Artykuły Promocyjne, Nowości, Wielki Format

Pegasus REX –  wyższa jakość druku UV za mniejszą cenę na FestiwalDruku.pl

Pegasus REX to drukarka do zadań specjalnych mogąca drukować na butelkach i innych materiałach okrągłych, która idealnie sprawdzi się przy produkcji gadżetów reklamowych. Zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie zapewnia wszechstronne możliwości druku na  butelkach, szkle, ceramice, tkaninach, płytach PCV czy płytach CD. Fotograficzna precyzja za niską cenę to wyjątkowa propozycja od Via Color.

Drukarka Pegasus REX to doceniany produkt, który już od początku roku cieszy się popularnością w branży reklamowej i poligraficznej. U podstaw tego sukcesu leży wszechstronność i tania eksploatacja.

– Częste używanie jakiejkolwiek drukarki powoduje  zużywanie się głowic i innych materiałów eksploatacyjnych co się wiąże z ich regularną wymianą. Pegasus REX wyposażony jest w elementy eksploatacyjne tańsze nawet o 40%.  Pozwala to znacznie zredukować koszty użytkowania drukarki, a tym samym zaoszczędzić tysiące złotych w skali roku – podkreśla Kacper Ragus, product manager w Via Color.

 

Pegasus REX ma też inne zalety. To wielofunkcyjna drukarka o niewielkich gabarytach, która spokojnie zmieści się nawet w małych pomieszczeniach, takich jak pokoje biurowe czy punkty kserograficzne. Stół roboczy o wymiarach 60 x 40 cm, pozwala na druk w formacie A2. REX świetnie radzi sobie też z nadrukiem na butelkach, płytach, kubkach, koszulkach czy szkle. Na uwagę zasługuje duża wysokość druku – do 20 cm. Drukarka znacznie przyspieszy oraz usprawni pracę w agencjach reklamowych, które produkują dużo różnorodnych gadżetów.  

Druk UV zapewnia zdecydowanie większą wszechstronność niż inne metody druku. Każdy detal graficzny jest dopracowany, estetyczny oraz trwały. To niemal fotograficzna doskonałość. Via Color wprowadził na rynek kilka ploterów UV. Pegasus REX jest najnowszą i najbardziej udoskonaloną wersją drukarki, która pozwala na osiągnięcie efektów lepszych, niż kiedykolwiek. Jest to zasługa niezawodnych i bardzo precyzyjnych głowic EPSON, a także kilku rozwiązań technicznych, które zapobiegają wysychaniu oraz rozwarstwianiu atramentów. 

Głowica wyposażona jest w kanał z kolorem białym, dzięki czemu drukarka drukuje w jednym przebiegu z bielą. Eliminuje to wszystkie smugi i niedoskonałości.

– Przejścia kolorystyczne i tonalne są płynne, więc nawet obraz zachodu słońca, tęczy czy lasu wygląda niczym zdjęcie. W metodzie druku UV ważny jest najdrobniejszy szczegół. Niektórzy klienci wybierają. Pegasus REX do druku gier planszowych czy wielobarwnych płyt CD – dodaje Kacper Ragus.

Druk jest stabilny i równomierny, bo w zbiornikach z atramentem znajdują się mieszadła. Dbają o to, by atramenty się nie rozwarstwiał. Nowością, a jednocześnie dodatkowym zabezpieczeniem jest listwa antystatyczna. Śliskie powierzchnie, takie jak folia, płyty PCV czy butelki PET, łatwo się elektryzują, sklejają lub deformują. Listwa zapobiega ich elektryzowaniu, więc finalnym efektem jest perfekcyjny druk bez smug, zagięć czy pęcherzyków powietrza.   

Na żywo z możliwościami Pegasusa REX będzie można zapoznać się na stoisku E4 podczas targów poligrafii reklamowej.

FestiwalDruku.pl odbędzie się 12-13 września w EXPO XXI Warszawa.

Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających:  ZOBACZ TUTAJ.

Poniżej film z ubiegłorocznej edycji targów: