekawe pomysły na zastosowanie w biznesie. Będziemy aplikować na meblach, witrynach, ścianach, samochodach i koszulkach– mówi Paweł Stania z działu marketingu.

Warsztaty oklejania mebli

Podczas letniego Ikonos RoadShow warsztaty oklejania mebli cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Zademonstrujemy je ponownie targowej publiczności na Festiwalu Druku. Jesteśmy przekonani, że dzięki warsztatom uczestnicy podnieśli swoje umiejętności aplikacyjne jak i zrodziły się ciekawe pomysły na zastosowanie w biznesie.

Do dekoracji meblowych zastosujemy produkowane w Opolu folie IKONOS, m.in. materiał o symbolu MRT D160+ LINO. Jest to biała, matowa, polimerowa folia PVC z wodnym akrylowym klejem o wysokiej przyczepności początkowej. Dzięki specjalnej strukturze imitującej płótno CANVAS, idealne nadaje się do zastosowań wewnętrznych takich jak tapety samoprzylepne, obrazy, okładziny, dekoracje.

Warsztaty aplikacji na szkle

Nie mniej ciekawe będą aplikacje okienne, na szkle kuchennym i innych nośnikach przezroczystych jak np. plexi. Jednym z prezentowanych materiałów będzie nowość w ofercie polskiego producenta – dekoracyjne folie PET z gotowymi wzorami – Ikonos Profiflex Deco Art.

Ikonos Profiflex Deco ART to rodzina materiałów samoprzylepnych, dedykowanych do dekoracji szkła bazujących na foliach PET. Ta linia produktów zawiera wyłącznie materiały „PVC Free”, dzięki czemu jest idealnym rozwiązaniem do wewnętrznych zastosowań długoterminowych.

Wszystkie materiały charakteryzują się ciekawym i eleganckim wzornictwem opartym na liniach (seria LINEA), kwadratach (seria QUADRO) lub kropkach (seria PUNTO) w różnych wariantach kolorystycznych: jasno srebrnym, ciemno srebrnym i białym.

Wzory te często są spotykane w przestrzeniach publicznych. W tradycyjny sposób, aplikuje się je uprzednio wycinając wzór. Ta metoda jest dosyć pracochłonna. Folie z gotowymi wzorami rozwiązują ten problem, gdyż wystarczy je po prostu przykleić! Pokażemy to na targach.

Dzięki zastosowaniu ultra-transparentnego kleju, seria Deco ART idealnie nadaje się do wymagających aplikacji, takich jak: szklane ściany, kuchnie, wyklejanie powinno być wykonane metodą „na mokro”.

Warsztaty aplikacji tapet

Fototapety do zadruku cyfrowego, dają bardzo duże możliwości indywidualnej aranżacji wnętrz. Ciekawie zadrukowane i prawidłowo „położone” fototapety znajdą swoje miejsce w pomieszczeniach biurowych, na stoiskach targowych, w barach i klubach, hotelach, sklepach, restauracjach i wielu innych miejscach. Na targach pokażemy jak to się robi.

Polskiej produkcji tapety IKONOS serii WMT posiadają atest higieniczny PZH, pozwalający na ich stosowanie w miejscach użyteczności publicznej, ośrodkach zdrowia, itd. Te impregnowane, jednostronnie powlekane tapeta typu „non-woven”, charakteryzują się wysokim nasyceniem kolorów oraz wyjątkową łatwością zadruku w wielu technologiach druku, m.in. żywicznej.

Warsztaty aplikacji na koszulkach

Jedną z targowych „gwiazd” i nie jest to słowo na wyrost, jest papier IKONOS T-SHIRT do dekoracji koszulek i odzieży, który to został nagrodzony Złotym Medalem tych targów. Dzięki niemu, za pomocą zwykłej drukarki biurkowej i domowego żelazka można rozkręcić całkiem dochodowy biznes. Ryzyko i koszt inwestycji, praktycznie żadne!

Na warsztatach do dekoracji koszulek zostanie wykorzystany nagrodzony papier IKONOS T-SHIRT, przeznaczony do zadruku za pomocą „zwykłej” drukarki atramentowej. Za pomocą prasy lub… żelazka, można przenieść grafikę na koszulkę, bluzę, czapkę lub inne materiały bawełniane. Papier zapewnia doskonałe, kolorowe, ostre obrazy na białym oraz ciemnym tle. Kolor pozostaje taki sam po wielokrotnym praniu. Papier oferowany jest w formacie kartek A4 w opakowaniach po 10 lub 50 sztuk. Za jego pomocą w warunkach domowych można oznakować wyjątkową koszulkę. Przy kreatywnym pomyśle można sprzedawać takie produkty sprzedawać z wysoką marżą.

Prezentacje aplikacji samochodowych

Ikonos i Atrium od 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka miesięcy do Opola przyjeżdża kilkadziesiąt osób na warsztaty „Aplikacje samochodowe od A do Z”. Łącznie udział wzięło już ponad tysiąc uczestników. We wrześniu, na FestiwalDruku.pl, pokażemy możliwości naszej folii wylewanej i umiejętności naszych aplikatorów. Będzie się działo.

Prezentacje poprowadzi jeden z czołowych polskich aplikatorów. Użyta zostanie folia wylewana i laminat wylewany IKONOS / GRAFITYP. Zestaw ten jest ceniony rynku, za długi czas pozycjonowania i dedykowany jest zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów. Jego charakterystyka obejmująca wielokrotne przyklejanie i odklejanie wynosi aż 30-45 minut. Inna zaleta tego systemu to możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach, czyli tzw. „pełnym trójwymiarze”.

Inspiracje i nowości z fabryki IKONOS

Na stoisku IKONOS oprócz warsztatów i pokazów, oczywiście można będzie zapoznać się z ofertą produktową polskiego producenta. Na odwiedzających będą czekać eksperci IKONOS, a także blisko 20 urządzeń wielkoformatowych, na których można będzie zobaczyć proces ich zadruku w kilku technologiach.

FestiwalDruku.pl odbywa się 12-13 września br. w EXPO XXI Warszawa.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających targi: ZOBACZ TUTAJ.

www.ikonos.pl

www.atrium.com.pl