Druk Cyfrowy, Nowości

3 maszyny od Sico Polska na FestiwalDruku.pl

Sico Polska – firma oferująca szeroką gamę mediów, atramentów i urządzeń wykorzystywanych przez drukarnie cyfrowe – na targach zaprezentuje trzy urządzenia.

Na stanowisku F3 Sico Polska będzie można zapoznać się z możliwościami drukarek Mimaki-UV i plotera drukująco-tnącego oraz laminatora Mistral.

Mimaki UCJV 300-160

To drukarka UV oferująca możliwość cięcia w linii i wyposażona w biały atrament do drukowania czterowarstwowego.

Ploter drukująco-tnący UCJV300-160 to coś więcej niż możliwość druku i cięcia: przekracza granicę i daje możliwości uniwersalnego i wszechstronnego zastosowania. Drukarka Mimaki UCJV300-160 oferuje możliwość cięcia w linii, jest wyposażona w biały atrament do drukowania czterowarstwowego. Tworzy olśniewające panele podświetlane, które „zmieniają” schematy kolorystyczne w zależności od źródła światła. Drukuje i tnie – a raczej najpierw tnie, potem drukuje – etykiety, naklejki, grafiki samochodowe, szablony opakowań itp., wszystko na jednym urządzeniu. Cztery kolory atramentów UV dają większe możliwości zastosowań, poszerzają ofertę, co zwiększa konkurencyjność.

Mimaki UJF 6042 MkII

Drukarki Mimaki serii UJF MkII posiadają właściwości pozwalające użytkownikom (dostawcom usług druku komercyjnego, reklamowego, drukarniom materiałów reklamowych i produktów personalizowanych, producentom, technologom, wykładowcom i wytwórcom) na tworzenie produktów specjalnych, nagród, produktów personalizowanych, personalizowanej produkcji „od ręki”, elementów składowych i wiele innych. 

  • drukują z maksymalną prędkością 3,52 m2/godz., czyli o 20% szybciej niż aktualne modele, oraz mogą drukować na obiektach o grubości do 153 mm;
  • mają zaawansowane rozwiązania mechaniczne, w tym stół, który przemieszcza się podczas drukowania w celu zmniejszenia wibracji drukarki, co zapewnia precyzyjne nanoszenie atramentu i druk wysokiej jakości na szerokiej gamie obiektów i materiałów;
  • umożliwiają ustawienie rozszerzeń kolorystycznych w oprogramowaniu RasterLink w celu lepszego odwzorowania kolorów – co zapewnia bardziej realistyczne i ciągłe kolory oraz jaśniejsze odcienie skóry;
  • zapewniają bezproblemowe działanie dzięki automatycznemu wykrywaniu i czyszczeniu zatkanych dysz, zastępując je dobrymi dyszami podczas tego procesu, co pozwala na ciągłe drukowanie i redukuje odpady z powodu wadliwych dysz; Mimaki Circulation Technology (MCT) uruchamia cyrkulację białego atramentu w regularnych odstępach czasu, aby zapobiec sedymentacji pigmentu, która może prowadzić do nieprawidłowego działania dysz;
  • co szczególnie ważne w środowiskach detalicznych, całkowicie zakryty stół w tych nowych drukarkach poprawia bezpieczeństwo przy jednoczesnym zachowaniu jakości druku, ponieważ zapobiega przedostaniu się kurzu i innych zanieczyszczeń do systemu.

Laminator Mistral

Zaprojektowany i produkowany we Francji! Najnowsze laminatory KALA świetnie wpasowują się w potrzeby nowoczesnej drukarni cyfrowej dzięki oferowanej technologii i ciekawym designie. Laminatory nowej generacji –  Mistral  160 i 2100 dostarczają wysoką wydajność w dobrej cenie.

Mistral 1650 i 2100 to:

• laminowanie jednostronne z podkładem lub bez,

• laminowanie z jednoczesnym naklejaniem na płytę,

• kapsułkowanie w jednym przebiegu,

• taśma transferowa,

• możliwość naklejenia kolorowej folii na spód wydruku,

• maksymalna grubość laminowania: 50 mm,

➤ prędkość do 6,20 m/Mn,

➤ laminowanie do grubości 50 mm,

➤ wysokiej wydajności laminator z górnym podgrzewanym wałkiem o zakresie tem. od 30°C do 60°C,  

➤ dostępny w szerokości 165 cm oraz 210 cm.

FestiwalDruku.pl odbywa się 12-13 września br. w EXPO XXI Warszawa.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających targi: ZOBACZ TUTAJ.